Prof. Dr. Celal Şengör: 'Mezara Gömülmeyi Ben Doğru Bulmuyorum Hatta Aptalca Buluyorum'

213PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde organ bağışı hakkındaki sözleriyle dikkat çeken ve eleştirilerin odağı olan Prof. Dr. Celal Şengör,"Elin dangalağına verip onu yaşatmanın anlamı yok" ifadesini kullanmıştı. Prof. Dr. Celal Şengör, Şengör Buket Aydın'la Kanal D Ana Haber'de kendini savundu.

Celal Şengör'ün tepki çeken organ bağışı açıklamalarının yer aldığı haber için sizi böyle alalım:

Prof. Dr. Celal Şengör'den Organ Bağışı Açıklaması: 'Elin Dangalağını Yaşatmanın Anlamı Yok' - onedio.com
Prof. Dr. Celal Şengör'den Organ Bağışı Açıklaması: 'Elin Dangalağını Yaşatmanın Anlamı Yok' - onedio.com

İnsanların gömülmesine karşı olduğunu söyleyen Şengör, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu.

Aynı zamanda cesetlerin yakılmasına da karşı olduğunu söyleyen Şengör, "Ben doğru bulmuyorum bunları. Hatta aptalca buluyorum. Kullanın, yedek parça" derken şu ifadeleri kullandı:

"Mezara gömülmeyi doğru bulmuyorum. Mesela annem öleli kaç sene oldu. Gitmedim bir daha. Niye gideyim, ne var orada yahu karbondan başka? Toprak ve karbon…"

Bütün vücudunu araştırılması için bağışlayacağını söyleyen Şengör, ''İskeletimi bile bağışlıyorum. Mümkünse iskeletim bir sınıfta kullanılsın'' ifadelerini kullandı.

"Mezara gömülmeyi doğru bulmuyorum."

İnsanların gömülmesine de karşı olduğunu söyleyen Şengör, yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu. Aynı zamanda cesetlerin yakılmasına da karşı olduğunu söyleyen Şengör, "Ben doğru bulmuyorum bunları. Hatta aptalca buluyorum. Kullanın, yedek parça" derken şu ifadeleri kullandı: "Mezara gömülmeyi doğru bulmuyorum. Mesela annem öleli kaç sene oldu... Gitmedim bir daha. Niye gideyim, ne var orada yahu karbondan başka? Toprak ve karbon..."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir