Hayvanları İnsanlardan Daha Çok Seven Kişilerin Çok İyi Bildiği 20 Gerçek

-
Abone ol

Eğer hayvanları insanlardan daha çok seven biri değilseniz, hayvanları insanlardan daha çok sevmeyi anlayamazsınız. Bunu anlayabilmek için hem insanlarla hem de hayvanlarla vakit geçirmelisiniz… Ardından göreceksiniz ki siz de hayvanları daha çok seviyorsunuz.

1. Her şeyden önce, hayvan bir insan değildir, insanın sahip olduğu kötü, rahatsız edici, iğrenç, fena, vs. özelliklerin hiçbirine sahip değildir.

2. Hayvanlar masumdur, saftır ve iyi niyetlidir.

3. Asla sizin arkanızdan konuşmaz, iş çevirmez, planlar yapmaz.

4. Kesinlikle yapmacık değildir bir hayvan, ne hissediyorsa onu gösterir, sizi kandırmaya çalışmaz.

5. Takip ettiğiniz sosyal medya hesaplarına bir bakın, çoğunun hayvanlara ait, hayvan resimleri, videoları, vs. paylaşan hesaplar olduğunu görürsünüz.

6. İzlediğiniz filmde başrol oyuncusunun ölmesi üzücüdür, ama bir hayvanın ölmesi yıkıcıdır!!

7. Gittiğiniz partilerde, toplantılarda, buluşmalarda kıyıda köşede kalmış köpeği, kediyi, kuşu, vs. bulup, onu seven daima siz olursunuz.

8. Hayvanın size olan ve dahi sizin hayvana karşı sevginiz koşulsuzdur, çıkarlardan, beklentilerden muaftır.

9. İnsanların arasında olmaktansa, bir grup köpek yavrusunun arasında olmayı her zaman tercih edersiniz.

10. Hayvanlar gereksiz yere sorun çıkarmazlar, tartışma yaratmazlar, daima size kendilerini sevdirecek bir yol bulurlar.

11. “Boğuluyorum”, “nefes alamıyorum”, “biraz ara vermeliyiz”, “sen çok iyisin ama…” diyerek ayrılıp giden bir kedi, köpek, kuş, balık, tavşan, vs. bulamazsınız.

12. İçinde insanların bulunduğu bir fotoğrafa bakmaktansa, hayvanların bulunduğu bir resme bakmak her zaman daha rahatlatıcıdır.

13. Yorucu geçen, zor bir günün ardından gerçek bir arkadaşa sarılmanın verdiği rahatlamayı hiçbir şey veremez!

14. Bir hayvan asla sizi aldatmaz, aldatıyorsa da sorun %100 sizdedir… Öyle değil mi?

15. Çektirdiğiniz öz çekimlere baktığınızda en güzellerinin hep hayvanlarla birlikte olanlar olduğunu fark edersiniz.

16. Bir insanın kardeşi, sevgilisi, arkadaşı, dostu, kızı, babası, annesi, dayısı, vs. olabilirsiniz ama bir hayvanın her şeyi sizsinizdir.

17. Hayvanlarla arası iyi olan, onları seven, evcil hayvanı olan bir insanın sizinle arasının kötü olması mümkün değil.

18. Çoğu zaman arkadaşlarınızla dışarı çıkmaktansa evde hayvanınızla kalıp, beraber dizi izlemeyi, oynamayı, sarılıp uyumayı, vs. tercih ediyorsunuz.

19. Hayvanlar konuşamasa da onlarla harika bir iletişim kurabiliyorsunuz, çoğu insanla aynı dili konuşmanıza rağmen anlaşamıyorsunuz.

20. Hiç kimseye söyleyemeyeceğiniz sırlarınızı anlatabileceğiniz biri var!

Bonus - Hiç kimseye güvenemediğinizde, kendinizi yapayalnız hissettiğinizde tek bakışıyla sizi keyiflendirecek, varlığını hissettirecek biri hep var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-celik59

ŞEREFSİZİMİ ÇOK ÖZLEDİM BE.

aparkathamdi

simdiye kadar sadece onedio'da degil internette gordugum en gereksiz ve yalan dolan dolu bir paylasimdi. hayvandan anladiginiz kedi ve kopek sadece. hicbir balik sizi terketmez yazmis ya :D balik nasi sizi terkedecek arkadas? kusu da kafesini ac bak nasi gidiyor. maymunlar cete olup disi maymunlara toplu tecavuz ediyor mesela, bu simdi sizin anlayisiniza gore 'kotu' kavramini karsilamiyor mu?

celal-sakalli

Anlayışını sevsinler.

Gizli Kullanıcı

#19 o kadar doğru ki...

wellington

İnsandan çok hayvanları seven biriyimdir önce onu belirteyim savunma olarak. Sonra da; hayvanlar size kandırık yapıyorlar unutmayalım. İnsan da hayvandır. Bunu da unutmayalım. İnsan başka hayvan başka yok. Neymiş beni vurun.

foveriante

bonus 2: bunu okurken çoğunuz ağlar gidip hayvanınızı seversiniz. gören bi ev halkı olursa da manyak mı bu bakışı yersiniz.

Görüş Bildir