Evlerine İlaç Girmeyen ve 5 Yaşındaki Çocuklarını Hala Emziren Sülalesi Rahat Aile

4.1bPAYLAŞIM

Matt ve Adele Allen, İngiltere'nin Brighton kentinde yaşayan bir aile. Onları diğer ailelerden farklı kılan şey ise doğallığa inanmaları ve çocuklarını da bu şekilde yetiştirmeleri. Doğallık derken, kimsenin aklına gelmeyecek yöntemleri onlar gündelik hayatında uyguluyor. Onlar için öncelikli olan ise yaşama güdüsünü hissederek devam ettirmek. Ne demek istediğimizi anlamadıysanız bu çok normal. Daha açıklayıcı olmamızı isterseniz sizi şöyle alalım...

Tanıştırayım: Bu, modern tıbbı ve eğitim sistemini reddeden aile Adele - Matt Allen ve çocukları...

Adele 32, Matt 33 yaşında. Çocuklara Ulysess 5, Ostara ise 1 yaşında.

Adele, 5 yaşındaki oğlunu hala emziriyor çünkü bunun bağışıklık için oldukça iyi bir yöntem olduğunu düşünüyor.

"O ne zaman isterse emmeyi o zaman bırakır. Bu doğal bir durum. Üstelik onun bağışıklık sistemi için de oldukça sağlıklı" diyor Adele.

Doğal olmayan hiçbir şeyi tüketmiyor bu aile. Çocuklar hayatlarında fast food nedir görmemiş. Bütün öğünleri sebze ve meyveden oluşuyor.

"Çocuklarıma baskı yapmadım ama etin ne şekilde sofraya geldiğinden de bahsettim. Büyük oğlum kendi kendine bu durumu reddetti zaten" diye özgürlükçü bir yaklaşım sergiliyor anneleri.

Herhangi bir okula gitmenin ne kadar anlamsız olduğuna inanan çiftin çocukları okuma yazmayı ve sayı saymayı bilmiyor. Çünkü onlara göre bu bir ezberden ibaret.

Şöyle diyor Adele: "Siz ona 1, 2, 3 diye saymayı öğretirsiniz. Bu onun için sadece bir tekrar, bir ezberden ibarettir ve ne anlama geldiğini anlamaz. İhtiyacı olduğu zaman nasılsa öğrenecek"

Modern tıbbı reddettikleri için Adele, her iki çocuğunu da evdeki su dolu havuzda doğurmuş. Eşi Matt ise ona nefes konusunda yardımcı olmuş.

Söylemeye gerek var mı bilmiyoruz ama Matt bir yoga hocası. Bu yüzden karısına doğum anında nasıl nefes alıp vermesi gerektiğini an be an söylemiş. Gayet rahat bir doğum da olmuş açıkçası.

İşin içine makas girdiği için doğumdan sonra göbek bağının kendi kendine ayrılmasını beklemişler, kesmemişler.

Bu bekleyiş tam 6 gün sürmüş. Bu arada anneden ayrılan plasentayı, bir poşete koyup gül yaprakları ve tuz ekleyip bekletmişler. (Sorma neden...)

Hayatlarında hiçbir şekilde ilaca yer yok. Hatta çocuklarından biri bir göz enfeksiyonu geçirdiğinde anne sütü ile çeşitli bitkileri karıştırıp tedavi etmişler.

Tabii bu risk, herkesin yapması imkansız. Ama bu aile kendini doğallığa adadığı için alternatif tedavi ile ilgili yol yordam biliyor.

Çocukların sosyalleşme konusu ile ilgili ise en ufak bir tereddütleri yok çünkü zaten hep sokaktalar.

"Eğer okulu bir sosyalleşme aracı olarak görüyorsak, benim çocuklarım okuldakinden daha sosyal çünkü bütün gün doğa ile iç içeler ve sokakta oynadıkları bir sürü arkadaşları var" diyor Adele.

Çocuklara ne zaman yatması ve kalkması gerektiğini ise söylemiyorlar. İşi sadece onların biyolojik saatine bırakmışlar.

Disiplinin, çocukların ne zaman ne yapmasına karar vermekle ilgisi olmadığını savunuyorlar. Uyku, yemek gibi şeyleri zaten onların doğası belirliyor diyorlar. Bu yüzden her şeyi oluruna bırakmışlar. (Sülalesi rahatlık...)

Peki sizce bu ailenin yaptıkları ne kadar doğru? Sadece soruyorum...

Valla helal olsun, çok iyi düşünmüşler!
Millet iyice kafayı yedi, tam bir saçmalık!
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
materyalist-bonnie

modern hayat beyninizi nasıl yıkamış :) bu aileye saygı duyuyorum, hayatın sırrını çözmüşler. çocukları modern bir köle olup sadece faturaları ödemek için yaşamasın diye özlerine -doğaya- geri dönmüşler. siz ise size dayatılan medeniyet zırvasından dolayı küfredersiniz bu aileye...

materyalist-bonnie

plasenta konusuna girmiyorum...

nox

Okuma yazma öğretmiyorlarmış çünkü ezbermiş. Lan iki lafla insanoğlunun binlerce yıl didinip kurduğu uygarlığı yerle bir ettiniz. Yazının ortaya çıkışından beri gelip geçmiş 5 milenyum dolusu insandan mezarında ters dönmeyen kalmadı. Yazı doğal değilmiş :D Yazı lobisinin bu büyük oyununu ortaya çıkardıkları için bu çifti tebrik ediyorum. Az beklesinler, çocuğun geleceğine 1-2 sur falan daha diksinler, en iyi anne-baba ödülü yolda geliyo.

iremd

şimdi saat geç olduğunda babam hadi kalk yat dediğinde babama baba biyolojik saat desem nolur hiç bilmiyorum

kurumi-kumamakura

bu cocuklar ilerde cok zorlanırlar ne o öyle yok efendim biyolojik saatmiş. okula giderken de geç kaldıgında öğretmene biyolojik saat der artık. kocaman cocuk meme tepesinde. ilerde psikolojik olarakta cok etkılenır o cocuk zor bırakır biraz memeyi iyice sapıttı insanlar.

materyalist-bonnie

okula gitmiyor ve gitmeyecek büyük ihtimalle

tc-ismail-koksal

Anne babalrımız nasıl buyuttu bizleri, aynı. Köyde doğmadıkmı, bokun külün içinde.

Görüş Bildir