Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ekşi Sözlük Yazarlarından: 17 Ağustos Depreminin Dehşetiyle Yüzleşmemizi Sağlayan 17 Yazı

 > 
2.5bPAYLAŞIM

Ekşisözlük yazarlarının, tarihimizin belki de en derin acısı olan 17 Ağustos 1999 depreminin dehşetini, acılarını daha iyi anlamamızı, her daim hatırlamamızı ve asla unutmamız gerektiğini gösteren 17 entrysini sizler için bir araya getirdik.

Böyle bir acıyı tekrar yaşamamak dileğiyle..

Kaynak: https://eksisozluk.com/17-agustos-1999--...

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

#16

#17

BONUS

Nur içinde yatın..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dilsadoktayy

ben küçücüktüm o zamanlar. daha iki yaşında bile değilim yani. tanıdığım kimseyi kaybetmedim tabi yaş itibarıyla ama aslında bir sürü kişiyi kaybettim. deprem korkusu ne bilmem ama o anı yaşayanların korkularını bilirim. o 45 saniyeden bahsederken ki tedirginliklerini bilirim. Allah bir daha kimseye bu acıyı yaşatmaz umarım.

komidin

başka illerden gelip enkaz altında yardım isteyenlerin parmağındaki altın yüzükleri görüp zorla almaya çalışanları, yardım etmeyip enkazda değerli eşya arayanları mı, rahmetli olanların kolunu parmağını kesip altınlarını alanlarını mı görürsün duyarsın, biz unutmadık Adapazarı 'nda olanları!

miss-simpson

iyi ki diyorum inşaat mühendisliğini seçmişim.namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki böyle dandik binalar yapılmasına göz yummayacağım

paazen

Yıllar geçti,ne değişti? Yeni bir deprem olsa 17 ağustosla karşılaştırma yaparlar..dilerim olmaz..olmamalı..

sevgii

boğazımda her kelimenin düğüm düğüm olduğu gün...ofis bilgisayarından bunları okurken bile bir damla gözyaşı süzülüyor gözümden..ziyanı yok.ofisteki herkes benzer duygular içinde... sizleri unutmadık...sesinizi duyuyoruz...

Görüş Bildir