Görüş Bildir
ayrıca sahte kumpaslara gelirsek subayların içeri alınması ve şike sürecine destek veren imamoğlunu nereye koyacağız? ideolijik kıvrılmalara girersek kimse çıkamaz. mesela çözüm sürecini kendi adıma 'insani' olarak doğru bulsam da 'siyasi' olarak hata olduğu kanaatindeyim yani nisbeten hemfikiriz. peki aynı savrulmayı bugün yaşayanların aldığı destek için ne söylemeliyiz? yıllarca çözüm sürecine karşı çıkıp bugün tam da askeri operasyonlarla üzerine gidilirken ana muhalefetin hdp'den aldığı desteği konuşalım. bu çok mu etik? özetle varacağım sonuç ülkemizde siyasi etik diye bir şey ne vatandaşta ne de partilerde yok. ve bu zemini kendi ellerimizle hazırlayıp altın tepsilerde siyasilere sunuyoruz. yani nasıl yaşıyorsak öyle yönetiliyoruz.
0 Beğeni
ben de samimi bulmadım ama o yaşlı başlı insanları açıklama yapmak zorunda bıraktılar. bence herkes 'haddini aşmadan' fikirlerini rahatça söyleyebilmeli. mesela bu sanatçılar yarın imamoğlu seçilirse ertesi gün muhalefet mi yapacak? hayır. kendi ideolojilerini destekliyor ve ben bunu en başından beri gayet normal görüyorum. herkes de ayrım yapmadan öyle görmeli diye düşünüyorum.
0 Beğeni
tamam dediklerinizi 20 saniyeliğine kabul edelim ki çarpıtıyorsunuz. bu ülkede sanatçıların akpartiliyim deme hakkı olduğu anlamına mı geliyor? fazıl say'a bile sarayın piyanisti diyenleriniz oldu. yusuf güneyin doğmamış çocuğuna edilen küfürler neydi? ben akil insanlardan bahsetmemiştim. mesela chp'nin sırtında kene işlevi gören sanatçılardan da bahsedelim. veya çok değil birkaç ay önce tiyatro günü için çekilen reklam filminde sosyal medya baskısı yüzünden 'ben bilmiyordum' demek zorunda bırakılan sanatçıları düşünelim. bu ülkede bahsettiğim şeyler olmuyormuş gibi davranarak ancak kafanızı kuma gömmüş olursunuz ama olanlar hala olduğu yerde tap taze ve gerçektir. sizin kabulünüze muhtaç değil.
2 Beğeni