Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
3PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Göller Yöresi, Afyonkarahisar, Denizli, Kastamonu, Karabük, Bolu, Kırşehir ve Konya ile Yozgat'ın güney, Antalya'nın kuzeybatı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Göller Yöresi, Afyonkarahisar, Denizli, Kastamonu, Karabük, Bolu, Kırşehir ve Konya ile Yozgat'ın güney, Antalya'nın kuzeybatı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Bursa, Yalova, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ÇANAKKALE Parçalı bulutlu 29

İSTANBUL Parçalı bulutlu 25

KIRKLARELİ Parçalı bulutlu 29

EGE

Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Aydın ve Muğla çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar ve Denizli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 21

DENİZLİ Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 27

İZMİR Parçalı bulutlu 29

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

AKDENİZ

Parçalı, batı ve iç kesimleri yer yer çok bulutlu, Göller Yöresi, Antalya'nın (İl merkezi dışında) ilçeleri ile bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Toroslar Mevkii'nin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Göller Yöresi ve Antalya'nın kuzeybatı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 29

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra il merkezi dışında ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) kuzeybatı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26

BURDUR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24

HATAY Parçalı bulutlu 28

İÇ ANADOLU

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Kırıkkale, Çankırı, Kırşehir ve Konya ile Yozgat'ın güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cuma)öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cuma) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25

KARAMAN Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

SİVAS Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

BATI KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ve Sinop çevreleri ile bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Bartın çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Bolu ve Karabük çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24

DÜZCE Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

KARABÜK  Parçalı yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 26

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu 21

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORDU Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

RİZE Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM  Parçalı, yer yer çok bulutlu, bugün (Cuma) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı 23

HAKKARİ Az bulutlu ve açık 26

MALATYA Parçalı bulutlu 30

MUŞ Parçalı bulutlu 28

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 33

GAZİANTEP Parçalı ve az bulutlu 29

MARDİN Az bulutlu ve açık 28

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 33

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, doğusu kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s), öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatı, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı, batısı çok bulutlu, öğle saatlerinde Batı Akdeniz kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), öğleden sonra 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) öğleden sonra 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir