Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
9PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Erzurum ve Ardahan çevreleri ile İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı ve Çanakkale'nin doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısında mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. 

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve doğu, Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı ve Çanakkale'nin doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyi ile Çanakkale çevrelerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı 14

BİLECİK Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve sağanak yağışlı 14

BURSA Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı 16

İSTANBUL Parçalı çok bulutlu, kuzey ilçeleri sağanak yağışlı 16

EGE

Az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İlk saatlerde Muğla çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, 16

AYDIN Az bulutlu 21

İZMİR Parçalı ve az bulutlu, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu 20

MANİSA Parçalı, yer yer çok bulutlu 19

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürülütülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı, yer yer çok bulutlu 27

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 24

BURDUR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 19

ISPARTA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 17

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin, öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde kuzey kesimleri, öğle saatlerinde il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

KARAMAN Parçalı ve az bulutlu 19

KONYA Parçalı bulutlu 17

NEVŞEHIR Parçalı, yer yer çok bulutlu 17

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimi ile öğle saatlerinde bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 17

DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 18

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 17

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İlk saatlerde yer yer sis hadisesi bekleniyor. 20

ORDU Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 20

SAMSUN Parçalı çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı 19

TRABZON Parçalı çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak yağışlı 18

DOĞU ANADOLU

Parçalı, zamanla kuzey ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin batısı ile Erzurum ve Ardahan, akşam saatlerinde Malatya ve Erzurum çevrelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İlk saatlerde Erzincan çevrelerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürülütülü sağanak yağışlı 20

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürülütülü sağanak yağışlı 17

VAN Parçalı bulutlu 15

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Gaziantep ve Kilis, öğle saatlerinde Adıyaman çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürülütülü sağanak yağışlı 22

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 22

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı 21

ŞANLIURFA Parçalı, yer yer çok bulutlu 25

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısında 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, kuzeyinde kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Karadeniz'in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, doğusunda kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir