Görüş Bildir
#14 en azından birini doğru bilmiş ama buna puan verilmesi gerekir mi tartışılır 😂
6 Beğeni
Bir taraftan haklı, spor halkı uyutmak ve dikkat dağıtmak için kullanılıyor. Her zaman böyleydi milattan öncesinde dahi, halkı uyutmak için gladyatörleri arena da dövüştürürlerdi. Bir diğer haklı noktası korona virüsü, ekonominin kötüye gitmeye devam etmesi, yaşam zorluğu, zamlar, savaşlar, depremler ne bileyim o kadar şey varken sporun konuşulması bir taraftan doğru değil, ama bunu söyleyecek kişi de Jahrein değildir. Her şeyi de herkes söyleyemez. Siyasetle uğraşan biri, yada halktan biri, yada olaylardan ötürü yaralanmış, zora girmiş biri söyleseydi kimse cevap veremezdi. Her zaman söylerim bir şeyi söylemeden önce kendine bakman lazım. Ben Jahrein'i bu konuda destekliyorum ve bunu yazması güzel ama insanları bu konuda etkileyecek ve bu duyguyu oluşturabilecek bir insan değil. Twitterda değil de, yayınlarında üzüldüğünü gösterse daha makul kalırdı.
8 Beğeni
Çernobil bence Türkiye ye çok fazla bir zarar vermedi fakat diğer italya ingiltere vb ülkeler bazı ürünleri yasaklarken bizim radyasyonlu fındık,süt, çay vb ürünlerin kendi halkımıza yedirmek ve bunların radyasyonsuz olduğunu söylemek yanlıştı ve aylar boyunca saklandı. Ama asıl söylemek istediğim konu çernobilin zararı değil, saklanmasını vurgulamaktı. Ve de geçmişten ders almamız gerektiğini vurgulamaktı. Devletler her zaman bazı konuları halktan saklarlar ve bunu yapacak güçleri de var, bunun aksini düşünmek bana göre akıllıca bir görüş değildir.
22 Beğeni
İlk aylar maalesef ki saklandı, öncelikle radyasyon ile ilgili herhangi bilimsel veri paylaşılması yasaklandı, olaydan sanırsam 3 ay sonrasında gazetelerde ticaret bakanı "Türkiye de radyasyon yok" açıklaması yaptı ve kendisinden başka radyasyonla ilgili açıklama yapmaya kimsenin yetkisi yoktu. Bence konuşmadan önce bir araştırma yapsan daha iyi olur.
34 Beğeni