Çine Çayı'ndaki Kirliliğe Bakanlık Takibi

-

Çine Çayı'ndaki Kirliliğe Bakanlık Takibi

Çine Çayı'ndaki Kirliliğe Bakanlık Takibi

Aydın'ın Çine İlçesi'ndeki Çine Çayı'na kızıl suyun boşaltıldığı ve balık ölümlerinin olduğu yönündeki iddialar üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti

ANKARA - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Erdoğan Bayraktar'ın talimatı üzerine başlatılan inceleme sonucunda kirliliğin önlenmesi ve balık ölümlerinin durdurulması amacıyla baraj kapakları açılarak oksijen oranın arttırılması sağlandı. Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, uzun vadede çözüm üreterek mevcut zeytinyağı işletmelerinin kirliliğe sebep olmaması amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı'nca onaylanan bir proje hazırladı.

İNCELEME BAŞLATILDI

Başlatılan inceleme üzerine, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü mevcut zeytinyağı tesislerinin çevresel etkilerinin analizi ve yeni kurulacak tesislerin ekolojik ve sosyoekonomik olarak planlanmasına yönelik araştırma niteliğinde bir proje hazırladı.

Zeytinyağı tesislerinden kaynaklanabilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı'nca onaylanan proje, çok yakında pilot bölgelerin oluşturulmasıyla hayata geçirilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, işletmelere çevre mevzuatı kapsamında gerekli idari yaptırımların uygulanacağını belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraAydınErdoğan Bayraktar
Görüş Bildir