Görüş Bildir

celal şengör Haberleri

celal şengör ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. celal şengör ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Ülkemizden 20 Başarılı İnsan ve Okudukları Üniversiteler
Ord.Prof.Dr. Ali Fuat Başgil, ülkemizin en önemli hukukçularından birisidir. Aynı zamanda kendisi, 1937'de özerk olan Hatay'ın anayasasını hazırlamıştır. 15 Ekim 1961 yılında ihtilal sonrası seçimlerinde Adalet Partisi'nden Cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Dönemin Milli Birlik Komitesi'nin kendisini tehdit etmesiyle adaylıktan çekilerek yurt dışına yerleşmiş ve Cenevre Üniversitesi'nde ders vermiştir. 1965 yılında Adalet Partisi'nin İstanbul mebusu seçilerek yurda geri dönmüştür. 17 Nisan 1967 yılında İstanbul'da vefat etmiştir.
Kadın Kılığına Girmediler, Kadın Ruhuna Girmeye Çalıştılar
16 erkek 2011 yılında Hürriyet’in yılbaşı ekinde bunu başlattı. Kadın kılığına girmediler. Kadın ruhuna girmeye çalıştılar. Yumrukla gözü karartılmış kadının, asıl karartılan yanının ruhu olduğunu, insanlığı, şahsiyeti olduğunu anlatmaya çalıştılar. Onlar birkaç iyi insan, birkaç cesur erkek. Kırılan kolun içine saklandığı yeni çıkarıp attılar. “Bakın işte, tam buraya vurdular!” dediler. Anlamaya çalışmak, anlamanın yarısından ilerisidir. Projenin fikir annesi Şermin Terzi ve fotoğrafları çeken sanatçı da Sebati Karakurt. Erkekleri bu fikre ikna etmenin, hiç de kolay olmadığını biliyorum. Ama sonuçta ortaya gene sıra dışı ve çok etkileyici bir proje çıktığı kesin...
İnsanın Ufkunu Açan Bilimi Sevdiren 14 Kısa Video
Aşağıda bulunan videolar, süreleri ve herkes tarafından izlenebilirliği göz önünde bulundurularak seçildi.Pek yakın zamanda şahsım tarafından bilimdeki meşhur bazı ilke, teori ve kanunları içeren benzer bir çalışma daha yapılacaktır.İyi seyirler.
Celal Şengör'ün "Dışkı Yedirmek İşkence Değildir" Açıklamasına Sosyal Medya'dan Bol Dışkılı 21 Tepki
Jeolog Celal Şengör Radikal'den Armağan Çağlayan'a verdiği röportajda 12 Eylül darbesi ve o dönemde yapılan işkenceleri savunduğu açıklamalarıyla sosyal medyayı hayrete düşürdü. Celal Şengör röportajda, Deniz Gezmiş'e eşkıya derken 12 Eylül sonrası cezaevlerinde dışkı yedirilmesini işkence olarak görmediğini ve idrarın içilebilir bir sıvı olduğunu savunurken kendisini de elit bir insan olduğunu açıkladı.
Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında bugün yapılması beklenen görüşme yarına kaldı. Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta 64. hükümeti kurmakla görevlendirilen Davutoğlu’nun, bugün Beştepe'ye çıkarak kabine listesini Erdoğan’a sunması, akşam saatlerinde ise yeni kabine listesini açıklanması bekleniyordu.
Celal Şengör Özür Diledi: 'Maksadım O Değildi'
12 Eylül darbesi ve o dönem yapılan işkenceler için 'Dışkı yedirmek işkence değil' sözleri tepkilere neden olan Celal Şengör, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek o dönem işkenceye maruz kalan Doktor Sinan Olcan'dan özür diledi.