Lezbiyenlerin Günlük Hayatta Yaşadıkları Zorlukları Anlattıkları Bu Paylaşımları Okurken İnsanlığınızdan Utanacaksınız!

-

Eşcinseller tüm dünyada homofobik saldırılara maruz kalıyor, günlük hayatlarında birçok zorbalıkla baş etmeye çalışıyorlar. Twitter'dan Esin de tam olarak bunu sordu ve aldığı yanıtlar hepimizi utandırdı...

Kaynak: https://twitter.com/mavitivik/

28 yaşındaki kabin memuru Melania Geymonat ile 29 yaşındaki kız arkadaşı Chris, Londra’da homofobi bir saldırının kurbanı oldu. Öpüşmelerini isteyen dört magandanın saldırısına uğrayan çiftin yüzünde kesikler ve yaralar oluştu.

Ayrıntılar için: 👇

Londra'da Bir Otobüste Dört Magandanın Tacizine ve Saldırısına Maruz Kalarak Darp Edilen Lezbiyen Çift - onedio.com
Londra'da Bir Otobüste Dört Magandanın Tacizine ve Saldırısına Maruz Kalarak Darp Edilen Lezbiyen Çift - onedio.com

Twitter'da farklındalık yaratmayı isteyen Esin de lezbiyen çiftlere günlük hayatta yaşadıkları zorlukları ve karşılaştıkları zorbalıkları sordu.

1. İşte o cevaplar...

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

Nefrete ve karanlığa inat dayanışmanın güçlenmesi dileğiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

onedio "Eşcinselliği Güzelleme Çabaları" vol.25234654737835789

dremor

isteyen istediği gibi yaşayabilir kimse karışamaz karışmamalı da

ilahe

Sizin ne biçim ananız babanız var? Sürekli telefonunuzu falan karıştırıp sizi düşmanmış gibi yargılıyor... Tövbeler tövbesi.

emre.c

Böyle boktan bir ortamda bile insanların hala birbirine aşık olması bir mucizedir😊. Kimse kimseye karışmamalı. Saygı duymanız gerekmiyor ,fikir belirtmek,yorum yapmak zorunda değilsiniz. Karışmayın yeter😅 . Dünya zaten yeteri kadar boktan bir yer . Aşkın cinsiyeti ya da yaşı olmaz . Bana ne demeyi öğrenin yeter...😉

funda-dag

"banane!" diyip geçmeyi öğrenmeli artık insanlar. "Dinimizce uygun değil" vs... Eeee yani? Sana mı yazılıyor günahı? Günahsa onun, hayat onun; her koyun kendi bacağından asılır. Rahatsız oluyorsun bakmayacaksın, dinimizde olan da bu; ilk önce gözünü terbiye edeceksin. Bu kadar basit.

wisletful

Söyledikleriniz o kadar anlamsız Kİ ! . bonzai denilen uyusturucunun da içenden başka etrafına zararı yoktu , sizin deyiminizle o zaman bonzai de yasaklanmamalıydı ?? içen sadece kendine zarar veriyor hareket edecek durumu bile kalmıyordu .. şimdi diyeceksiniz uyuşturucuyla cinsel yönelim aynı mı ?? KESİNLİKLE AYNI DEĞİL . Uyuşturucunun zararlı oldugunu bir sonra ki nesillere anlatabilirsiniz , Peki ya eşçinselliği ?? eğer onunda zararlı oldugunu anlatırım derseniz , -demek ki zararlı bir şey Der'' nokta koyarım . değil derseniz de umarım çocugunuz ilerde eşcinsel olup sizi mutlu eder <3 ;)

raven.

Cinsel yönelim ile uyuşturucu bağımlılığını aynı kefeye koymak...... Merak etme bizim çocuklarımız eşcinsel olsa öyle sen ve seninle aynı düşünceyi savunanlar gibi evlatlarımıza böyle işkenceler yapıp, hakaret edip öldürmeyiz.

wisletful

Yazdıklarımı okumuyorsun mercimek beyinli , Her türlü canlıya ; şiddet ve darba karşı oldugumu söylememe rağmen benim gibi işkenceci ne demek ?? Ya kardeşim beyniniz mi cok sulandı yazılanı neden okumuyorsunuz ? ben işkence edelim dövelim kıralım gibi söylemi nerde kullandım ?? Beynini kuşa taksak uçmayı beceremez !

funda-dag

"Her türlü canlıya ; şiddet ve darba karşı oldugumu söylememe rağmen" diyip ilk cümlede sana cevap yazan birine "mercimek beyinli" demek çok mantıklı değil mi? Sözlerle şiddet uygulandığında sayılmıyor anlaşılan. Ayrıca bonzai ve eşcinselliği aynı kefeye koymak öyle aptalca bir düşünce ki... Uyuşturucu türevlerini kendi isteğinle "TERCİH" ederek kullanıyorsun. Eşcinsellik ise TERCİH DEĞİLDİR; DOĞUŞTAN GELİR. Senin karşı cinse ilgi duyman kadar normal ve doğuştandır. "umarım çocugunuz ilerde eşcinsel olup sizi mutlu eder <3 ;)" diyerek kendince kötü bulduğun şeyi başkalarına istemek de kalbinin karalığını gösteriyor. Evladım eşcinsel olsa da sever benimserim, yine gurur duyarım; ancak eşcinsel olmasını istemem çünkü senin gibi kafalar yüzünden hayatı boyunca anlaşılmayacak ve hastalıklı zihniyetler tarafından hastalıklıymış gibi görülüp acı çekecek. Tabi sen bunu anlamayacaksın, o ayrı...

wisletful

baktıgın zaman mercimek Beyinli terimi kendini geliştiremeyen insanlara karsı soylenmiş bir söz en azından benim için . hakaret değil , ama kendi isteği dogrultusunda geliştirmemişse hakaret sayılabilir . eşcincellik bir nebze tercihtir , sonrada çok fazla eşcinsel olan hepsi doğuştan degıl hatta yarı yarıya bile sayılabilir ; nerdeyse... Ben kötü buluyorum fakat sen çok doğal buldugun için bunu sana diliyorum , sende bir nebze yanlış bulsan tabiki bunu senin için dilemem. Bende bir anne adayıyım , oğlumun yada kızımın güzel bir evlilikle cocuk sahibi olmasını soyumun devam etmesini ve bunu görmeyi gerçekten çok isterim .. ama şunu unutuyorsun Funda ; ülkemiz böyle bir şeye hazır değil , sen ben değil olay hem ortam hiç hazır değil , hemde ben böyle bir şey olmasını asla istemem. Ama diyelim ki oldu böyle bir şey tabiki atmicam tabiki satmicam o benim canım elimden geldiğince destek olucam .Ama tekrar söylüyorum böyle bir şeyi asla istemem.

funda-dag

Kendine istemediğin şeyi başkasına istemen yine de yeterince kötü bir kalp... Özentilik olarak yansıtanlardan dolayı algın bu belli ki ancak iş o kadar kolay değil; biraz bilimsel kaynaklardan, belgesellerden faydalanmalı tavsiye ederim, şu taraflı olanlardan değil tabi ki. Ayrıca başta ülkemiz olmak üzere bir çok yerde insanların buna "hazır olması"nı beklemek bile aslında kötü; çünkü kimse "ay ben eşcinsel olmayı tercih edeyim de herkes beni dışlasın" demez, bu doğuştan gelen bir şey ve diğer insanların bunu kabullenmesi mantıklı olandır. Bilmeyen, tercihmiş gibi sanan senin gibiler(hakaret değil, düşünce olarak senin gibi düşünenler çok diye böyle dedim) çok olduğu için kabullenilmiyor, insanlar bilinçlense, herkes kendi kapısının önünü temizlese ve başka kapıların önüne karışmasa dünya çok daha uyumlu bir yere dönüşecek ancak maalesef başkalarını eleştirmekten kendimize bakmayı unutuyoruz. Bu arada anne adayı olmanı tebrik ederim... Sağlıklı sıhhatli bir ufaklık olur inşallah. :)

wisletful

Açıkcası hiç uzun uzun araştırmadım , dediğin gibi bir belgesel yada bilim kaynakları aklımın ucundan bile geçmedi . Senin düşüncene göre dünya cennet tasvirli bir yer olurdu , fakat yaşadıgımız üstünde bulundugumuz dünya hiç bir zaman o düşüncede olmayacak .. Benimde ne hissetiğimi az çok anladıgını umut ediyorum .. Evladımın evladını görmek en azından bu dünyada başıma gelebilicek en güzel olay olarak görüyorum .. En başta da dediğim gibi yok sayıyorum sadece yanımdan geçen elele tutuşmuş eşcinsellere darp yada kötü bir söz Asla bunu her yazımda belirttim. Fakat onların hakları için mücadele etmektense önceliklerimde çok daha önemlilier var .Bu yüzden yok sayıyorum kötü anlamda değil ama pozitif olarak ta değil Nötr ... Belki ilerleyen yıllarda ülkemizin durumu düzelir ekonomik bir bütçe ayrılır ( Doğurganlık için ) o zaman pozitif bir yaklasım olur ; Hatta büyük bir kısımda .. insanların karşı olmalarının sebebini kesinlikle dine bağlamıyorum o sadece bahane ..

wisletful

Soy devamını kırdığı için insanlar buna bu kadar karşı..Dünyada çok yer gezdim , Dünyanın çoğu buna karşı ve tamamen soyun devam edememesinden kaynaklı .. Güzel dileklerin için de çok Teşekkür ederim <3 Biraz uzun oldu çok çok özür dilerim ..

Görüş Bildir