Geçiş Sürecinin Başındayken Hamile Kalan Trans Erkek, Bebeğini Kucağına Aldı!

3bPAYLAŞIM

Wyley Simpson, erkek olmak için başladığı geçiş sürecinin başında hamile olduğunu öğrendi. Detaylar için Metro kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/03/06/trans-man...

İlk duyduğu an şok geçirdi çünkü 28 yaşındaki nişanlısı Stephan Gaeth ile birlikte henüz bir bebek sahibi olmaya hazır değillerdi.

Daha sonra Wyley, çevresindeki insanlardan aldığı kötü yorumlara rağmen hamileliğini sürdürmeye karar verdi.

Geçtiğimiz sene eylül ayında, Wyley, sezaryen doğumla Rowan adında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Ve bebeği gördüğü an uğruna savaştığı her şeye değer olduğunu anladı. Bugün çift, bebeklerinin 6 aylık oluşunu kutluyorlar.

Wyley yaşadıkları hakkında şunları söylüyor: "İnsanlar her gün hamile bir erkek ile karşılaşmıyorlar bu yüzden çok fazla çirkin sözle karşılaştık. İnsanlar bana hiçbir zaman tam olarak bir 'erkek' olamayacağımı söylediler. Zaten ilk hamileliğim olduğu için çok gergindim, ama bunun dışında bir de hamile bir erkek olarak karşılaşacağım bakışlar nedeni ile sinirliydim. İnsanların kaba yorumlarının dışında, hamilelik beni çok duygusal bir insana dönüştürdü. Cinsiyet değişimi sürecine 21 yaşında başlamıştım, karnımın içerisinde bir bebeğin olması çok kadınsal bir durumdu, bu kafamı altüst etti. Ama Rowan'ın babası olmak bunların hepsine değdi."

Kendi çocuğunu taşımaktan mutlu olmasına rağmen, Wyley, Rowan doğduğu zaman onun babası olduğunda içinin rahatladığını söylüyor.

Ve şunları ekliyor: "Hamilelikte şişen karnım kaybolduğunda ve hormonlarımı geri kazandığım zaman her şey daha güzel olmaya başladı. Hamile bir erkeğin yerine, ben ve Stephan bebekleri olan eşcinsel bir çift olduk. Ve Rowan gerçekten inanılmaz, çektiğim bütün fiziksel ve ruhsal acıların hepsine değdi. Şu anda Stephan ve ben babalığı öğreniyoruz ve aile olarak devam edecek maceramız için sabırsızlanıyoruz." 

Rowan'a sahip olduğu için her ne kadar mutlu olsa da, Wyley bir daha kendi çocuğunu taşımayacağını söylüyor.

"Gelecekte değişimimi tamamen tamamlayacağım, bu yüzden bir çocuk sahibi daha olmak imkansız olacak. Rowan'ı karnımda taşımak inanılmaz bir duyguydu: tekmelerini hissetmek, ultrasonda hareketlerini görmek... Ama bir birey olarak, bu yapmaya devam edebileceğim bir şey değil. Bebek sahibi olduğum için kendimi daha az erkek hissetmiyorum ama hamile olmak daha kadınsal bir şey. Bu yüzden tekrarlanmasını istemiyorum."

Umarız Rowan, Stephan ve Wyley ile çok mutlu bir hayat sürer. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
chuck-berry

Babama ana diyesin Babama ana diyesin Sen bize gelin gelesin Nerde kaldın kibar gelin

cem-saricaoglu

fazla refah ve gelişmişlik insanı bozuyor. hiçbi şey tatmin etmiyor yeni şeyler deneye deneye bu hale geliyorlar. hayatta her şeyi görüp yaşadın mı, neden hamile bir erkek olmuyorsun?

kadinmutfakta

Kusmak istiyorum...

sterilmikrop

seyi anlayamadım madem erkeklerden hoslanıyorsun ve kadın gibi bir cinsel hayatın var o vakit niçin erkek oldun .lol. tabi istedigi herseyi olabilir banane de anlam veremiyorum , anlamak için o kafada olmak lazım sanırım

askito-muyum-ben

Biraz beynim yanmadi değil ama tatlıs duruyorlar 😇

Görüş Bildir