Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Barış ve Mutluluk Dolu Bir Dünya İçin: Erkekler Tuvaleti Muaşeret Adabı

 > -
Abone ol

Erkekler tuvaleti... Bir ayakyolu... O bildiğimiz hela... Rahatlamanın tapınağı olan 21. yüzyıl erkekler tuvaleti, aslında yüzyıllarca süren deneyim ve bilgi edinmenin yardımıyla gelişmiş bir kapı... Mutluluğa açılan bir kapı... Çocukları güvenle bırakabileceğimiz ve atın üzerinde silahlarıyla dolaşan adamların olmadığı bu güvenli cenneti biz insanlık inşa ettik. Aslına bakarsanız bir erkekler tuvaletinin verimlilik oranı geçtiğimiz bin yıllık süre zarfında yazılı olmayan bir sosyal anlaşma ile korunmuş durumda: Segilenmesi uygun olan davranışlar VS. sergilenmesi uygun olmayan davranışlar.

İnternet gibi modern teknolojinin ürünlerinden faydalanarak gelişen global kültür ile birlikte, erkekler tuvaleti için geçerli olan sosyal anlaşmanın evrensel olarak kabul görmediği anlaşılmıştır. Tuvaletsel rahatsızlıkları ortadan kaldırmak ve dahası, dünyaya barış ve mutluluğu getirmek amaçlarıyla yola çıktık ve bu sevda uğruna çok çalıştık. Karşınızda: Erkekler Tuvaleti Muaşeret Adabı.

1. Verim Oranı

Var oldukları tarihsel süreç boyunca, erkekler tuvaleti, hızlı işlem gerçekleştirme özelliğinden dolayı kadın tesislerine üstünlük sağlamıştır. Bir erkekler tuvaletinin verimliliği, o tuvaleti kullanan erkeklerin verimliliği ile doğrudan bağlantılıdır.

Orada zaman harcamayın.

Bu kural ölümcüldür. İçeri girin, işinizi halledin, ellerinizi yıkayın ve orayı terkedin. Bu kadar.

Asla göz teması kurmayın.

Erkekler tuvaletinde göz teması kurmak bir teklif gibi anlaşılablir ve şiddetli dayaktan cinsel tatsızlıklara kadar birçok acı verici durumla sonuçlanabilir. Her ne olursa olsun, bir başkasına ait olan bedenin herhangi bir bölümüne bakmanın cazibesine kapılmayın. İlginiz dahilinde olsun ya da olmasın, asla birine bakmayın!

2. Pisuar Seçimi

Bir erkekler tuvaletine girdiğinizde, içeride bulunan diğer erkekten olabilecek en uzak noktadaki pisuarı tercih edin. Bu yazılı olmayan bir kuraldır ve mutlaka uyulması gerekir. Pisuar seçiminde zorlananlar için hangi durumda hangi davranışın uygun olacağını açıklayan bir kaç örnekleme;

I. Durum: Tüm pisuarlar boş.

Uygun Davranış: En uçta bulunan iki pisuardan bir tanesini seçiniz.

Böylece sizden sonra tuvalete girecekler için kurallara uyma şansı tanımış olacaksınız.

II. Durum: En uçta bulunan pisuarlardan bir tanesi dolu.

Uygun Davranış: Diğer uçta bulunan pisuarı kullanınız.

Böyle bir durumda sizin için en akılcı seçim diğer uçta bulunan pisuarı kullanarak tuvalette bulunan diğer adamla kurulması muhtemel herhangi bir etkileşim şansını minimuma indirmek olacaktır.

III. Durum: İki uçta bulunan pisuar da dolu.

Uygun Davranış: Ortada kalan pisuarı kullanınız.

Böylece diğer iki katılımcıyla aranızda eşit uzaklık bulunacak ve herhangi bir etkileşimin önüne eşit miktarda geçmiş olacaksınız.

IV. Durum: İki uçta ve ortada bulunan pisuarlar dolu.

Uygun Davranış: Hiçbir pisuar kullanılabilir durumda değildir, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Böyle bir durumda tuvalet kritik kütlesine ulaşmış durumdadır. Derhal tuvaleti terkediniz veya klozetleri kullanınız. Hiçbir şart altında yanyana bulunan iki pisuar aynı anda kullanılmamalıdır.

3. Sifon Çekme

Eğer bir pisuar kullanıyorsanız, birçok durumda sifon çekme eylemi isteğe bağlıdır. Fakat zaman içerisinde suyun koyu turuncuya doğru ilerlediğini görmek sizi sifon çekmeye itebilir. Eğer karşınızda sarı veya turuncu bir renk varsa, sifonu çekmek sizin için bir zorunluluktur.

Eğer büyük abdestinizi yaptıysanız, işiniz bittiğinde sifonu çekmemek hiçbir koşul altında kabul edilemez.

Ne zaman bunu yaparsanız yapın, sifonu mutlaka ama mutlaka çekiniz. Eğer sifonu çekilmemiş bir büyük abdest ile karşılaşırsanız derhal orayı terkediniz ve canavarı kendi haline bırakınız.

4. Ses Kirliliği

Genel anlamda konuşmak gerekirse, erkekler tuvaletinde çıkarılan herhangi bir ses oldukça arzu edilmeyen bir davranıştır.

Zorlama ve ıkınma sesleri her ne kadar yakışıksız ise, bağazınızı temizlemek veya öksürmek gibi hallerde çıkardığınız sesler de bu sosyal anlaşmayı bozmanıza neden olabilir.

Bu zararsız gibi görünen ses çıkarma eylemlerinden uzak durunuz çünkü bu tarz bir hareket arkasında bir amaç olduğu düşünülen bir davranış gibi yorumlanabilir ve sonuçlar sizin için iyi olmaz.

5. Konuşmak

Konuşmak sizin en büyük düşmanınızdır. Erkekler tuvaletindeyken asla ama asla, hiçbir şart altında tek bir kelime bile etmeyin.

Ne bir arkadaşınızla...

Ne sevgilinizle...

Ne de sizin için kutsal olan kişi her kimse onunla...

Asla ama asla, hiçbir şart altında tek bir sözcük bile etmeyin. Bu kuralın ihlali insanlığa dair güzel olan her şeyi yok edebilir ve bizi milyarlarca yıl geriye götürebilir. Tuvalette konuşmak tuvaletin verimliliğini düşürür ve medeniyetimize ağır bir darbe vurur.

Erkekler tuvaletinde konuşmanın yaratacağı kaos medeniyetimizin sonu olabilir. Örneğin;

Rahmi erkekler tuvaletine girer ve fermuarını açtıktan sonra kendini rahatlatmaya başlar.

Bu esnada en yakın arkadaşı Birol da tuvalete girer ve iki arkadaş kız muhabbetine dalarlar.

Yani bu iki genç adam orada durmuşlar, pisuarların tam karşısında kızlardan konuşmaktalar ve birbirlerine tavsiyelerde bulunmaktalar.

Şahin de tuvalete girer ve yılanını deliğinden çıkarmak için büyük bir arzu duymaktadır.

Fakat Şahin'in cesareti kırılmıştır çünkü karşısında duran bu iki sosyopat en mühim tuvalet kuralını çiğnemekte ve kahkahalarıyla durumu iyice batırmaktadırlar.

Şahin doğru olan şeyi yapar ve sessizce ilerleyerek klozetlere doğru yönelir.

Fakat farkedeceği şey bir başkası tarafından orada bırakılmış olan devasa bir bok yığını olur. Artık çok geçtir Şahin için, kıç lobları çoktan kaka pudingi halini almıştır ve yapabileceği tek şeyi yapmaktan başka çaresi yoktur: Tuvaletin sağına soluna alabildiğince kusar ve ortalığı kusmuk gölüne çevirir.

Rahmi ve Birol içgüdüsel olarak neler olup bittiğini anlamak için dönerler.

Fakat görünen odur ki, bu iki arkadaşın pisuarla olan hesaplaşması henüz bitmemiştir.

Birbirlerinin üstüne, zemine ve etraftaki her şeyi sıçrayan idrar ortalığı tarifi olmayan bir sidik alanına çevirir. Çileden çıkan Rahmi ve Birol duydukları sesin kaynağına giderek bu rezilliğin sorumlusuyla yüzleşmek isterler.

Şahin'in acınılası durumunun ehemmiyetini gördüklerinde bir erkeğin yapabileceği tek şeyi yaparlar: Susmak.

Abraham Maslow 1954 yılında yayınladığı kitabı Motivasyon ve Kişilik ile günümüzde oldukça ünlü olan İhtiyaçlar Hiyerarşisi'ni belirlemişti.

Bu hiyerarşi genellikle bir piramit ile gösterilir.

İnsanların yemek yeme ve uyuma gibi en temel ihtiyaçları piramitin en altında yer alırken, problem çözme gibi zihinsel ihtiyaçlar piramitin en tepesindedir. 

Maslow'a göre insanlar piramitin en altında yer alan ihtiyaçlarını karşılamak durumundadırlar ve ancak alttaki ihtiyaçlar karşılanabilirse piramidin bir sonraki basamağına geçerler.

Örneğin Rahmi ve Birol, genel anlamda konuşmak gerekirse, başarı ve saygı gibi ihtiyaçların bulunduğu katmandadırlar.

Şahin ise bir kadının peşinden giderek aile kurma ihtiyacını karşılamak istemektedir.

Erkekler tuvaletinde yaşanan anda tüm ihtiyaçlar yok olmuştur ve üç adam da bir 'gereksinim karmaşası' yaşamaktadır.

Üç memeli de kendilerini piramitin en alt basamağında bulunan 'hijyen' ihtiyacı ile karşı karşıya bulur.

Rahmi, Birol ve Şahin lavaboyo doğru hamle yaparlar ve işte o anda insan doğası yozlaşır.

İki rakibini de öldürmeyi başaran Rahmi kendini temizlemektedir.

Sesleri duyan bir güvenlik görevlisi ortalığı kontrol etmeye gelmiştir ve tuvaletin ortasında ziyan olmuş insanları görünce iç güdüsel olarak yardıma ihtiyacı olduğunu anlar.

Polise haber verilmiştir ve Rahmi dışarı çıkar çıkmaz etrafı sarılmıştır.

Bu çiş hikayesinin sonu hiç de iyi bitmez: Rahmi'nin ölümü polisin elinden olmuştur ve şimdi üç adam da ölüdür.

Erkekler tuvaleti temizlik için kapatılmıştır ve tuvaleti kullanmak isteyenler ya başka bir yere gitmek ya da altlarına yapmak zorundadırlar.

İki adam buluşur ve tuvalette bir sohbete dalarlar. TEKRAR AYNI ŞEY.

Bu durum sonunda örgütlü toplumu yok eder ve anarşi getirir.

İşte bu nedenle tekrar etmekte fayda var: Bir erkekler tuvaletindeyseniz, asla ama asla, hangi koşullar altında olursanız olun tek bir kelime etmeyin.

Evet, bir fare deliğinin üzerinde çömeldiğimiz günlerden bu yana insanlık ve insanlığın tuvaletleri oldukça büyük bir yol katetti. Dünya üzerindeki her erkek bu içerikte sizlerle paylaştığımız tahliye kurallarına uyum sağlayabilir ve işte böyle böyle, dünyamız barışa ve mutluluğa bir adım daha yaklaşmış olur...

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=IzO1mCAV...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hyemia

Oysaki Bayanlar tuvaletinde tanıdığın biri varsa ve konuşmuyorsan hatta bakışıp gülümsemiyorsan bir acayiplik vardır :P hoş çoğu zaman biriyle göz göze geldiğinde - ki eğer senden daha güzel biriyse bakmadan duramazsın - istemsizce ufak bir gülümseme yollarsın.

kavinsky

Ne kadar yararlı içeriklerim onaylanmadı . Gittiniz buna onay verdiniz. Böyle bir saçmalığıda tarihe not düşün.

faruk-yavuz

berbat

Gizli Kullanıcı

bişey sormak istiyorum neden bütün ömrüm boyunca erkekler tuvaletinin kapısı hep açık bırakılmıştı ??

faris.yurdal

okumadım kardeş durumumuz yoktu

Görüş Bildir