Görüş Bildir
Haberler
Hayvanlar Hakkında Şehir Efsanesi Haline Gelen 12 Yaygın Bilgi ve Doğruları

etiket Hayvanlar Hakkında Şehir Efsanesi Haline Gelen 12 Yaygın Bilgi ve Doğruları

Rinascita
11.09.2017 - 11:41

Hayvanlar hakkında şehir efsanesi haline gelen 12 yanlış bilginin doğrusunu sizler için Geek Wrapped'den derledik.

Kaynak: https://www.geekwrapped.com/myth-info...
İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Terleyen köpekler

1. Terleyen köpekler

Köpekler salya akıtarak terlemezler. Ter bezleri vardır ve genellikle patilerindeki yumuşak kısımlar aracılığıyla terlerler. Bunun yanı sıra soluma yoluyla vücut ısılarını düzenlerler.

2. Fil mezarlığı

Ölüm vakti yaklaşmış yaşlı filler sürülerini terk etmezler ve iç güdüsel olarak 'fil mezarlığı' olarak bilinen özel bölgeye gitmezler.

3. Siğil atan kurbağalar

3. Siğil atan kurbağalar

Siğiller kurbağalardan veya diğer hayvanlardan insanlara geçmez. Hatta kurbağanın üzerindeki şişlikler de siğil değildir. İnsanlardaki siğiller, papilloma virüs dolayısıyla oluşur.

4. Kırmızı delisi boğalar

Boğalar, kırmızı renk gördüklerinde öfkelenmezler. Büyük baş hayvanlar yalnızca iki renk görürler ve kırmızı bunlardan biri değildir. Kırmızıyı değil, matadoru tehdit olarak görürler.

5. Kör yarasalar

5. Kör yarasalar

Yarasalar kör değildir. Yarasa türlerinin %70'i sesle yer belirlerken, bütün yarasa türlerinin gözleri ve görme yetileri vardır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Kafasını kuma gömen deve kuşları

6. Kafasını kuma gömen deve kuşları

Deve kuşları, düşmanlarından saklanmak için kafalarını kuma gömmezler. Yalnızca toprağın altına sakladıkları yumurtalarını çevirmek amacıyla kafalarını toprağın altına sokarlar.

7. Kurbağalar ve sıcak su

Kurbağalar kaynayan suya atıldıklarında dışarı zıplamak yerine, hemen oracıkta ölürler. Yavaşça ısıtılan soğuk sudan kaçmaya daha çok meyillidirler.

8. Alfa kurt

8. Alfa kurt

Kurt sürülerinde 'alfa' diye bir kavram yoktur. Kurt sürüleri, aynı insanlardaki aile yapısı gibidir. Aralarında rütbe gibi bir kavram yoktur. Ebeveynler ailenin başındadır ve hiçbiri kendisinden büyükleri devirme derdinde değildir.

9. Uçamayan yaban arıları

Uçma mekanizması ve yaban arısının aerodinamiği yaban arılarının uçabilme yeteneklerini çok iyi gösterir.

10. Kulaklara giren kulağakaçanlar

Kulağakaçanlar, kulak kanallarına tırmanmazlar. Böcek bilimciler bu adın yalnızca böceğin şekli insan kulağına benzediği için bir benzetme olduğunu ileri sürüyorlar.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Kısa ömürlü sinekler

11. Kısa ömürlü sinekler

Kara sineklerin 20-30 gün arası ömrü vardır, 24 saat değil. Kara sinek larvası 24 saat içinde yumurtadan çıkar.

12. Ağza giren örümcekler

İnsanların ömrü boyunca her gece uykusunda bir sürü örümcek yuttuğu yönünde bir şehir efsanesi vardır. Uykuda bir insan çok fazla sese ve titreşime neden olur. Bunlar da örümcekleri kaçırmaya yeter.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
467
181
55
41
40
35
33
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mr Logical

Bu bilgilerin çoğu insanlar bilgi edinmek için gereği kadar çabalamadığı için böyle yayılmıştır. Yaklaşık 10 yıl kadar önce (o zamanlar denemeler ve öyküler ... Devamını Gör

Osman Değirmenci

8. Alfa kurt vardır orası yanlış. --- 10 kulağakaçan değil taşak kıstıran :(

carmenta1

birçok kez editörlerin tarafında yazıyorum diye eleştirilsem de benim onların tarafında olduğum kısımlar çerezlik eğlencelik şeylerde oluyor...bilgilendirmek... Devamını Gör