Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çeteden Hürkuş, Atak Ve Uydulara Yakın Takip

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Çeteden Hürkuş, Atak Ve Uydulara Yakın Takip

Çeteden Hürkuş, Atak Ve Uydulara Yakın Takip

KADINLARI kullanarak askeri bilgi ve belgeleri ele geçiren çetenin, Türkiye’nin ilk yerli askeri eğitim uçağı Hürkuş ile ilk yerli helikopteri ATAK’ın bilgileri ile 2015 - 2016 yılında uzaya gönderilecek uyduların bilgisine ulaştığı ortaya çıktı. Pandora’daki Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) ile ilgili bilgiler, örgütün ulaştığı noktayı gösteriyor. Pandora’nın içinde yer alan “mete.arslan.rar” uzantılı dosyanın içerisindeki ‘Notlar.doc’ isimli belgede SSM’den örgüte bilgi aktaran kişi, tedarik aşamasında bulunan ve önümüzdeki yıllarda faaliyete geçecek projelerden önemli gördüğü 2’sini gönderdiğini belirterek şöyle diyor:

2 önemli uydu projesi var

“Bu projelerden Bölgesel Konumlama ve Zamanlama uydusu projesi bir GPS uydusu projesidir ve tahminen 2015-1016 yılında uzaya gönderilecektir. Bu proje ile askeri ve sivil alanda konum ve yer belirleme yerli imkanlarla sağlanacaktır. Dışa bağımlılığı azaltacağından önemlidir. Diğer proje Sahil Gözetleme Radar Sistemi (SGRS) projesidir. Bu Proje ile deniz sınırlarının güvenliğinin artırılması, arama ve kurtarma faaliyetlerindeki etkinliğin artırılması ve denizlerdeki yasadışı faaliyetler ile mücadele amaçlanmaktadır” diyor. Dosyada SSM’yi ilgilendiren çok sayıda belgeye rastlandı.

ATAK’IN TÜM BİLGİLERİ VAR

PANDORA klasöründe, Taarruz Taktik Keşif Helikopteri (ATAK) ile ilgili önemli bilgilerin olduğu iddia edildi. Pandora’dan çıkan TAMER ayar.rar uzantılı dosyada yer alan ‘dikkatinize. doc’ dosyasında, “ATAK projesi yazılımı ve donanımı milli olarak tasarlanıp yüksek teknolojiye sahip aviyonik sistemlerin helikoptere entegre edilerek Kara Kuvvetleri Komutanlığının Taarruz-Keşif helikopteri ihtiyacını karşılamayı hedeflemektedir. Gönderdiğim belgelerATAK helikopterinin görev bilgisayarı projesi olan ARGE2004 ile ilgilidir ve gizlidir. Bu proje kapsamında helikopterin kullanacağı aviyonik sistemler ve silah sistemleri tasarlanacak görev bilgisayarı ile kontrol edilecektir” deniliyor. ARGE projesi olan milimetrik dalga radarı geliştirme projesi de çetenin eline geçmiş. Belgeleri çeteye veren kişi, “Eğer fiyatta anlaşabilirsek başka ARGE projeleri de verebilirim” diyor.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016
Görüş Bildir