Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güneş Enerjisi ile Çalışan İlk Uçak 6 Bin Km Uçtu

-

Solar Impulse "İyi" Bitirdi

Solar Impulse "İyi" Bitirdi

Güneş enerjisi ile çalışan ilk uçak Solar Impulse 2 ay önce çıktığı 6 bin kilometrelik yolculuğunu başarı ile tamamladı.

Pilot ve uçağın mucitlerinden biri olan Bertrand Piccard İsviçre'nin Vaad kantonunda bulunan özel Payerna Havaalanına başaralı bir iniş gerçekleştirdi.

İlk uçuşundan bu yana tüm dünyanın dikkatin üzerinde toplayan güneş enerjisi ile çalışan uçak Solar İmpulse 2 aylık uçuşunu tamamladı.

Bu akşam İsviçre saati ile saat 20:35 de İsviçre'nin Vaad kantonunda bulunan özel Payerna Havaalanına başaralı bir iniş gerçekleştirdi.

Haberin Tamamı İçin:

Güneş enerjisi ile çalışan ilk uçak Solar Impulse 2 ay önce çıktığı 6 bin kilometrelik yolculuğunu başarı ile tamamladı.Solar Impulse inişi amatör kameralara böyle yansıdı. (Payerne 24.07.2012 solarimpulse.com )

Güneş enerjisi ile çalışan ilk uçak Solar Impulse 2 ay önce çıktığı 6 bin kilometrelik yolculuğunu başarı ile tamamladı. Pilot ve uçağın mucitlerinden biri olan Bertrand Piccard İsviçre'nin Vaad kantonunda bulunan özel Payerna Havaalanına başaralı bir iniş gerçekleştirdi. İlk uçuşundan bu yana tüm dünyanın dikkatin üzerinde toplayan güneş enerjisi ile çalışan uçak Solar İmpulse 2 aylık uçuşunu tamamladı. İsviçre'nin Vaad kantonunda bulunan özel Payerna Havaalanına başaralı bir iniş gerçekleştirdi.Pilot ve uçağın mucitlerinden biri olan Bertrand Piccard , 24 Mayıs'ta başladıkları yolculuğu 2 ayda tamamladıklarını belirtti. DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İsviçre
Görüş Bildir