Görüş Bildir

Facebook Haberleri

Facebook ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Facebook ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Lise Mezunlarının Oy Verme Hakkından Meşhur Japon Atasözlerine Japonya’ya Dair Yanlış Bildiğimiz Gerçekler
Halk arasında 'Abi çok disiplinli insanlar ya' olarak tanımladığımız Japonya her zaman kültürüyle, nazik insanlarıyla ve yüksek teknolojisiyle ilgimizi çeken bir ülke olmuştur. Peki Japonya hakkında neyi ne kadar doğru biliyoruz? Facebook sayfalarında paylaşılan meşhur Japon atasözleri, oy verme yaşı, samuraylar derken Japonya hakkında yıllardır yanlış biliyor olabileceğiniz bazı gerçekleri sizler için derledik...
Flappy Bird, Gta Iv'e Geldi!
Tüm dünyanın sinirini bozan oyun Flappy Bird, gagasını GTA IV'e böyle soktu!Flappy Bird, GTA IV'e geldi!Flappy Bird tutkunları, uygulama mağazalarından kaldırılan oyunu farklı biçimlerde karşımıza getirmeye devam ediyorlar.Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir araç, kendi Flappy Bird'ünü yapmak isteyenlere kuş ve sütunların görsellerini değiştirebilme olanağı tanıyordu. Bir başka Flappy Bird meraklısı ise oyunu bir karton kutu içine sokarak gerçek hayata taşımıştı. Diğer oyunların hayranları da Flappy Bird'den etkilenmiş durumdalar. Örneğin GTA X Scripting takımı, GTA IV 'ün ana karakteri Nico Bellic için özel bir 'Flappy Bird' modu geliştiriyor. Mod sayesinde büyük bir ördek gagasıyla donatılan Bellic, aynı zamanda uçabiliyor. Oyuncunun Bellic'i uçuşa geçtikten sonra tuşlara basarak havada tutması, puan kazanabilmek için onu engellere takılmadan yayalara dokundurması gerekiyor.Geliştiricilerin Facebook sayfasında yaptığı açıklamaya göre mod, üç farklı zorluk seviyesine sahip olacak. Videosunu yukarıdan izleyebileceğiniz mod, Cumartesi gününden bu yana indirilmeye sunulmuş durumda.
Facebook'un 15 Başarısızlığı!
Facebook çok büyük, başarılı bir şirket ama bazen o da yanılabiliyor! İşte işe yaramayan 15 fikir...Facebook , son 10 yılın en önemli gelişmelerinden bir tanesi. Doğru ürün ve satın almalarla dünyanın en geniş sosyal ağı olan Facebook, aynı zamanda çok başarılı bir şirket. Bununla birlikte her şirket gibi Facebook'un da boşa giden bazı girişimleri, kapatılan birçok ürünü var. İşte bazen 1 gün bile yaşayamayan, 15 Facebook girişimi ve başarısızlığı.1. Dürtme Orijinal bir fikir de olsa Faceobok'ta artık neredeyse kimse birbirini dürtmüyor.2. Hashtag'ler Facebook, fikirleri tükendiğinde hep rakiplerinin fikirlerini alarak başarılı olmuştur. Ancak aynısını hashtag'ler için söylemek mümkün değil. Hastag'ler çok az kullanıcı tarafından kullanılıyor ve çoğuna tıkladığınızda karşınıza hiçbir şey gelmiyor.3. Yeni haber kaynağı tasarımı Facebook, 2013'te haber kaynağını masaüstü ve mobil cihazlarda aynı görünecek biçimde değiştirmişti. Ancak 6 ay sonra sosyal dev, bir U dönüşüyle yeni tasarımın öldüğünü gösterdi.
2013 Yılının Hayran Olunan Şirketi Apple Oldu
Fortune her yıl düzenlediği hayran olunan şirketler sıralamasını yayınladı. Genel sıralamada biriniciliği 7.94 puanla Apple alırken, sırayla Amazon.com ve Google ilk üçü oluşturdular. Microsoft’un rakiplerine yaklaşamadığı listede IBM 16. sırada, Microsoft ise 24. sırada yer aldı. Genel sıralamanın haricinde sosyal sorumluluktan, ürün kalitesine, inovasyon, mali sağlamlığın da aralarında bulunduğu 9 kategoride ilk 10′un sıralandığı listeye teknoloji şirketlerinin listeye damgasını vurduğunu söyleyebiliriz. Geçen sene genel sıralamada 17. sıradan 24. sıraya düşen Microsoft 9 kategorinin hiç birinde ilk 10′a girmeyi başaramamış. Facebook genel sıralamada 38. sırayı alırken, farklı kategorilerde ilk sıralarda yer almayı başarmış. Birinciliği Apple’ın aldığı İnsan Yönetimi kategorisinde Facebook üçüncü Google ise dördüncü sırada yer almış. Kategori bazında dikkat çeken sıralamalardan biri de Ürün ve Servis Kalitesi; Apple’ın birinciliği aldığı kategoriye Amazon üçüncü sıradan girmiş. Amazon’un ürün ve servis kalitesi sıralamasında dünya genelinde üçüncü olması aslında e-ticaret devinin başarısını net olarak da açıklamış oluyor. Finansal Güçlülük kategorisinde ilk 10′da 4 teknoloji şirketi bulunuyor; Listenin başında Google yerini alırken Apple ikinci, Qualcomm beşinci, Oracle ise onuncu.Teknoloji odağındaki şirketlerin ilk 10′da en fazla yer aldığı kategorisiyse İnovasyon oluyor. Sırasıyla Apple, Amazon, Google ve Qualcomm ilk 4′ü oluştururken listeye Facebook dokuzuncu sıradan girebilimiş. Fortune’un hazırladığı listeyle ilgilenenler buradan ulaşabilirler.
Facebook Kullananlara Kötü Haber!
Facebook yetkililerinden kötü haber geldi. Facebook'un sohbet programı olan Facebook Messenger 3 Mart 2014 tarihinde kullanıcılarına veda edecek. Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal ağı olan Facebook kullanıcılarını üzecek bir haber verdi. Facebook geçtiğimiz dönem içerisinde uygulamaya koyduğu Facebook Messenger uygulamasına son vereceğini duyurdu. Facebook, Messenger uyugulamasını yayından kaldıracağı tarih olarak ise 3 Mart 2014'ü işaret etti. Facebook Windows kullanıcıları içinı Facebook Messenger uygulaması duyurusu yayınladı. Salih Kural/ Sosyalmedya.co - Facebook bugün Windows kullanıcılarını Facebook Messenger uygulamasının önümüzdeki hafta son bulacağını söyleyen bir mesajla bilgilendirdi. Şirket 3 Mart'ta Windows için Facebook Messenger uygulamasına son vermeyi planlıyor.Kullanıcılar uygulamayı açtıklarında ekranın en üst kısmında 'Üzgünüz, fakat ne yazık ki Windows kullanıcıları için Facebook Messenger'ı daha fazla destekleyemeyeceğiz. 3 Mart 2014'te uygulama hizmete son verecek. Messenger'ı kullandığınız için gerçekten çok minnettarız. Arkadaşlarınızla www.facebook üzerinden mesajlaşmaya devam edebileceğinizden emin olun.' mesajıyla karşılaşıyorlar. WİNDOWS PHONE İÇİN UYGULAMA GELEBİLİR 'Daha fazla bilgi edin' bağlantısı kullanıcıları Facebook Yardım Merkezi'ndeki jenerik mesaja yönlendiriyor. Resmi sitede Facebook Messenger uygulamasının, Android ve iOS için indirilebilir olduğu belirtiliyor:Bu gelişmenin Microsoft'un Windows Phone için Facebook Messenger uygulamasının çıkacağını duyurmasının ardından duyurulması ilginç. Techcrunch'ın haberine göre Microsoft'un Windows Phone kurumsal başkan yardımcısı ve yöneticisi Joe Belfiore, Barselona'da düzenlenen 2014 Mobil Dünya Kongresi esnasında 'Bir süredir bu uygulama için Facebook ile birlikte çalışıyoruz. İyi görünüyor ve yakında müşterilerimize sunacağız.' şeklinde konuşmuştu.Görünüşe göre Microsoft aynı anna Facebook platformlarından yalnızca birini sunabilme imkanına sahip. Şirket Windows ve Windows Phone platformlarını birleştirme girişiminde ama bunun için daha uzun bir yolu var gibi görünüyor. Windows için Facebook Messenger 2011'deki sınırlı bir Beta testinin ardından 2012'nin Mart'ında yayınlanmıştır. Bir OS X versiyonu uzun zamandır bekleniyordu, fakat şimdi bunun çok daha mümkün olduğu görülüyor.Türkiye Gazetesi