Görüş Bildir

Festival Haberleri

Festival ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Festival ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Anadolu Ajansı, Merve Dizdar'ın Göğsümüzü Kabartan Cannes Başarısını Adeta Yok Saydı!
Fransa'da  düzenlenen 76. Cannes Film Festivali'ne Nuri Bilgi Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üzerine'' filmi damga vurdu. Yapımda rol alan Merve Dizdar ise prestijli gecede 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünün sahibi oldu. Hem Türk hem dünya basınında yer bulan bu olay devletin resmi kurumu Anadolu Ajansı (AA) tarafından neredeyse görülmedi. Merve Dizdar'ın adını başlığa bile koymayan AA'ya tepkiler çığ gibi büyüdü.
Giydiğiniz Andan İtibaren İltifat Yağmuruna Tutulmanızı Sağlayacak Kıyafet Önerileri
Göz önünde olmayı seven okuyucularımız için en dikkat çeken kıyafetleri bir araya getirdik. Görenin duyanının diline destan olmayı başaracak bu parçalar, hesaplı olmasının yanında bir o kadar da dikkat çekici. İçeriğimizde parıl parıldayan taşlı çantalardan capcanlı renkleriyle dikkat çeken çiçekli elbiselere kadar birçok seçenek bulunuyor. Gelin, hiç vakit kaybetmeden bu kıyafetleri beraber inceleyelim. 'Önerdiğimiz ürünleri seveceğinizi umuyoruz! Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.'“Bu içerik marka işbirliği içeriyor olabilir.”Bu içerik 31.05.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe erişim sağladığınız zamana göre listelenen ürün fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.
Cannes'da 'En İyi Kadın Oyuncu' Ödülünü Kazanan Merve Dizdar'dan İlk Açıklama Geldi!
Masumlar Aparmanı dizisiyle hayatımıza giren başarılı oyuncu Merve Dizdar, son günlerde gündemden düşmüyor. Nuri Bilge Ceylan'ın Kuru Otlar Üstüne filminde Nuray karakterine hayat veren oyuncu, Fransa'da düzenlenen 76.Cannes Film Festivalinde ödül aldı. En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü alan ilk Türk kadın olarak tarihe geçen Dizdar, festival dönüşü havaalanında soruları yanıtladı.
Melikşah Altuntaş, Merve Dizdar'ın Cannes'da 'En İyi Kadın Oyuncu' Ödülünü Almadan Önceki Duygularını Paylaştı
76. Cannes Film Festivali’nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü alarak hepimize duygu dolu anlar yaşatan Merve Dizdar, ödül töreni öncesinde Melihşah Altuntaş ile birlikte bir video kaydetmiş. Cannes'da bulunmanın heyecanı ve yer aldığı filmin adaylar arasında olmasının heyecanını anlatan Merve Dizdar, ödülü almasından birkaç saat önceki görüntüleri ile gündem oldu.
Merve Dizdar'ın Olağanüstü Başarısına RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu'dan Tepki Çeken Paylaşım
Bu yıl 76'ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali'nde dün akşam hepimizin gururdan gözlerini dolduran ve göğsünü kabartan bir olay gerçekleşti. Nuri Bilge Ceylan'ın 'Kuru Otlar Üstüne' filmindeki başarılı performansı ile hepimizi etkileyen Merve Dizdar, En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu. Tüm sosyal medyada tebrik mesajları yağarken, RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Dizdar'a karşı 'Önce ülkene saygı duymayı öğreneceksin' yazdığı bir paylaşımda bulundu.
13. !f Film Festivali Sona Erdi! Bağımsız Filmleri Kaç Kişi İzledi?
İstanbul'dan 13 Şubat'ta yola çıkan ve 27 Şubat-2 Mart'ta Ankara ve İzmir'e uğrayan !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 80 bin kişiye ulaştı. !f İstanbul'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, festival kapsamında, uzun ve kısa metrajlı 100'e yakın film gösterildi. Nymphomaniac/İtiraf ve The Wind Rises/Rüzgar Yükseliyor'un biletleri festivalin ön satışının ilk gününde tükendi. 'Drinking Buddies/Akşamdan Kalanlar', 'Dallas Buyers Club/ Sınırsızlar Kulübü', 'The Double/Öteki', 'The Grandmaster/Büyük Usta', 'Is the Man Who Is Tall Happy?: An Animated Conversation with Noam Chomsky/Uzun Boylu Adam Mutlu Mu?: Noam Chomsky ile Canlandırma Bir Sohbet', 'Under the Skin/Derinin Altında' filmlerin biletleri de kısa sürede satıldı. Uluslararası yarışmalı bölüm Keş!f'te, ABD, Almanya, Fransa, Fas, Irak, İngiltere, İran, İsviçre, Nepal, Norveç, Sırbistan ve Türkiye'den toplam 9 film yarıştı. Ana jüri ve Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisinin ortak seçimi, 'Fish & Cat/Balık ve Kedi' filmiyle İranlı yönetmen Shahram Mokri oldu. Festivalin bu yılki yeni yarışması 'Aşk & Başka Bi'Dünya'da ise ABD, Almanya, Arjantin, Avusturya, Irak, İngiltere, İsviçre, Mısır, Rusya, Şili ve Türkiye'den toplam 7 film yarıştı. Jüri, 'yılın en yaratıcı müdahalesi' olarak Türkiye'den Koray Kaya'nın filmi 'Anarşik Armoni'yi seçti. 'Türkiye'den Kısalar' bölümü kapsamında verilen 'İzleyici Ödülleri'nde, 'en iyi kısa' Azra Deniz Okyay'ın yönettiği 'Küçük Kara Balıklar'a verilirken, Can Evrenol'un 'Baskın'ı ikinciliği, Onur Yağız'ın 'Patika / Patika (The Country Road)' adlı kısa filmi üçüncülüğü aldı. Habertürk