AKP Gençlik Kolları Başkanı: 'ODTÜ'lüler Edepsiz Azınlık'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı: 'ODTÜ'lüler Edepsiz Azınlık'

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı: 'ODTÜ'lüler Edepsiz Azınlık'

AK Parti Gençlik Kolları 'nca düzenlenen Mehmet Akif Ersoy 'u anma törenine Başbakan Erdoğan da katıldı. Gecede yapılan konuşmaların başlığında ODTÜ' de yaşanan olaylar vardı.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu , yaptığı konuşmada ODTÜ'de yaşanan olayları sert bir şekilde eleştirdi.

Çubukçu şunları söyledi

"Bir öğrenci elinde sopa, molotof kokteyli demir bilyeleri polise atarak neyi protesto edebilir? Sizler edepsiz bir azınlığın çoğunluğa zulüm ettiğini öyle güzel görüyorsunuz ki, daha bugün öğrenci burslarını artırarak onları ihya ettiniz.

Sayın genel başkanım siz hiç üzülmeyin. Sizin ak gençliğiniz. Atalarına sahip çıka çıka, değerlerine sahip çıka çıka o üç beş çapulcuya meydanı bırakmayacak. Edebini koruyarak gerekli dersi verecektir."

Çubukçu'nun ardından söz alan Erdoğan'ın hedefinde de ODTÜ'de yaşanan olaylar vardı.

Mehmet Akif Ersoy'un ''Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber, sana aguşunu açmış duruyor peygamber'' mısrasını okuyan Erdoğan, şunları söyledi:

Akif her zaman okumayı, araştırmayı, ilmi teşvik etti. Maziden devralınan mirasın öz güven içinde atiye taşınmasını, yani geleceğe taşınmasını tavsiye etti. Akif'in Asım'dan ve Asım'ın neslinden beklediği buydu. Göğsünde imanla her bir gencin istikbali şekillendirecek bir ruh ve aksiyona sahip olmasını istedi.

Ben, siz genç kardeşlerimden bunu istiyorum. Birileri ellerinde döner bıçaklarıyla dolaşabilir, birileri ellerinde molotoflarla dolaşabilir, birileri ellerinde sapanlarla demir bilyelerle dolaşabilir, birileri ellerinde birçok çeşitli, akla hayale gelmez, kilit taşlarıyla şunla bunla dolaşabilir, ama AK Parti'nin gençliği bilgisayarıyla dolaşacak, o tuşlarla dünyaya evet yeniden dirilişimizin destanını yazacak.''

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiBaşbakanOrta Doğu Teknik ÜniversitesiŞehit
Görüş Bildir