Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın Ne Kadar Acayip Bir Yer Olduğunun İspatı Niteliğinde Yaşanmış 15 Olay

-

Söz konusu dünya ve insanlık olunca, daha nelere şaşırabiliriz bilinmez.

1. Bill Gates 2007 yılından bu yana yaptığı bağışlarda 28 milyar dolar dağıttı, böylece 6 milyon kişinin hayatını kurtardı.

2. İtalya’da bir ilkokul öğrencisi yanında getirdiği malzemeleri okul kantininden daha ucuza sattığı için 10 gün uzaklaştırma aldı.

Fakat bir enstitü ona bir plaket gönderdi. Onlara göre çocuğun bu girişimi cezalandırılmak yerine, desteklenmeliydi.

3. Yeni Zelanda’dan Avustralya’la göç eden kitle hakkında ne düşündüğü sorulan Yeni Zelanda başbakanı şöyle cevaplamış: “Yıllık olarak verdiğimiz bu göç dalgaları, iki ülkenin de IQ ortalamasını yukarıya çekiyor.”

4. 2010 yılında Kansas State Üniversitesindeki bir profesör yalnızca bisküvi, kek ve cipsten ibaret bir diyete girdi.

Amacı kilo vermenin gıdanın türüyle değil, toplam alınan kalori miktarıyla bağlantılı olduğunu göstermekti. İki ayın sonunda 12 kilo vermişti.

5. Amerikalı boksör George Foreman’a neden 5 oğluna da George ismini koyduğu sorulunca, şöyle cevaplamış:

“Joe Frazier, Muhammed Ali, Ken Norton ve Evander Holyfield gibi isimler sizin de kafanıza yumruk atsaydı, doğrusu siz de çok fazla isim düşünemezdiniz.”

6. Bugün halen telefon santralleri kullanmıyor oluşumuzu borçlu olduğumuz, otomatik telefon anahtarlama sisteminin mucidi Almon Strowger, aslında bir cenazeciydi.

Bugün halen telefon santralleri kullanmıyor oluşumuzu borçlu olduğumuz, otomatik telefon anahtarlama sisteminin mucidi Almon Strowger, aslında bir cenazeciydi.
Bugün halen telefon santralleri kullanmıyor oluşumuzu borçlu olduğumuz, otomatik telefon anahtarlama sisteminin mucidi Almon Strowger, aslında bir cenazeciydi.

Zira en büyük rakibinin karısı santralde çalışıyordu. Kadın, cenazeciye ihtiyaç duyan herkesi Strowger yerine kocasına yönlendiriyordu.

7. Dünya’da yaşayan çocuk sayısı birkaç yıl önce zirvesini yaptı. Artık çocuk sayısı artmıyor ve global doğum oranı düşüyor.

8. Fil Mary (diğer adıyla Katil Mary) bakıcısının kafasını ezdiği için bir vince asılıp idam edilmişti.

Sonradan fark edildi ki, Mary’nin bir dişi çürüktü ve bunu göremeyen acemi bakıcısına bu sebeple böyle bir tepki vermişti.

9. Mila Kunis milyon dolarlık bir aktris haline geldiğinde, annesi halen bir markette dondurmacılık yapıyordu.

10. Soğuk Savaş döneminde SSCB yetkilileri dünyanın çok detaylı ve hatasız bir haritasını çıkarmıştı. Bu harita ABD Dışişleri Bakanlığı’nca halen kullanılmaktadır.

11. Jake Perry’yi bir rekortmen yapan şey, beslediği kedilerin çok uzun süreler yaşaması.

Rekor da 38 yaşında ölen kedisi Creme Puff’a ait. Bu da insan yaşında 165 yıla denk geliyor. Bu arada beslediği diğer kedilerin üçte biri de 30 yaşını görmüş.

12. Adamın biri, yapılan bir kağıt hatasından dolayı hapishaneden 90 yıl erken serbest bırakıldı.

Hayatına sil baştan başlamak amacıyla çalışıp futbol antrenörü oldu, evlendi, çocuk sahibi oldu, kilisede aktifti. Fakat yapılan hata 6 yıl sonra fark edilince, yeniden hapishaneye gönderildi. 

13. Dünyanın en yaygın tüfeği olan Kalaşnikof’un (AK-47) ortalama fiyatı 534 dolar.

Afrikanın belirli bölgelerinde bu fiyat 30 dolara kadar düşebiliyor. Bugün dünyada 100 milyondan fazla AK-47 kullanıldığı düşünülüyor.

14. Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, tam bir tetris tutkunuydu ve oyunda sürekli rekor kırıyordu.

Oyunun yapımcısı Nintendo, bir süreder sonra Wozniak’ın yaptığı rekorları görmezden gelmeye başladı. Wozniak da ismini tersten yazıp gönderdi ve yeniden listeye girdi.

15. Stephen King, çocuklarına asla uyku masalları anlatmazmış. Bunun yerine onlara masal anlattırırmış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hickimse.

ya şu file o kadar üzüldüm ki...bakıcısından da.Lanet insanların şovlarına kurban gitmiş..

berktu

sen bide ibne edisonun yaptığını gör

galway

#4 bir türlü anlatamadık millete.

ozan_asan

Stephen neylerse güzel eyler.

kydmrts

#3 Numara savaş çıkarır ...

-seyma-

ikidir stephene king ile ilgili şeyler paylaşılıyor devam edin böyle hsggsggshs

Görüş Bildir