Gözlerinizi Kısarak "Ulan Biz de Zengin miyiz Yoksa?" Şeklinde Düşünmenizi Sağlayacak 13 Şey

6bPAYLAŞIM

Buradaki maddelerin çoğu sizde de öyleyse tebrikler, siz aslında zenginsiniz ama haberiniz yok. Hemen bu konuyu aile büyüklerinizde tartışmaya açın.

1. Kahvaltıda portakal suyu içilmesi

Evinizde çay yerine bu tercih yapılıyorsa fakirlikle uzaktan yakından alakanız yok demektir. E bu da hangi yola çıkıyor biliyorsunuz. Evet... Zenginlik...

2. Çöpler için market poşeti yerine çöp poşeti kullanmak

Yeni güncellemeyle market poşetleri de paralı oldu ama daha düne kadar ücretsizdi. Aslında doğru olan budur, yani zengini olsun fakiri olsun böyle yapması gerekir ama bir evde market poşeti yerine çöp poşeti kullanılıyorsa o evde zenginlik vardır. Çöpe para harcanıyor resmen, daha nasıl bi zenginlik olabilir ki?

3. Evde şömine bulunması

Kullanılsın veya kullanılmasın, isterse içinde çer çöp dolu BİM poşeti duruyor olsun, şömine demek zenginliğe açılan kapı demek. Varlıklı çocukları sevindirip durduğun için de sana yazıklar olsun Noel Baba.

4. Banyoda siyah fayans kullanılmış olması

Banyoda siyah fayans kullanılmış olması
Banyoda siyah fayans kullanılmış olması

Bakarken bile zengin hissettiriyor, siyahın banyoda böyle bir gücü var resmen. Siyah fayanslı banyosu olan evde bereket vardır, zenginlik vardır.

5. Eskiyen üst başı pijama olarak kullanmak yerine sabahlık, gecelik giymek

Pijama almak bile az biraz varlık göstergesi gibi. Eskiyen tişört ve diz yapmış eşofmanlar ne güne duruyor, sorarım... (oradan da hoop el bezi olmaca)

6. Kolayı 2.5 litrelik değil de kutu veya 1 litrelik olarak almak

Misafir olarak gittiğiniz evde buzdolabını açıyorsunuz ve kutu kutu kola görüyorsunuz. "Oha bunlar amma da zenginmiş" diye bir düşünce aklınıza düşer mi düşmez mi, dürüst olun...

7. Aile dostuna sahip olmak

Komşuluğunuz yok, akrabalığınız hiç yok ama başka bir aileyle aileniz sürekli görüşüyor ve karşılıklı misafirliğe gidiliyor. Evet, zenginimsi ailelerde böyle bir müessese var. Ahbaplık da denilen bu olgunun içindeyseniz zengin olmasanız bile olma potansiyeliniz var demektir.

8. Eve alınan karışık kuruyemişlerde kaju olması

Yılbaşı gibi özel günlerde değil de genele yayılması gereken bir durum bu. Kaju tek başına o karışık kuruyemişin fiyatını ikiye katlayabilen bir yemiş sonuçta. "Eve haciz gelecek ama biz kajusuz yapamıyoruz sürekli alıyoruz" diyorsanız sizin için durum farklı.

9. Aile üyelerinin toplu taşıma yerine taksi kullanması

Evdeki aile bireyleri dışarı çıkacakları zaman kombinin üstündeki taksi durağı magnetine bakmayı bırakıp direkt rehberden arayıp çağırıyorsa net zenginlik, bunu Ankara gibi taksinin pahalı olduğu şehirlerde yapıyorsa Ağaoğlu'luk falan o derece.

10. Evde manzara tabloları yerine anlamsız tablolar bulunması

Manzaralı tablolar eyvallah herkeste olabilir, ama anlamsız, modern çalışmalar tablo asmanın bir tık üst seviyesidir, hafiften bi zenginlik hissiyatı verir.

11. Bir bakanı bir daha baktıracak gariplikte ahşap biblolar

Aynı görseldeki gibi evinizde boy boy anlam verilemeyecek ilginçlikte ahşap biblolar varsa, annenize "anne biz zengin miyiz benden mi saklıyorsunuz?" diye bi sormanızda fayda var.

12. Eve mandalinadan çok ananas, mango gibi tropikal meyvelerin girmesi

Bunu dile getirmeye bile gerek yok, bu durum dikkatinizden kaçmaz ve çoktan şüpheye düşersiniz zaten.

13. Ekmek kızartma makinesine sahip olmak

Bakın burası önemli, özellikle tost makineniz varken üstüne bu aletin sahibiyseniz var kesin sizde bişeyler. Kenarda 3-5 birikmişiniz falan kesin var kandırmayın bizi.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagmur-goksuka

ZENGİNMİŞİM

yagizkarakocyy

Ooo ben bayağı fakir çıktım ya

vlknsn

oo biz iyimişiz :D

e-c-e

Sadece yarısında "Ulan biz zengin miyiz ya?" dedim, sonraki sorularda geçti.

tosarik

#plastikposetehayir

Görüş Bildir