Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

13. !f Film Festivali Sona Erdi! Bağımsız Filmleri Kaç Kişi İzledi?

 > 
10PAYLAŞIM

13. !F İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Sona Erdi

İstanbul'dan 13 Şubat'ta yola çıkan ve 27 Şubat-2 Mart'ta Ankara ve İzmir'e uğrayan !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 80 bin kişiye ulaştı.

!f İstanbul'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, festival kapsamında, uzun ve kısa metrajlı 100'e yakın film gösterildi. Nymphomaniac/İtiraf ve The Wind Rises/Rüzgar Yükseliyor'un biletleri festivalin ön satışının ilk gününde tükendi. "Drinking Buddies/Akşamdan Kalanlar", "Dallas Buyers Club/ Sınırsızlar Kulübü", "The Double/Öteki", "The Grandmaster/Büyük Usta", "Is the Man Who Is Tall Happy?: An Animated Conversation with Noam Chomsky/Uzun Boylu Adam Mutlu Mu?: Noam Chomsky ile Canlandırma Bir Sohbet", "Under the Skin/Derinin Altında" filmlerin biletleri de kısa sürede satıldı.

Uluslararası yarışmalı bölüm Keş!f'te, ABD, Almanya, Fransa, Fas, Irak, İngiltere, İran, İsviçre, Nepal, Norveç, Sırbistan ve Türkiye'den toplam 9 film yarıştı. Ana jüri ve Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisinin ortak seçimi, "Fish & Cat/Balık ve Kedi" filmiyle İranlı yönetmen Shahram Mokri oldu.

Festivalin bu yılki yeni yarışması "Aşk & Başka Bi'Dünya"da ise ABD, Almanya, Arjantin, Avusturya, Irak, İngiltere, İsviçre, Mısır, Rusya, Şili ve Türkiye'den toplam 7 film yarıştı. Jüri, "yılın en yaratıcı müdahalesi" olarak Türkiye'den Koray Kaya'nın filmi "Anarşik Armoni"yi seçti.

"Türkiye'den Kısalar" bölümü kapsamında verilen "İzleyici Ödülleri"nde, "en iyi kısa" Azra Deniz Okyay'ın yönettiği "Küçük Kara Balıklar"a verilirken, Can Evrenol'un "Baskın"ı ikinciliği, Onur Yağız'ın "Patika / Patika (The Country Road)" adlı kısa filmi üçüncülüğü aldı.

Habertürk

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir