Geçiş Süreçlerini ve Yaşadıklarını Açık Açık Anlatırken Ne Kadar Cesur Olduklarını Gösteren 15 Transseksüel Birey

2PAYLAŞIM

Saygı duymayı toplumca acilen öğrenmemiz lazım...

Kaynak: http://whisper.sh/stories/5b48e983-9a53-...

1. “Ameliyatımdan sonraki iki yıllık süreç bittiğinde, ilk kez yüzmeye gittiğim an kendimi en iyi hissettiğim an olabilir.”

2. “4 yıllık hormon takviye sürecimden sonra hiçbir şey, beni meme operasyonuyla edindiğim görünüşüm kadar mutlu edemez.”

3. “Ben transseksüel bir erkeğim ve ameliyatıma 2 hafta kaldı. Hayatımdaki hiçbir şey beni bu kadar ‘ben’ hissettiremez. Kim olduğunuzdan hiçbir zaman vazgeçmeyin.”

4. “Henüz geçiş (ftm) sürecinde olan trans bir erkeğim. İki hafta sonra evleneceğim ve evet, güzel bir takım elbisenin içinde bir erkekle birlikte. Fakat ailem benim bir kadın olduğumu ve bir gelinlik giyeceğimi düşünüyorlar. Korkuyorum…”

5. “Ben trans bir bireyim. Ameliyat olmak isteyip istemediğim konusunda hala kararsızım ve evet, bu şekilde olmam garip değil!”

6. “18 yaşında, geçiş sürecinde olan trans bir bireyim. Adımı yasal olarak değiştirdim ve bir yılı aşkın süredir de hormon takviyesi alıyorum. Yakında da ameliyat olacağım. Bu kadar destekleyici bir ailem olduğu için çok şanslıyım…”

7. “Keşke bir çatıya çıkıp: ‘Tamamen ameliyat olup olmamam hiçbirinizi ilgilendirmiyor.’ Artık bana cinsel kimliğimi sormaktan vazgeçin diye haykırmak istiyorum.”

8. “Henüz geçiş sürecinde olan trans bir bireyim. Doktorumla ameliyat sürecim hakkında görüşmeye devam ediyoruz. Korkuyorum ama bunu yapmak gerçekten istiyorum.”

9. “Ben biyolojik kimliği kadın olan trans bir bireyim ve artık kendim olmak için ameliyat olma kararı aldım...

Küçük bir yerde yaşıyorum ve artık muhitimdeki kimsenin benimle sırf görünüşümden dolayı görüşmeyeceğini biliyorum. Keşke insanlar bu kadar kötü olmasalardı…”

10. “Genelde trans bireyler için endişe veren bir şey olsa da ameliyatım için sabırsızlanıyorum!”

11. “Ben bir transseksüelim ve hayatımı striptiz yaparak kazanıyorum...

İnsanlar sırf kendi zevkleri için ne kadar başarılı olduğumu görmezden gelip, meme operasyonu yaptırmam gerektiğini söylüyorlar. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.”

12. “Ben meme operasyonu geçirmiş trans bir bireyim. İnsanlar görünüşümden dolayı bana sürekli olarak zorbalıkta bulunuyorlar…”

13. “Ben bir transseksüelim ve kendimle gurur duyuyorum. Sizin, benden rahatsızlık duymanız benim gram umrumda değil! Yaptığınız zorbalıklar, umarım ameliyatlarımdan sonra da devam etmez.”

14. “Transseksüel bir erkeğim ve meme operasyonu olmak istiyorum ama bundan daha da çok istediğim şey ne mi? Bebeğimi kucağıma alıp, onu emzirebilmek.”

15. “Kimseye açılamamış olsam da ben bir transseksüelim...

Ailem sürekli neden maaşımın bir kısmını biriktirdiğimi soruyor ve ben de onlara bunun acil durumlar için olduğunu söylüyorum. Ama aslında gerçek şu ki, ben bu parayı ameliyat olmak için biriktiriyorum.”

Sizce de transseksüellerin bu kadar zorbalığa uğraması fazlasıyla korkunç değil mi?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzapune

Sapkınlığın, iğrençliğin, fikir yoksunluğunun adını özgürlük koymuşlar.

boyle

Ruby Rose trans değil bu arada, lezbiyen sadece.

sonsuzuncu

Ruby Rose... Sen harika bi' detaysın. İçerik de cidden güzel, ne kadar üzücü şeyler olsa da renkli kalmaya devam! Hayatımda gördüğüm en cesur insanlarsınız, koca bir ülkeye, koca bir dünyaya, koca bir algıya karşı savaşmanız ve her şeye rağmen kendiniz olmanız beni gururlandırıyor. L bir birey olarak, translar kadar harbi kimseyi bulamazsınız. Mükemmelsiniz!

ozgemey3

İnsanlar hiç kendilerine bakmadan yargılıyorlar ya böyle insanları gerçekten gülüyorum hatta acıyorum. ne pislikler çeviriyorlar ama cinsiyeti aynı kaldığı için doğru zannediyorlar kendilerini. Herkesin kendi hayatı bence herkes kendi hayatına bakarsa bir sorun kalmayacak.

boyle

Kimse, kendi özgürlüğünü kısıtlamadıkça başkasına müdahale etmese ve yorum yapma hakkı olduğu fikrine kapılmasa ne güzel olurdu.

Görüş Bildir