Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
10PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Zonguldak, Bartın ve Çorum çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in güneybatı kesimleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri'nde kuvvetli, Muğla ve Antalya il merkezleri ile Muğla'nın kıyı, Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İzmir'in güneybatı kesimleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri'nde kuvvetli, Muğla ve Antalya il merkezleri ile Muğla'nın kıyı, Antalya'nın batı kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

BİLECİK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir'in güneybatı kesimleri ile Aydın'ın kıyı ilçeleri'nde kuvvetli, Muğla il merkezi ile kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 12

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; güneybatı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 17

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 11

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya il merkezi ile batı kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu 22

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; il merkezi ile batı kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. 20

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 22

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu; Eskişehir, Ankara, Konya, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde güney kesimleri ile akşam saatlerinden sonra il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 17

KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu 16

KIRŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 17

KONYA Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Bolu ve Düzce çevreleri ile gece saatlerinden sonra Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 19

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 17

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 18

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

GİRESUN Parçalı bulutlu 19

RİZE Parçalı bulutlu 21

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 20

TRABZON Parçalı bulutlu 20

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, güneydoğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

ERZURUM Parçalı bulutlu 9

MALATYA Parçalı bulutlu 16

ŞIRNAK Parçalı, yer yer çok bulutlu 14

VAN Parçalı, yer yer çok bulutlu 11

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN Parçalı bulutlu 19

DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 19

GAZİANTEP Parçalı bulutlu 18

ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 22

DENİZLERDE HAVA

Kuzey Ege ile Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 batısı 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 öğleden sonra 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğleden sonra 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, güneyi kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan ilk saatlerde güneydoğudan 5 ila 7 ilk saatlerde 3 ila 5, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 ilk saatlerde 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 2,0 ila 3,0m. Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu batısı kuvvetli sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, batısında gece 3,0m,Görüş: Orta, yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir