Görüş Bildir
Haberler
Bugün Hava Nasıl Olacak?

Bugün Hava Nasıl Olacak?

adem kara
04.08.2014 - 08:43
İçeriğin Devamı Aşağıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Toroslar Mevkii, Kütahya, Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Sivas, Tokat, Ordu, Çorum ve Malatya ile Van’ın doğu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kesimi ve Ardahan ile Erzurum ve Kars'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kesimi ve Ardahan ile Erzurum ve Kars'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, dolu, su hortumu, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve az bulutlu 35

BURSA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 31

KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 35

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

AYDIN Parçalı ve az bulutlu 37

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 33

MANİSA Parçalı ve az bulutlu 36

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Toroslar mevkii, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı bulutlu; öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ile zamanla il geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 34

ANTALYA Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

BURDUR Parçalı ve az bulutlu 33

MERSİN Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Toroslar mevkii sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33

  • İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Kırşehir ve Sivas çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

KONYA

Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Sinop haricinde bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu; Doğu Karadeniz ile Çorum, Tokat ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz kesiminde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu; yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 30

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu; yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimleri ve Malatya ile Van'ın doğu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Ardahan ile Erzurum ve Kars'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BİTLİS Parçalı bulutlu 30

ELAZIĞ Parçalı bulutlu 37

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

VAN Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 38

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 35

SİİRT Parçalı ve az bulutlu 37

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 38

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege'nin güneyi ile sabah saatlerinde Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Orta ve Doğusu kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, öğleden sonra 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah 5 ila 7, doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz 2,5m Görüş: iyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve kuzeybatıdan, akşam kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, gece kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzeybatıdan 4 ila 6, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, İskenderun Körfezi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Batı Akdeniz'in batısında kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: güneybatıdan gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın