Görüş Bildir

Bugün Hava Nasıl Olacak?

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Kütahya, Ankara, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Hakkari ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Batı kesimlerde 2 ila 4, doğu kesimlerde 5 ila 10 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Kuzey, iç ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Akdeniz kıyıları ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları (Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, ve Artvin), ile Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli , Rize çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARAParçalı çok bulutlu, doğusunun aralıklarla yağmur geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri hafif yağmurlu 9

BURSA Çok bulutlu ve hafif yağmurlu 8

CANAKKALE Parçalı bulutlu 10

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, Anadolu yakası ağırlıklı olmak üzere aralıklı ve hafif yağmurlu 11

EGEParçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin hafif yağmur, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu 5

İZMİR Parçalı bulutlu 13

MANİSA Parçalı bulutlu 11

UŞAK Parçalı, yer yer bulutlu 6

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 14

ANTALYA Parçalı bulutlu 18

K.MARAŞ Parçalı bulutlu ve aralıklı yağmurlu 10

MERSİN Parçalı bulutlu 14

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Ankara çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu ve hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu 6

KONYA Parçalı çok bulutlu 5

SİVAS Çok bulutlu karla karışık yağmur ve kar yağışı 3

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yağmur ve sağanak iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

BOLU Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışı 5

KARABÜK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, ve Artvin çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (20-75 mm), Rize çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 mm)olması bekleniyor. Rüzgarın kıyı kesiminde kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

GÜMÜŞHANE Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7

RİZE Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların şiddetli olması bekleniyor. 13

SAMSUN Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 10 

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor. 12

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması beklenen yağışların, yağmur ve sağanak kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BİTLİS Parçalı yer yer çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

ERZURUM Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4

MALATYA Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, 9

VAN Parçalı yer yer çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 7

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin batısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 11

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, 10

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?