Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Polemiklerin Efendisi Ahmet Hakan'ın Gazetecilik Hayatına Sığdırdığı 13 Muazzam Kavga

 > 
61PAYLAŞIM

Bir Ahmet Hakan kolay yetişmiyor. Gazetecilik hayatına bu kadar kavga sığdırabilmiş insan çok azdır. Resmen her devirde tartışacak birilerini bulmuş. Son olarak Tuğçe Kazaz ile de kavga ettiğini görünce, Ahmet Hakan'ın kavga dosyalarına bir göz atalım dedik.

1. Cem Uzan - Ahmet Hakan Twitter kavgası

Cem Uzan, Twitter'dan Aydın Doğan'a saldırır. Ahmet Hakan patronuna gelen hakaretlere dayanamaz ve konuya dahil olur. Ahmet Hakan, Cem Uzan'a "Türkiye'nin gelmiş geçmiş en ahlaksız sahtekarlarından" diye bir şeyler der. Kavga büyür. Detaylar için..

2. İlber Oltaylı - Ahmet Hakan Kavgası

İlber Ortaylı, “İnsanlara dışkı yedirmek işkence değil” diyen Prof Dr. Celal Şengör için “Türkiye’nin bir değeridir” diyor. Ahmet Hakan da İlber Oltaylı'ya "sana da yazıklar olsun" tarzında bir şeyler söylüyor. İlber Ortaylı da orada burada Ahmet bana saldırdı, diyor. Celal yüzünden birbirlerine giriyorlar.

3. Melih Gökçek - Ahmet Hakan Kavgaları

Ahmet Hakan ve Melih Gökçek kavgalarına şu sebeptendir, diyemeyiz. Sanıyoruz kavga etmeyi seviyorlar.

4. Deniz Baykal - Ahmet Hakan Kavgası

Ahmet Hakan, bir yazısında "Orta vadede Deniz Baykal’ı AK Parti Antalya milletvekili olarak göreceğimize bahse girmeye varım" diyor. Deniz Baykal da "Ben AK Parti milletvekili olmazsam Ahmet Hakan gazeteciliği bırakacak mı?" diye cevap veriyor. Ortalık yine şenleniyor.

5. Demet Akalın - Ahmet Hakan Kavgası

Demet Akalın kızının namaz kılan görüntüsünü sosyal medyada paylaştıktan sonra Ahmet Hakan köşesinde "Eğer Türkiye'de bugünkü siyasi atmosfer olmasaydı Demet Akalın ve eşi, o görüntüyü sosyal medyada paylaşma konusunda bu denli iştahlı olur muydu?" sözleriyle Demet Akalın'ı eleştiriyor. Demet de "Ahmet biz öyle insanlar mıyız" bağlamında cevaplar veriyor. Hayatımız renkleniyor.

6. Ertuğrul Özkök - Ahmet Hakan Kavgası

Anladığımız kadarıyla arası bozuk olan bir ikili bu. Bir ara Deniz Baykal için, bir ara da Özkök'ün, Ahmet Hakan'ın başkanlık sistemini desteklediği iddiası gibi meselelerden birbirlerine köşelerinden laf yetiştiriyorlar. Bir nevi Gülben Ergen-Hülya Avşar kavgası diyebiliriz. Ertuğrul Özkök sanki biraz Ahmet Hakanı sevmiyormuş gibi, tam emin olamadık.

7. Yavuz Bingöl - Ahmet Hakan Kavgası

Konuyu biliyorsunuz. Yavuz Bingöl bir gün Ahmet Hakan'a röportaj verir ve olaylar gelişir.

8. Haşmet Babaoğlu - Ahmet Hakan Kavgası

Bu konu biraz ayıp bir konu. Birbirlerinin özel hayatları ile alakalı yorum yapan yazarlarımız mahalle kavgasına tutuşuyor. Mekanlar basılıyor, sandalyeler havada uçuşuyor. Adeta Fenerbahçe-Galatasaray derbisi oluyor.

9. Cübbeli Ahmet Hoca - Ahmet Hakan

Ahmet Hakan, soykırım meselesi için "Tehcir Allah'ın emridir, atalarımız Allah'ın emrini yerine getirmiştir" diyen Cübbeli Ahmet Hoca'ya, ''Allah'tan kork'' diyor. Cübbeli de Ahmet Hakan'a "Ey döneklerin döneği sen kimsin!" minvalinde cevaplar veriyor. Seviye yine yerlerde geziyor.

10. Nihat Hatipoğlu - Ahmet Hakan

Hatipoğlu'nun adı kaçak bir otelle ilgili gündem oluyor. Ahmet Hakan da, köşesinde Hatipoğlu'na  "Bize otelini anlat Nihat Hatipoğlu,"Hayber'i anlatır gibi duygulu biçimde... Bedir'i anlatır gibi etkili biçimde... Ebu Hureyre'nin yoksulluğunu anlatır gibi anlatsa. Ebu Zer'in dünya nimetlerinden nasıl yüz çevirdiğini anlatır gibi anlatsa... Ağlamaklı. Hisli. Ve de yaşar gibi anlatsa." tarzında onu yeren bazı şeyler yazıyor.  Hocamız da kısaca "Onu Allah'a havale ediyorum." diyor.

11. Mehmet Barlas - Ahmet Hakan Kavgası

Bir ara sık sık tartışan bir ikiliydi bu. Hatta bir keresinde Ahmet Hakan Mehmet Barlas'a köşesinde "Her devrin adamısın ama kabul etmiyorsun' diyor. Bu aralar hiç kavgaları olmuyor.

12. Nihat Doğan - Ahmet Hakan Kavgası

Ahmet Hakan'nın eski gözdelerinden Nihat Doğan popülerliğini yitirince Ahmet Hakan da onun hakkında konuşmayı bıraktı. Bir seferinde Nihat Doğan için "gel bize laikliği anlat desen iki kelime konuşamaz. Ona çok önem atfediyoruz, aslında medya maymunu. O'nun ne dediğinin bir önemi yok aslında. Önemli olan bu zihniyetin toplumda var olması" dedi. Bir süredir bu ikili arasında herhangi bir şey olmuyor. Zaten Survivor bile Nihat'ı ünlü kabul etmiyor. Ahmet Hakan neden muhatap olsun ki.

13. Rasim Ozan Kütahyalı - Ahmet Hakan

Ahmet Hakan köşesinden Rasim Ozan Kütahyalı'ya "Şebelek" diyor. Cemaat bankalarından aldığı kredilerle ev araba aldı, diyor. Rasim de Ahmet'e “İçinden çıktığı insanları satmış zenci kölelerle değil sahipleriyle muhatap olurum” diyor. O ara, birbirlerini gördükleri yerde yumruklaşır kesin bunlar, diyorduk.

Bonus: Tuğçe Kazaz - Ahmet Hakan kavgası

Tuğçe Kazaz  bir süre önce Ahmet Hakan'a Twitter hesabından "dönek" demiş, Ahmet Hakan'a "dönek" diyenler listesinde ilk üçe girmişti. Ahmet Hakan da Twitter'dan Tuğçe'ye dinen cahil, anlamına gelen bazı şeyler söylemişti. Artık kavga etmezler sanıyorduk ama Tuğçe Kazaz Twitter'dan diyanete Kur'an uygulaması indirdiği akıllı telefonuna dokunmak için abdest şartı gerekip gerekmediğini sorunca, polemik bağımlısı Ahmet Hakan derhal lafı yapıştırıyor. "Paralel Kızı Paralel"  diyor. Tam ne demek istediğini anlamadık. Tuğçe Kazaz gibi bir kanaat önderinin bu lafın altında kalacağını sanmıyoruz. Ahmet Hakan yine çok zorlu bir rakip seçmiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

GEÇEN GÜNDE BANA SALDIRDI İBNE... MUHATTAP OLMADIM

nebusimdi

Adam işi biliyor. Durup durup birine sarıyor, bir süreliğine gündemi işgal ediyor. Kendinden bahsettiriyor. Gazetecilik zaten sıfırın altında. Türkçe desen berbat. Ancak bu şekilde kendini gündemde tutuyor. Allah için başarılı da oluyor yani.

medya-cakali

#10 çok fena yerden çakmış lafı da bizim hoca hemen Allah demekle yetinmiş, kendini savunacak kanıtı olmayınca. :D

mavim

ahmet hakan ın ne kadar seviyesiz olduğunu anlatan muazzam galeri..

Gizli Kullanıcı

Toplumda ki popüler kişilere sataşarak prim yapmaya çalışan basit bir gazeteci.Yediği dayakta en çok yine kendisine yaradı.Ününe ün kattı.Onedio da bu içerik yapıldığına göre de amacına ulaşmış gibi gözüküyor.

Görüş Bildir