Beşir Atalay RedHack'in Belgelerini Reddetmedi: 'Bilgimiz Dahilindeydi'

 > -

Beşir Atalay RedHack'in Belgelerini Reddetmedi: 'Bilgimiz Dahilindeydi'

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Redhack'in Reyhanlı ile ilgili açıkladığı jandarma istihbarat belgelerini bildiklerini ve "El Kaide'ye zaten operasyonlar yaptıklarını" söyledi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen 38. Uluslararası İnsan Hakları Federasyonu Kongresi sırasında gazetecilerin soruların yanıtladı.

Atalay, Redhack'in Reyhanlı saldırılarının Suriye 'deki silahlı muhaliflerden El Nusra cephesi tarafından düzenlenmiş olabileceğini gündeme getiren belgelerle ilgili görüşlerini soran gazetecilere 'bu istihbaratları zaten takip ettiklerini' söyleyerek yanıt verdi.

Hükümet üyelerinin saldırıları daha önce Suriye yönetimine mal eden açıklamalarının aksine El Nusra olasılığını kabul eden Atalay şunları söyledi, "Bu konular güvenliğin özel konularıdır. Yani biz terörün tespitine karşı oldukça duyarlıyız. El Kaide konusunda Türkiye daha önce çok önemli operasyonlar yapmıştır. Başka şeyler de var. Hatay'da dün bir grup gözaltına alındı. O da bir istihbarat sonucu. Takip ediliyordu zaten. Özellikle kamplara dönük bazı eylemlerden endişe ediliyordu. Güvenliğin yürüttüğü bazı çalışmalar var" yanıtını verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayHatayKonserRedhackReyhanlıSuriye
Görüş Bildir