Meteoroloji'den 'Yoğun Kar Yağışı' Dahil 4 Önemli Uyarı

-

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara'nın kuzey ve doğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Siirt çevrelerinde karla karışık ve kar şeklinde görülecek yağışların; Doğu Karadeniz, Van ve Iğdır dışında Doğu Anadolu bölgesi ile Hatay'ın kıyı kesimleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve kuzeybatı, doğu kesimleri güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güney Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

  • KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay'ın kıyı kesimleri ile Adana'nın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı( ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, kar yağışında çığ riski vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

  • SOBA VE BACA GAZI KAYNAKLI ZEHİRLENMELERİ UYARISI: İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güney Anadolu'da rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden muhtemel soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde güney ve güneybatı, Güney Ege kıyıları ile Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

  • KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların bugün Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt, Artvin ile Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç ve yüksek kesimlerinde) ile Sivas'ın doğusu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Muş'ta kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar yağışı vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusu yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı 10

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13

KIRKLARELİ Parçalı ve çok bulutlu 12

KOCAELİ Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 10

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmur yüksekleri yer yer hafif kar yağışlı 7

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu 15

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu 15

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu 7

AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile bu sabah saatlerinde gölle yöresinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Perşembe) sabah saatlerinde Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 16

ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 18

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17

OSMANİYE Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 15

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) akşam saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle hafif yağmur ve sağanak, kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar hafif yağmur ve yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 6

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu 5

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) akşam saatlerine kadar hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu 8

BATI KARADENİZ 

Çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar hafif yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı 5

DÜZCE Çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı hafif sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 8

SİNOP Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ZONGULDAK Çok bulutlu, bugün (Perşembe) öğle saatlerine kadar aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bugün (Perşembe) Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Gümüşhane, Bayburt ile Artvin'in yükseklerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9

ÇORUM Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı 5

SAMSUN Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

TRABZON Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 11

DOĞU ANADOLU 

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde zamanla karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Malatya ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli yağmur, bölgenin kuzeyi ile Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

KARS Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı 3

MALATYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 12

VAN Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla Siirt çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; sabah saatlerinde Adıyaman, akşam saatlerinde Diyarbakır ve gece saatlerinde Siirt çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 8

GAZİANTEP Çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

KİLİS Çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

ŞANLIURFA Çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz ve Güney Ege'nin güneyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), akşam saatlerinde 6 (50 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s), akşam saatlerinde batısı 6 (50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Orta Karadeniz 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerinde Orta Karadeniz 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde yağmurlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğle saatlerinde güneyi 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, öğle saatlerinde Güney Ege'nin güneyi 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60km/s), akşam saatlerinde doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), sabah saatlerinde geneli ile öğle saatlerinde güneyi güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, akşam saatlerine kadar yer yer 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan, akşam saatlerinde kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAdıyamanAfyonAğrıAmasyaAnkaraAntalyaArdahanArtvinBayburtBilecikBingölBitlisBoluBursaÇorumDiyarbakırDüzceElazığErzincanErzurumGiresunGümüşhaneHakkariHatayIğdırİstanbulKahramanmaraşKarsKonyaKütahyaMalatyaMuşOsmaniyeRizeSamsunSiirtŞırnakSivasTrabzonTunceliUşakVanZonguldak
Görüş Bildir