Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
5PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı bulutlu, kuzeybatı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Muğla, Denizli, Kayseri ve Şanlıurfa çevreleri ile Nevşehir'in doğu ilçelerinin, gece saatlerinde Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Hatay'ın kuzeybatı kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Bartın çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, bölgenin doğusunun yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı bulutlu 23

BİLECİK Parçalı, yer yer çok bulutlu 23

BURSA Parçalı, yer yer çok bulutlu 24

İSTANBUL Parçalı, yer yer çok bulutlu 21

EGE

Az bulutlu, güney kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Muğla çevreleri ile Denizli'nin güney ilçelerinin, akşam saatlerinde Denizli çevreleri ile Muğla'nın doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 21

AYDIN Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 31

İZMİR Az bulutlu ve açık 27

KÜTAHYA Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 22

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'in yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Antalya'nın Elmalı ve Kaş ilçelerinin, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin, gece saatlerinde Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş, çevreleri ile Hatay'ın kuzeybatı kıyılarının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 32

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Elmalı ve Kaş ilçeleri, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

HATAY Parçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde kuzeybatı kıyıları sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 31

ISPARTA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 24

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, güney ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kayseri çevreleri ile Nevşehir'in doğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeybatısında sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 23

KARAMAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 23

KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 22

NEVŞEHIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zanmanla batısı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Düzce çevrelerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden itibaren Bartın çevrelerinde kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. 22

BOLU Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 22

DÜZCE Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif olmak üzere sağanak yağışlı 23

ZONGULDAK Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 19

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, bölgenin kıyı kesiminin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇORUM Az bulutlu ve açık 21

GİRESUN Parçalı bulutlu 21

SAMSUN Parçalı bulutlu 21

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu 21

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 27

ERZURUM  Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 18

MUŞ Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 23

VAN Parçalı ve az bulutlu 19

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, güney ve batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Şanlıurfa, gece saatlerinde Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 28

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 29

KİLİS  Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,5 ila 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, açıklarında 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege'de 2,0 ila 3,0m, Görüş Mesafesi: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, gece saatlerinde doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir