Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara' nın doğusu, Konya, Karaman ve Aksaray il merkezleri dışında İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Göller Yöresi ile Kütahya, Uşak ve Denizli'nin doğu kesimleri, Afyonkarahisar, Antalya'nın iç ve batı kesimleri, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep'in kuzey ve batı kesimleri ile Malatya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Kastamonu ve Çankırı'nın doğu, Çorum ve Amasya'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, doğu kesimlerse ise 1 ila 3 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile doğu ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara bölgesi, Ege kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat), akşam saatlerine kadar Ege kıyılarında kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Kastamonu ve Çankırı'nın doğu, Çorum ve Amasya'nın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Anadolu'nun güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden esecek kuvvetli rüzgarla birlikte toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinde düşme vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Bölge genelini parçalı ve çok bulutlu, doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor

BALIKESİR Parçalı bulutlu 29

BURSA Parçalı ve çok bulutlu 28

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 30

YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesileri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, 27

EGE

Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Afyonkarahisar çevreleri ile Kütahya, Uşak ve Denizli'nin doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 32

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesileri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, 26

MANİSA Parçalı bulutlu 32

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Hatay dışında Doğu Akdeniz ile Antalya'nın batı kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, kuzey kesimleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 34

ANTALYA Parçalı, iç ve batı kesimleri kesimleri yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ve batı kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 29

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 33

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Konya, Karaman ve Aksaray il merkezleri dışında sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 30

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 27

KIRIKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı çevreleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Sinop ile Kastamonu'nun doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BARTIN Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. 26

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26

DÜZCE Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. 26

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. 25

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimleri ile Çorum ve Amasya'nın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 32

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. 32

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

DOĞU ANADOLU

Parçalı, zamanla kuzey kesimlerinin çok bulutlu; bölgenin kuzey kesimleri ile Malatya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı bulutlu 39

ERZURUM Parçalı, zamanla çok bulutlu; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

KARS Parçalı, zamanla çok bulutlu; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

VAN Parçalı, zamanla çok bulutlu 30

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde, güney yönlerden esecek kuvvetli (30-50 Km/sa) rüzgarla birlikte toz taşınımı bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 40

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 37

KİLİS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 36

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 40

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu güneybatıdan 2 ila 4, sabah ilk saatlerde batısı kuzeybatıdan 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, sabah ilk saatlerde doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: Orta.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğlen geneli ile periyod boyunca güneyi kuzey ve kuzeybatıdan 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, akşam 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, aralıklı gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, sabah ilk saatler güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu:Parçalı az bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 2 ila 4, akşam güneydoğudan 5 kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir