Onedio 2016’da Aylık 30 Milyon Tekil Ziyaretçiye Ulaştı!

 > -

Onedio büyümeye ve gelişmeye devam ediyor...

Kaynak: http://webrazzi.com/2017/01/23/onedio-20...

2016 yılı boyunca altyapı yatırımlarımıza bir hayli ağırlık vererek çok önemli geliştirmelere imza attık.

2016'da aylık 100 milyon ziyaret, 30 milyon ziyaretçiye ulaşarak, ziyaretçi sayımızı %50 oranında yukarı çekmeyi başardık. Bu esnada reklam gelirlerimizi de arttırmaya odaklanarak oldukça ciddi boyutlarda "Büyük Veri" ve "Adtech" yatırımları yaptık.

"Büyük Veri" ile kullanıcılarımızı, içerik tüketim alışkanlıklarına ve meşhur testlerimize verdikleri cevaplar ile segmente ederek toplamda 500 farklı kullanıcı segmenti oluşturduk. Böylece ziyaretçilerimize, ilgi alanlarına giren konulara hedefli sponsorlu içerikler ve display reklamlar göstermeye başladık.

Bunların yanı sıra kendimize ait olan ve küresel çapta benzeri bulunmayan "Branded Content Retargeting" adlı teknolojimizi de devreye aldık.

Reklam yatırımlarımızın geri dönüşünü arttırmaya yönelik olan bu "Sponsorlu İçerik Yeniden Hedefleme" teknolojimizle beraber, markalı içeriklerimizi okuyan ve izleyen kullanıcılarımızı programatik ağlarda ve Facebook'ta hedeflemeyi sağladık. Bu eşsiz teknolojimiz sayesinde, reklam tıklanma oranlarımız tamı tamına üç kat artış gösterdi. 

Ayrıca 2016 sonunda ciromuzu da, %100 oranında artırmayı başardık.

Trafiğimizin artmasıyla beraber Gemius verilerine göre Türkiye'nin en çok vakit geçirilen sitesi ünvanını elde ettik.

Ziyaret sayısı bakımından da tüm siteler arasında 3. sıraya kadar yükselirken, 18-35 yaş aralığı tarafından en çok ziyaret edilen site olmayı da başardık.

Tüm bu gelişmeler esnasında ekibimizi de büyütmeye devam ettik ve 105 kişilik bir aile haline geldik. Video stüdyosu kurarak ayda 100 video üretimi sağladık. Ürettiğimiz videoların aylık ortalama izlenme sayısı, kısa sürede 50 milyonu aştı. Tüm kanallarımızda ise aylık ortalama 500 milyon içerik tüketildi.

Video içeriklerimize ağırlık vermemizin neticesinde 2016 ciromuzun yüzde 10'luk kısmı, doğal sponsorlu videolarımızdan geldi.

Video gelirlerimiz açısından 2017 hedeflerimizi ise daha da arttırarak %30'a çıkardık.

2016 boyunca içerik kanallarımızı çeşitlendirmeye devam ettik ve IQ, Gıybet ve Plaza dikeylerimizi kurarak her birinde önemli ilerlemeler kaydettik.

2017 hedeflerimizden bahsetmişken, sene sonuna kadar yayın yaptığımız diller arasına Rusça ve İngilizce'den sonra Arapça'yı da eklemeyi hedeflediğimizi belirtmeden geçmeyelim.

Aldığımız 3 milyon dolarlık yatırımla, yurt dışı operasyonlarımıza ve video içeriklerimize öncelik tanımıştık.

Bu önceliklerimiz neticesinde Rusça'yı yayın dillerimiz arasına ekleyerek açtığımız Onedio.ru, bu süreç içerisinde bilinirliğini ve trafiğini bir hayli artırdı ve kısa sürede aylık 5 milyon tekil ziyaretçi sayısı ile aylık 20 milyon ziyaret sayısına ulaştı.

Son olarak da Türkiye'de bir klasik haline getirdiğimiz "Onedio Testleri" kavramını Rusya’da da fenomen hale getirerek, bu pazarda da sponsorlu içerik satışları yapmaya başladık.

İngilizce yayınlara başlayarak açtığımız Onedio.co'da da bir hayli ilerleme kaydederek aylık ortalama 117 milyonluk bir video izlenme sayısına ulaştık. Yalnızca Facebook üzerinden 1 milyon takipçiye ulaştığımız Onedio.co, 2017 için de önceliklerimiz arasında.

Onedio 2017'de daha da güzel olacak!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queen-of-the-alaska

biz niye yokuz yorumlar olmasa çop burası

hecaitomix

Ulaştı da. Bozdu biraz ,eskiden gündemden köşe yazıları fln vardı. Saçma içerikler çoğaldı. Yenilik lazım.

aytactm

acaba kac insana ulasti

ozan_asan

Fazla reklam dışında hiçbir şikayetimiz yok. İçeriklerden şikayet etmek saçma, öyle bir şikayeti olan varsa kendine uygun başka site bulabilir. Sadece reklamlar çok yoruyor.

uranuste

Başarınızı tebrik ederim ama eleştirileri hiç ciddiye almıyorsunuz. Fazla cinsellikten, taraflı galerilerden ve aşırı reklamdan baya sıkıldık bilginize.

Başlıklar

2016FacebookRusyaonedio
Görüş Bildir