Altıncı Yüz Nakli Ameliyatı Sona Erdi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Altıncı Yüz Nakli Ameliyatı Sona Erdi

Altıncı Yüz Nakli Ameliyatı Sona Erdi

Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, altıncı yüz nakli ameliyatının oldukça başarılı geçtiğini söyledi.

EN UZUN OPERASYON

Muhittin Turan'dan (31) alınan yüz yaklaşık 8 saat süren operasyonla 54 yaşındaki Salih Üslün'e başarıyla nakledildi. Ameliyatın ardından Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Geçici, Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan, Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrükif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ve ameliyata giren doktorlarla birlikte basın toplantısı düzenledi.

"Alıcı açısından gayet güzel bir ameliyat oldu" diyen Özkan, "Yapılan işlem dolayısıyla diğerlerine göre biraz daha uzun sürdü. Ameliyat oldukça başarılı geçti, inşallah kısa sürede hasta sağlığına kavuşur ve şifayla taburcu ederiz" dedi.

ŞİMDİYE KADAR YAPILAN EN GENİŞ NAKİL

Salih Üslün'ün konuşamayan, yiyemeyen oldukça zor durumda bulunan bir hasta olduğunu hatırlatan Özkan, "O nedenle bu hastaya ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştık. Tüm yüzü, saçı ve derisinin büyük kısmını, alt çene ve üst çeneyi, dilin bir kısmını, bu hastamıza burnu ile beraber taşıdık. Biraz daha komplike bir konstriksüyon gerekti ama oldukça güzel bir ameliyat oldu." şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun 'bu hastayı seçmenizde özel bir neden varmı?' sorusuna Özkan şu cevabı verdi: "Biliyorsunuz bunların kuralları var. Öncelikle hastanın kan grubunun uyması, doku grubu gibi. Bunlar uyduğu için yaptık."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir