Şamanizme Göre Bütün Hastalıkların Altında 4 Temel Faktör Yer Alıyor!

129PAYLAŞIM

Her şeyin ilaçlardan geçmediğini bir kez daha anladık.

Kaynak: https://awarenessact.com/according-to-sh...

Şamanlar, hayatın formu olan ruhsal enerjiyle iletişim kurma yüceliğine sahiptir.

Şaman olmak, birçok eğitim ve öğretimin olduğu bir süreç sonrasında gerçekleşir. Bu kişi; farkındalık, diğer taraf ve çok daha fazlasını öğrenir. Şamanların, fiziksel bedenlerini geride bırakmaları ve çoğu insanın farkında olmadan tüm hayatını geçirdiği varoluş alemine ilerlemeleri gerekir. Yani tüm bunlar, Şamanlığın kolay olmadığı anlamına gelir.

Şamanlar, hastalık söz konusu olduğunda olaya her zaman fiziksel açıdan bakmazlar ve bu da tedavilerinin daha etkili olmasına sebep olur.

Yani fiziksel yaralanmalarda tabii ki uygun tedavi yönteminin gerçekleştirilmesi gerekir fakat bu her zaman ilaçların tek çare olduğu anlamına gelmez.

Şamanizm'e baktığınızda; kendi terimlerine göre, hastalığa sebep olan ve kolayca da anlaşılamayacak birçok farklı sebep olduğunu görüyoruz. Hepimizin; gerçek şifanın çoğu kişinin bildiğinden çok daha derinde olduğunu kabul etmesi gerekiyor.

Şimdi, hastalıktan muzdarip olan kişilerin modern tedavi görürken göz önünde bulundurması gereken şeyleri sıralayacağız. Akıl ve aynı zamanda bedeni önemserken, bu dünyanın önümüze çıkardığı şeylerin gerçekten üstesinden gelebiliriz.

1. Ruh kaybı:

Ruh kaybı, çoğu insanın farkına varabileceğinden çok daha yoğundur. Bu, ruhumuzun bizi terk etmeye çalıştığında veya bizi gerçek anlamda terk ettiğinde ortaya çıkar. Bu tür şeyler genellikle çok derin ve anlaşılmaz travmadan kaynaklanır. Kendinizi, düşündüğünüzden çok daha yoğun şekilde kaybetmenize neden olur ve en kötüsü de hastalığın yerleşmesine izin verir.

2. Korku:

Söz konusu hastalığa geldiğinde, en çok rol oynayan faktörlerden bir tanesi korkudur. Korkunuz ne kadar ciddi ve kronik olursa hastalığa karşı direnciniz de bir o kadar düşük olur. Korku, birçok alanda hayatımızda ortaya çıkan tüm talihsiz şeylere çoğalabileceği uygun bir ortam yaratır.

3. Uyumsuzluk:

Şamanlar, diğer sebeplerden önce daha yaygın olduğu için uyumsuzluk kavramına yoğunlaşır. Bu, kişinin önem verdiği birisini kaybetmesinden veya bazı şeyleri yoluna koyamamasından kaynaklanabilir. Örneğin; terk edildiğinizde veya çok sevdiğiniz birini kaybettiğinizde acı çekersiniz ve durumun üstesinden gelmeniz zorlaşır. Yani, geri dönülmez durumlara düşmemize sebep olur.

4. Güç kaybı:

Güç kaybı, önemli bir şeyi yitirdiğinizde ruh kaybına çok benzer. Kişi, güç kaybı boyunca yaşam enerjisini kaybeder. Kendilerine yardım edemedikleri yerde bitkin düşerler ve kendilerini hüzün veya hastalığın içinde bulurlar. Ne kadar çok güçlü olursanız hayatınızın da bir o kadar olumlu olacağını aklınızda tutmalısınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sersemsafak

Din diye bir şey yoktur. Vicdanınızı dinleyin yeter. Ama önce vicdanlı nesiller yetiştirmek gerek.

sbstnbjk

İnsanoğlu dinlerin söylediklerini tamamen doğru kabul etmeyi bırakmalı. Editör ve birçok insan bu tür mistik inanışları direkt doğru olarak kabul ediyor. İslama göre de hastalıkların tek sebebi Allah'ın insanı imtihan etmesidir. Tek tedavi yöntemini de sabır ve iman olarak gösterir. Dünya üzerinde 4000 din var. Birçoğu da hastalıklarla veya insanlıkla ilgili konularda çok farklı, birbirine zıt söylemlere sahip. Hangisine inanacağız. Kısacası Şamanizm hastalıkların sebebi bu dört şey dedi diye onu doğru olarak kabul etmek salaklıktan başka birşey değil.

yagiz-efe-ozturk

Bahsettiğiniz inanç Şamanizm mi yoksa Paganizm mi? Şamanizm Altay topluluklarının inanç biçimidir ve Paganizme pek çok açıdan benzer. (Tam olarak doğru olmasa da Şamanizm için Paganizmin alt koludur denilebilir) ( Dediğim gibi tam olarak doğru sayılmaz bu benzetme) Dolayısıyla Şamanizm diyip Amerikan yerlilerinin fotoğraflarını koymanız ve bahsettiğiniz bilgilerin Şamanizm ile hiç bir alakası olmaması pek hoş olmamış

grwitcheen

Amerikan yerlisi dediğiniz kişiler Kızılderililer ve onların da çoğunluğu Şamanizm inanışına sahipti.

erlik

Altay daha doğrusu orta Asya Türk şamanizmi yaradılış destanı ile ilişkilisidir. İçine girdikçe ve okudukça ilahi dinlerin Türk şamanizmini kopyalamış gibi geliyor insana. Doğanay ve Eje olsun, çam ağacı süslemesi, yeraltı dünyası vs bu bakımdan Paganizm ile çok ayrı bir noktaya geliyor. Resmen Paganizmden ilahi dinlere geçişte ara form

erlik

İçeriği yapanın referans olarak gösterdiği kaynağın Şamanizm hakkında en ufak fikri olmadığı gibi Editörün hiç alakası yok. Tam bir zaman israfı. Bence editör azıcık Mircea Eliade Şamanizm okusun belki kafasında 1-2 fikir oluşur

Görüş Bildir