Ve Söz 'İşgüzar' Emniyet Müdürü'nde

 > -

Emniyet'te büyük skandal

Emniyet'te büyük skandal

Hatay, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde AKP Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğluyla tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ertesi gün görevinden alındı. Polisler teşhis için ellerine numara verilerek duvara dizildi. Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun danışmanın da Emniyet Müdürlüğü'ndeki teşhis olayında odada bulunması dikkat çekti.

Hatay’ın Dörtyol Emniyeti'nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Emniyet müdürlüğünün kantinini işleten AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla’yı sürdürmekle tehdit eden Uzun, üniformasını çıkarmasını istedi. Ardından arkadaşı, AKP Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlunu olay yerine çağırdı. Milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu da emniyet bahçesine gelerek polisleri tehdit etti. Aydınlık gazetesinin haberine göre, olaya müdahale eden komiser yardımcısı Murat Emer, vekilin oğlu Türkoğlu’na “Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın” uyarısında bulundu.

JET HIZIYLA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Haberin Tamamı İçin:

AKP'li Vekilin Oğlu Polisleri Böyle Dizdi

AKP'li Vekilin Oğlu Polisleri Böyle Dizdi

Komiser Yardımcısı Murat Emer ile Ak Parti Hatay Milletvekili'nin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu arasındaki tartışma adliyeye yansıdı.

Türkoğlu ile tartışan memurun belirlenmesi için polislerin sıraya dizilip şikayetçiye teşhis yaptırıldığı, Komiser Yardımcısı Emer’in de tayin edildiği ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

Komiser Yardımcısı Murat Emer ile Ak Parti Hatay Milletvekili'nin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu arasındaki tartışma adliyeye yansıdı. Türkoğlu ile tartışan memurun belirlenmesi için polislerin sıraya dizilip şikayetçiye teşhis yaptırıldığı, Komiser Yardımcısı Emer’in de tayin edildiği ortaya çıktı. İddialara göre, emniyet müdürlüğünün kantinini işleten AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla’yı sürdürmekle tehdit eden Uzun, üniformasını çıkarmasını istedi ve arkadaşı, AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’nun oğlunu olay yerine çağırdı. İstemi Kağan Türkoğlu da emniyet bahçesine geldi. Olaya müdahale eden komiser yardımcısı Murat Emer, vekilin oğlu Türkoğlu’na “Memurumla bu şekilde konuşamazsın” uyarısında bulundu.Olaydan sonra da Türkoğlu ve Uzun, ellerine numaralı kağıtlar verilerek bekletilen polislerden Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etti. Sedat İSKENDEROĞLU/DHA

O Vekil Konuştu

O Vekil Konuştu

Oğlunun tartıştığı polisin görevden alınması ve teşhis görüntüleri ile gündeme bomba gibi düşen olayı AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu ilk kez konuştu.

Habertürk televizyonunda canlı yayına katılan Türkoğlu şunları söyledi:

Bu aslında masum kalması gereken bir olay ancak masumiyetinden saptırıldı. Yargıya müdahalemiz söz konusu değil.

Bu olay bir ay önce olmuş bir olay. Bu aslında emniyetin savcılıktan gelen talep üzerine ortaya konan bir usul. Bunun şimdi bir de şu boyutunu düşünmek lazım.

İdari soruşturmada komiseriniz açığa alındı.

Olay sırasında haberim vardı ve emniyet müdürünü aradım tatsızlık yaşanmamasını istedi. Oğlumu da aradım emniyet müdürü ile görüştüğümü ve tatsızlığa mahal vermeyin dedim.

Haberin Tamamı İçin:

Parti olarak tasvip etmiyoruz

Parti olarak tasvip etmiyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde AK Partili milletvekilinin oğlu tarafından polislerin teşhis edilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Çelik , "Emniyet mensuplarının basına yansıyan görüntülerde olduğu gibi bir muameleye maruz kalmasını parti olarak asla tasvip etmediğimizi, Hatay Valiliği'ni...

Haberin Tamamı İçin:

"Parti olarak tasvip etmiyoruz"

Çelik, 'Emniyet mensuplarının basına yansıyan görüntülerde olduğu gibi bir muameleye maruz kalmasını parti olarak asla tasvip etmediğimizi, Hatay Valiliği'nin konu ile ilgili soruşturma açmasını yerinde bulduğumuzu arz ederiz' ifadelerini kullandı.

Vekil oğlu polisi tek sıraya dizdi!

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ve arkadaşının dayak yediğini iddia etmesi üzerine, İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde polislerin ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip, vekilin oğlu tarafından teşhis edilmesi görüntülerinin basına yansımasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik tarafından açıklama yapıldı.

Polislerin böyle bir muameleye maruz kalmalarını tasvip etmediklerini belirtirken, Hatay Valiliği'nin konu ile ilgili soruşturma açmasının yerinde olacağını kaydeden Hüseyin Çelik'in açıklaması şöyle: '29 Haziran 2012 tarihinde Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, Hatay milletvekillerimizden Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nun da adının karıştığı bir olay meydana gelmiş ve olay savcılığa intikâl etmiştir. Savcılık, davalı olan bazı polis memurlarının, müştekî İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun tarafından teşhis edilmesini talep etmiştir. Kimin haklı kimin haksız olduğuna elbette ki bağımsız yargı karar verecektir. Ancak teşhis amaçlı olsa da bazı emniyet mensuplarının basına yansıyan görüntülerde olduğu gibi bir muameleye maruz kalmasını parti olarak asla tasvip etmediğimizi, Hatay Valiliği'nin konu ile ilgili soruşturma açmasını yerinde bulduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz.'

O vekil konuştu

AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu, oğlunun tartıştığı polis memurunun görevden alınması ve teşhis görüntüleri ile gündeme bomba gibi düşen olayı değerlendirdi.

Habertürk televizyonunda canlı yayına katılan Türkoğlu şunları söyledi:

Bu aslında masum kalması gereken bir olay ancak masumiyetinden saptırıldı. Yargıya müdahalemiz söz konusu değil.

Bu olay bir ay önce olmuş bir olay. Bu aslında emniyetin savcılıktan gelen talep üzerine ortaya konan bir usul. Bunun şimdi bir de şu boyutunu düşünmek lazım. İdari soruşturmada komiseriniz açığa alındı.

Olay sırasında haberim vardı ve emniyet müdürünü aradım tatsızlık yaşanmamasını istedim. Oğlumu da aradım emniyet müdürü ile görüştüğümü ve tatsızlığa mahal vermeyin dedim.

Sonuç itibariyle onaylamadığımız bir müdahalede bulunulmuş. Son kez şunu söylemek istiyorum. Emniyetle bizim aramızda bir sorun yok. Hepsi gözümü gibi koruduğumuz varlıklarımız.

Olay sırasında orada değildim Emniyette savcılıktan gelen istek üzerine tartışmanın içinde olan arkadaşları teşhis etmek için yapılan bir usul. Bu normal uygulanan prosedür. Olay sırasında orada değildim.

Haberin Tamamı İçin:

'Vatan hainine bile yapılmazdı'

Hatay'daki AKP'lilerin teşhis için sıraya dizdiği polislerden '8 numaralı' Murat Emer: "Vatan hainine bile bu reva görülmez..."

Hatay’ın Dörtyol Emniyeti’nde akıllara durgunluk veren skandalın ayrıntılarına Radikal ulaştı. Aydınlık gazetesinin duyurduğu teşhis skandalı şu şekilde gelişti: Hatay Dörtyol Emniyet Müdürlüğü kantinini işleten AKP Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tost ve çay fiyatları ile kalite konusunda tartıştı. İddiaya göre kantini ihalesiz işleten Uzun, “Sen bakma benim kantinci olduğuma. AKP Gençlik Kolları Başkanıyım. Gerekirse senin üzerindeki üniformayı soydururum” diye tehdit etti. Polis memuru Alper Atilla bu konuşmayı Komiser Yardımcısı Murat Emer’e anlattı. Emer, “Görgü tanıkları varsa git ve şikayet et” dedi. Alper Atilla nöbete gitti. Bu olaydan 10 dakika kadar sonra AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun basın danışmanı Fehmi Rigan ve oğlu İstemi Kağan Türkoğlu, yanlarında Ömer Uzun’la geldi. Ömer Uzun, İstemi Kağan Türkoğlu’na bahçedeki memuru gösterdi. Türkoğlu memura “Alper gözlerimin içine iyi bak, sen beni iyi tanımıyorsun. Tanıdıktan sonra kim olduğumu öğreneceksin” diye tehdit etti. Komiser Yardımcısı Emer, olaya müdahale derek, “Bu şekilde Emniyet’in içine gelip memuru tehdit edemezsin” dedi. Ortam gerilince Emer, Türkoğlu’nu enterne etmek üzere harekete geçti ve binanın içine soktu. Burada Türkoğlu, “Beni darp ediyorlar” diye telefon etti. Telefon üzerine 60-70 kişi daha Emniyet’e geldi. Olay tutanağı tutuldu. Akşam saat 8.00 sularında İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, İstemi Kağan Türkoğlu ve avukatlarla Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. Olaya karıştığı düşünülen memurlar toplandı. Marangoz, 23 polisin göğüslerinde numaralarla dizilmesini emretti. Marangoz, iddiaya göre “Küfür dahi edilse sesinizi çıkarmayacaksınız” dedi. Emer, amirlerini “Bu teşhis kanuna aykırı, yönetmelik var. Buna göre yapın” diye uyardı. Yanıt, “İstediğim gibi yaparım” oldu.

8 numaralı şüpheli Emer

Daha sonra teşhise geçildi. Marangoz, Türkoğlu’nu “Hangisi canım, iyi Kak” diyerek tişhise teşvik de etti. 8 numaralı şüpheli Murat Emer’di. Türkoğlu, Emer’i üçüncüde teşhis etti. Emer, Radikal’e o anı anlatırken “Yerin dibine girdiğimi hissettim. Vatan haini miyim diye düşündüm. Vatan hainine bile reva görülmez dedim kendi kendime” diye anlattı.
Emer, milletvekilinin oğluna ve avukatlara kendi sicil numarasını verdiğini de belirterek, “Teşhis kimler için yapılır bu belli. Benim çalıştığmız yer, adımız soyadımız belli. Bunun yapılmasına hiç gerek yoktu” dedi.
Teşhisten sonra gece çağrılan Emer’e İlçe Emniyet Müdürü “Kusura bakma siyasi baskılara dayanamadık. Açığa almak zorundayız” dedi. 18 gün açıkta kalan Emer, Dörtyol’daki görevine başladıktan üç gün sonra da Altınözü ilçesine atandı.

AKP ’den destek

Yazılı açıklama yapan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, görüntüleri tasvip etmediklerini belirtti. Hatay Valiliği ise olayın, savcılığın talimatı ile yapılan teşhis işlemi olduğunu açıkladı.

AKP ’li Hacı Bayram Türkoğlu (soldan ikinci), Veli Küçük’le (en sağda) görüntülenmişti.

AKP ’li vekil Türkoğlu: Bu normal uygulama...

AKP Hatay Millitvekili Hacı Bayram Türkoğlu, teşhis skandalıyla ilgili dün Habertürk televizyonunda şunları söyledi: “Bu aslında masum kalması gereken bir olay ancak masumiyetinden saptırıldı. Yargıya müdahalemiz söz konusu değil. Bu olay bir ay önce olmuş bir olay. Bu aslında emniyetin savcılıktan gelen talep üzerine ortaya konan bir usul. Bunun şimdi bir de şu boyutunu düşünmek lazım. İdari soruşturmada komiseriniz açığa alındı.
Olay sırasında haberim vardı ve emniyet müdürünü aradım, tatsızlık yaşanmamasını istedi. Oğlumu da aradım, emniyet müdürü ile görüştüğümü ve tatsızlığa mahal vermeyin dedim. Sonuç itibariyle onaylamadığımız bir müdahalede bulunulmuş. Son kez şunu söylemek istiyorum. Emniyetle bizim aramızda bir sorun yok. Hepsi gözümü gibi koruduğumuz varlıklarımız. Emniyette, savcılıktan gelen istek üzerine tartışmanın içinde olan arkadaşları teşhis etmek için yapılan bir usul. Bu normal uygulanan prosedür.”

Haberin Tamamı İçin:

Polislerden Tepki Kampanyası

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlunun, Dörtyol Emniyet Müdürlüğü polislerini sıraya dizmesi ve tartıştığı polisi teşhis etmesine tepkiler sürüyor. Polisler bu fişleme numarasına gönderme yaparak ''Hepimiz 8 No'lu Murat Emer'iz, Alper Atilla'yız!' kampanyası başlattı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kantin işletmesini Mayıs ayında ihaleyle Ak Parti İl Genel Meclisi üyesi Hasan Uzun’un oğlu Ak Parti Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun kazandı. Ömer Uzun, 29 Haziran’da kantine gelip tost isteyen polis memuru Alper Atilla’ya o anda malzeme olmadığını ve tostu yapmayacağını söyleyince tartışma çıktı.

İddiaya göre Ömer Uzun, polis Alper Atilla’ya üniformasını çıkarmasını söyledi ve kendisini sürdürmekle tehdit etti. Ardından da arkadaşı olan Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nu olaya müdahale etmesi için emniyet müdürlüğü’ne çağırdı.

Kağan Türkoğlu, babasının danışmanı Fehmi Rigan’ı da yanına alarak ilçe emniyet müdürlüğüne gitti. İddiaya göre milletvekili oğlu Türkoğlu ve danışmanı Rigan, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde polisleri tehdit etti.

Sıraya dizdiler

Bu sırada olaya müdahale eden Komiser Yardımcısı Murat Emer, “Burası emniyet müdürlüğü, tüm insanların olduğu gibi Ömer Uzun’un da hayatını korumak ve güvenliğini sağlamak bizim görevimiz. Bu konuda endişe etmeyin” dedi. Bu kez Komiser Yardımcısı Emer ile polislere tehditlerini sürdüren Türkoğlu ve Rigan arasındaki tartışma neredeyse arbedeye dönüştü.

Ömer Uzun ve arkadaşı İstemi Kağan Türkoğlu’nun dövüldüklerini iddia etmeleri üzerine soruşturma başlatıldı. İlçe emniyet müdürlüğüne çağrılan Türkoğlu, arkadaşı Uzun ve danışman Rigan, önce vesikalık fotoğraflarından, sonra da karşılarında ellerine numaralı kağıtlar verilerek sıraya dizilip bekletilen polisler arasında Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etti. Komiser Yardımcısı Murat Emer önce açığa alındı, sonra da başka bir ilçeye atandı.

Haberin Tamamı İçin:

'Bu Normal Uygulama'

**Oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nun tartıştığı polis memurunu belirlenmesi için polisleri sıraya dizip, suçlu gibi teşhis etmesine AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu’ndan ilk tepki geldi. Baba Türkoğlu daha önce de Veli Küçük'le basına yansıyan fotoğraflarıyla gündeme gelmişti.
AKP Hatay Millitvekili Hacı Bayram Türkoğlu, teşhis skandalıyla ilgili dün Habertürk televizyonunda şunları söyledi: “Bu aslında masum kalması gereken bir olay ancak masumiyetinden saptırıldı. Yargıya müdahalemiz söz konusu değil. Bu olay bir ay önce olmuş bir olay. Bu aslında emniyetin savcılıktan gelen talep üzerine ortaya konan bir usul. Bunun şimdi bir de şu boyutunu düşünmek lazım. İdari soruşturmada komiseriniz açığa alındı.

BİZ VATAN HAİNİ MİYİZ?

Olay sırasında haberim vardı ve emniyet müdürünü aradım, tatsızlık yaşanmamasını istedi. Oğlumu da aradım, emniyet müdürü ile görüştüğümü ve tatsızlığa mahal vermeyin dedim. Sonuç itibariyle onaylamadığımız bir müdahalede bulunulmuş. Son kez şunu söylemek istiyorum. Emniyetle bizim aramızda bir sorun yok. Hepsi gözümü gibi koruduğumuz varlıklarımız. Emniyette, savcılıktan gelen istek üzerine tartışmanın içinde olan arkadaşları teşhis etmek için yapılan bir usul. Bu normal uygulanan prosedür.”
Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun seçilmeden önce 12 Mayıs’ta Ergenekon sanığı Veli Küçük ile birlikte çekilmiş fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Azerbaycan’ın Dış Türklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı tarafından 2006’da düzenlenen ‘Dünya Türkleri Kurultayı’nda çekildiği ortaya çıkan fotoğrafla ilgili Türkoğlu, “Resepsiyonda kendisiyle tanıştırıldım ve o sırada fotoğraf çektirdik. Bir daha ne konuştum ne de gördüm” demişti. Veli Küçük ise 1970 yılında Hatay’ın Samandağ ilçesinde üsteğmen rütbesiyle Seyyar Jandarma Karakol Komutanı olarak görev yapmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

'Dayak Yedik Şikayetçi Olduk'

HATAY’ın Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tartıştığı Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etmesiyle gündeme gelen Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu kendini savundu.

İlçe emniyet müdürlüğünde yaşanan ’teşhis’ büyük yankı uyandırırken, tartışmaya konu olan İstemi Kağan Türkoğlu, olayla ilgili komiser yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Emniyet müdürlüğünde darp edildiğini, kaba yerlerine vurulduğu için iz kalmadığını belirten Türkoğlu, sadece ensesinde kızarıklık olduğunu bu yönde de rapor aldıklarını anlattı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu Ne Hız Savcı Bey!

Hatay Milletvekili Türkoğlu’nun oğlu, ‘darp edildiği’ iddiasıyla polisleri şikâyet etti. Polisler 4 saatte Emniyet’te teşhis için sıraya dizildi. Polislerin kalça kemiğini kırdığı Dilşat Aktaş ise 1 yıldır teşhise gidemiyor

260 DAKİKA İÇİNDE TEŞHİSE ÇIKTILAR
Hatay Dörtyol’da polisler vekilin oğluyla tartıştıklarında saat 16.50’ydi. Mesai bitti evlerine gittiler. Ama bir süre sonra karakola çağrıldılar. Teşhis için karakolda dizildiklerinde duvardaki saat 22.00 civarındaydı

Hatay Dörtyol’da, milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlunun polislerle tartıştıktan sonra ilçedeki polisleri ‘teşhis’ için sıraya dizmesi olayının yankıları sürüyor. Hatay Valiliği, teşhisle ilgili tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, olayla ilgili bazı somut bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Milliyet, hem bu açıklama hem de internet sitelerine sızan teşhis görüntüleri üzerinden, olayın dakika dakika hikayesini saptadı. Videolardaki digital saat göstergelerini, videodaki emniyete ait duvar saatlerinin görüntülerinden ortaya çıkan tablo şöyle:

SAAT 17.40: KANTİNDE İLK TARTIŞMA: 29 Haziran Cuma günü, saat 17.40 sıralarında Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Alper Atilla kantinde tost talep ediyor. Emniyet lokalinde işçi olarak çalışan Ömer Uzun “Yapamam, malzeme yok” deyince polisle tartışıyor. Polisi sürdüreceğini söylüyor, tartışma büyüyor. Bu sırada kantinci Ömer uzun, Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nu arayıp yardım istiyor.

SAAT 17.50 VEKİL OĞLU EMNİYET’TE:
Milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu, babasının danışmanı Fehmi Rigan’ı da yanına alarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. İddiaya göre milletvekili oğlu Türkoğlu ve danışmanı Rigan, Emniyet Müdürlüğü bahçesinde polislerle tartıştı, sert sözler söyledi.

SAAT 18.15 BABA DEVREYE GİRİYOR: İstemi Kağan Türkoğlu, Milletvekili olan Hacı Bayram Türkoğlu’na durumu aktarıyor. Babasının önerisiyle, konuyu adli makamlara bildirmek üzere harekete geçiyor. Telefon trafiği sonrası Dörtyol Cumhuriyet Başsavcılığı ‘vekil oğlunun hakarete uğraması” şikayetiyle ilgili işlemlere başlıyor.

SAAT 19.00: EMNİYET’E JET YAZI: Savcılık, 2012/3382 hazırlık no ile ‘darp’ iddiasını kayda alıyor. Hemen Emniyet’e yazı yazıyor, “darbedildiklerini iddia eden müşteki İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun’a darp olayına karışan polis memurlarının tespiti amacıyla ’canlı teşhis’ yaptırılmasını” istiyor.

SAAT 19.30: POLİSLERE’ TOPLANIN’: Bu gelişmeler üzerine, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde o saatte görevli polis memurları teşhis için emniyet binasına çağrıldı.

SAAT 22.00: POLİSLER SIRALANDI: Bu işlemlere tepki gösteren polisler güçlükle emniyet binasında toplandı.Komiser Yardımcısı Murat Emer ile Polis Memuru Alper Atilla da teşhis için Türkoğlu’nun karşısındaydı. Saatler bu sırada 22.00’yi gösteriyordu.Vekil oğlu İstemi Kağan Türkoğlu yaklaşık 40 dakika içinde, kendisini darp ettiğini öne sürdüğü iki emniyet mensubunu teşhis etti.

Haberin Tamamı İçin:

O Müdür Terfi Etti!

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'na, tartıştığı polisleri teşhis ettiren Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

İstemi Kağan Türkoğlu ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün lokalini işleten Ak Parti Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun'un, Komiser Yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla'nın tartışmasıyla gündeme gelen İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz terfi etti. 3'üncü sınıf emniyet müdürlüğünden, 2'nci sınıf emniyet müdürlüğüne yükselen Marangoz, İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Bu atamanın, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinin 3. sınıf emniyet müdürlüğü olması nedeniyle, bir prosedür gereği yapıldığı belirtildi.

Mustafa Marangoz'un emniyet müdür yardımcısı olarak hangi şubelerden sorumlu olacağı ise henüz belli olmadı.

Haberin Tamamı İçin:

Bakan Şahin'den 'Polislerin Teşhisi' Yorumu

Hatay'da AK Partili milletvekilinin oğlu ile polis arasında yaşandığı iddia edilen tartışma sonrası polislerin sıraya dizdirilerek teşhis yapılması İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e soruldu. Şahin, "Olur, geniş açıdan bakın. Çözeriz, çözülür. Başka sıkıntı olmasın" diye konuştu.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin , dün Sakarya'daki tarihi Orhan Gazi Camisi'nde teravih namazı kılarak, Ramazan ayı kapsamında düzenlenen etkinliklere katıldı.

Camiden çıktıktan sonra beraberindekilerle birlikte bir iş yerine girerek hurma yiyen Bakan Şahin, ardından Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Adapazarı Kültür Merkezi ( AKM ) önünde açılan kitap stantlarını gezerek buradaki bazı kitapları satın aldı.

Stantların yanında kurulan Kızılay'ın kan bağışlarını kabul ettiği otobüse kan vermek için giden Bağış, kayıt yapan yetkililerin T.C. kimlik numarasını istemesi üzerine, yanında kimlik bulunmadığını söyledi.

“Yabancı vatandaşlar kan bağışında bulunmuyorlar mı?” diye soran Bakan Şahin'e kendisini tanımayan görevlinin “Hangi ülke vatandaşısınız” diye sorması, Bakan Şahin ve beraberindekilerin gülmesine neden oldu.

Sakara Valisi Mustafa Büyük tarafından Kızılay görevlisine tanıttığı Bakan Şahin, daha sonra kayıt yapıp otobüsün içine girerek kan bağışında bulundu.
'GENİŞ AÇIDAN BAKIN'
'Bakan Şahin, daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nce Kent Meydanı'nda düzenlenen Ramazan etkinliklerine katıldı.

Haberin Tamamı İçin:

2 Başmüfettiş Görevlendirildi!

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Hatay'ın Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde 29 Haziran'da meydana gelen olayın adli sürecinde yapılan teşhis işlemine ilişkin yayınlanan haberlerle ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu kaydedildi. 'Basın Açıklaması' başlığıyla yayınlanan duyuruda şöyle denildi:

"Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlarımızın olduğu gibi personelimizin de mağdur edilmemeleri ve haklarının savunulması konuları üzerinde hassasiyetle durmakta, denetimler gerçekleştirmekte ve gerekli görülen düzenlemeleri yapmaktadır. Teşkilatımız söz konusu olayın tüm boyutlarıyla araştırılması amacıyla iki polis başmüfettişi görevlendirmiştir. İnceleme ve soruşturma neticesine göre gerekli işlemlerin yürütüleceği ve varsa uygulamada olumsuzluklara sebep olan mevzuat ve usullerin yeniden düzenlemesi yönünde çalışmaların yapılacağı hususu;kamuoyuna ve personelimize saygıyla duyurulur."

Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün lokalini işleten Ak Parti Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun'un, Komiser Yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla ile tartışmasının ardından, polis memurları ellerinde numaralar ile duvara dizilerek 'canlı teşhis' yapılması büyük tepkilere neden olmuştu.

DHA

Haberin Tamamı İçin:

Emniyet Müdürü'nün Ataması Askıya Alındı

Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı'na atanan 2. Sınıf Emniyet Müdürü Marangoz'un ataması askıya alındı.

Hatay Valiliği internet sitesinde yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Dörtyol ilçesinde 29 Haziran tarihinde meydana gelen olay ile ilgili olarak ''Teşhis Sonucuna Terfi'' başlığı altında Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü'nün terfi ettirildiğine dair haberlere yer verildiği, içeriği itibariyle eksik bilgiden kaynaklandığı düşünülen habere ilişkin olarak açıklama yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Hatay Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 132883 sicil sayılı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz'un durumunun, bulunduğu rütbede devam eden veya sonuçlanan adli veya idari herhangi bir soruşturması bulunmadığından mevzuat hükümleri ile kıdem ve liyakat hususları bir bütün olarak değerlendirilerek, Yüksek Değerlendirme Kurulu'nun 12 Mayıs tarihindeki toplantısında görüşüldüğü bildirildi.

Haberin Tamamı İçin:

'Asıl Kıyamet Müdür Konuşunca Kopacak'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Teşkilattaki Arkadaşlarımı Satmadım!

Hatay’da milletvekili oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na polisleri şüpheli gibi teşhis ettiren Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz konuştu: “Görüntülerde ben de mutlu değilim. Ne teşkilattaki arkadaşlarımı sattım, ne de İstemi Kağan Türkoğlu’nun önünde eğildim” dedi...

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’na, tartıştığı polisleri teşhis ettirmesi sonrasında önce Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan ancak tepkiler üzerine terfisi askıya alınan Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz suskunluğunu VATAN’a bozdu. Mustafa Marangoz, Ak Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu’nun önünde eğilmediğini belirterek şu açıklamalarda bulundu.

Susuyorum çünkü...’

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAzerbaycanErgenekonHatayHüseyin ÇelikKitapPolisSakaryaTürk Kızılayıçayetmemurlarolay
Görüş Bildir