Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onedio 2016’da Aylık 30 Milyon Tekil Ziyaretçiye Ulaştı!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Onedio büyümeye ve gelişmeye devam ediyor...

Kaynak: http://webrazzi.com/2017/01/23/onedio-20...

2016 yılı boyunca altyapı yatırımlarımıza bir hayli ağırlık vererek çok önemli geliştirmelere imza attık.

2016'da aylık 100 milyon ziyaret, 30 milyon ziyaretçiye ulaşarak, ziyaretçi sayımızı %50 oranında yukarı çekmeyi başardık. Bu esnada reklam gelirlerimizi de arttırmaya odaklanarak oldukça ciddi boyutlarda "Büyük Veri" ve "Adtech" yatırımları yaptık.

"Büyük Veri" ile kullanıcılarımızı, içerik tüketim alışkanlıklarına ve meşhur testlerimize verdikleri cevaplar ile segmente ederek toplamda 500 farklı kullanıcı segmenti oluşturduk. Böylece ziyaretçilerimize, ilgi alanlarına giren konulara hedefli sponsorlu içerikler ve display reklamlar göstermeye başladık.

Bunların yanı sıra kendimize ait olan ve küresel çapta benzeri bulunmayan "Branded Content Retargeting" adlı teknolojimizi de devreye aldık.

Reklam yatırımlarımızın geri dönüşünü arttırmaya yönelik olan bu "Sponsorlu İçerik Yeniden Hedefleme" teknolojimizle beraber, markalı içeriklerimizi okuyan ve izleyen kullanıcılarımızı programatik ağlarda ve Facebook'ta hedeflemeyi sağladık. Bu eşsiz teknolojimiz sayesinde, reklam tıklanma oranlarımız tamı tamına üç kat artış gösterdi. 

Ayrıca 2016 sonunda ciromuzu da, %100 oranında artırmayı başardık.

Trafiğimizin artmasıyla beraber Gemius verilerine göre Türkiye'nin en çok vakit geçirilen sitesi ünvanını elde ettik.

Ziyaret sayısı bakımından da tüm siteler arasında 3. sıraya kadar yükselirken, 18-35 yaş aralığı tarafından en çok ziyaret edilen site olmayı da başardık.

Tüm bu gelişmeler esnasında ekibimizi de büyütmeye devam ettik ve 105 kişilik bir aile haline geldik. Video stüdyosu kurarak ayda 100 video üretimi sağladık. Ürettiğimiz videoların aylık ortalama izlenme sayısı, kısa sürede 50 milyonu aştı. Tüm kanallarımızda ise aylık ortalama 500 milyon içerik tüketildi.

Video içeriklerimize ağırlık vermemizin neticesinde 2016 ciromuzun yüzde 10'luk kısmı, doğal sponsorlu videolarımızdan geldi.

Video gelirlerimiz açısından 2017 hedeflerimizi ise daha da arttırarak %30'a çıkardık.

2016 boyunca içerik kanallarımızı çeşitlendirmeye devam ettik ve IQ, Gıybet ve Plaza dikeylerimizi kurarak her birinde önemli ilerlemeler kaydettik.

2017 hedeflerimizden bahsetmişken, sene sonuna kadar yayın yaptığımız diller arasına Rusça ve İngilizce'den sonra Arapça'yı da eklemeyi hedeflediğimizi belirtmeden geçmeyelim.

Aldığımız 3 milyon dolarlık yatırımla, yurt dışı operasyonlarımıza ve video içeriklerimize öncelik tanımıştık.

Bu önceliklerimiz neticesinde Rusça'yı yayın dillerimiz arasına ekleyerek açtığımız Onedio.ru, bu süreç içerisinde bilinirliğini ve trafiğini bir hayli artırdı ve kısa sürede aylık 5 milyon tekil ziyaretçi sayısı ile aylık 20 milyon ziyaret sayısına ulaştı.

Son olarak da Türkiye'de bir klasik haline getirdiğimiz "Onedio Testleri" kavramını Rusya’da da fenomen hale getirerek, bu pazarda da sponsorlu içerik satışları yapmaya başladık.

İngilizce yayınlara başlayarak açtığımız Onedio.co'da da bir hayli ilerleme kaydederek aylık ortalama 117 milyonluk bir video izlenme sayısına ulaştık. Yalnızca Facebook üzerinden 1 milyon takipçiye ulaştığımız Onedio.co, 2017 için de önceliklerimiz arasında.

Onedio 2017'de daha da güzel olacak!

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fantaue

Bir çok içerik ünlülerin memesi, götü.. Bir çoğu gereksiz, saçma sapan ".... olduğunu tahmin ediyoruz." tarzı testler.. Geri kalan bir çoğu sağdan - soldan arak fotoğraflar, vs.. Bu bir çok şeyden kalan 5-6 konu güzel. Peki bunlar Onedio ekibinin bir başarısı mı? Tabi değil. Meşhur olmak isteyen biz ezik halkın başarısı. Şimdi söyle Onedio ekibi, sen mi büyüksün, biz mi?

metin-s.

Çoğunlukla alıntı yaptığınız kaynak belirtmediğiniz içerikler için çaldığınız bunları hep beraber saçma sapan ünlü içerikleriyle beraber yayınladığınız için bu kadar tık almışsınız tebrikler ve hiç bir şey üretmeden sağdan soldan aldığınız şeyleri bu hızla paylaşmaya devam.

oylesine-birii

olm insanın 30 milyon kullanıcısıda olsa kafa türk kafası adamlar parayla napalım demiş yatırım yapmıs ilerde degerlenmesi için aferin onedio sizi küçücük böyle sik kadar oldugunuz zamanlardan beri takip ediyorum tebrikler

gorkyroid

Onedio seni bizler var ettik ayrıca durumunuz ile içerikleriniz ters orantılı ilerliyor sanırım....

bal10

Mart ayına saatler kalmış hala 2016 Aralık'tan bahsediyorsun... Yakışmıyor...

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

2016FacebookRusyaonedio
Görüş Bildir