Görüş Bildir

genc_sanatsever Haberleri

genc_sanatsever ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. genc_sanatsever ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Dünyada da Adından Övgüyle Bahsedilen 10 Ünlü Türk Ressam ve Eserleri
Resim sanatı, duygu ve düşüncelerin estetik kurallar çerçevesinde farklı renklerin kağıt, bez, mukavva gibi zeminler üzerine kalem ya da boyalarla resmedilmesidir. Biz de bu içeriğimizde sizi resim sanatına hayatını adayan ve global çapta başarılı işlere imza atan ünlü Türk ressamlar ve eserleri tanıştıracağız. İşte dünyaca ünlü Türk ressamlar ve birbirinden değerli eserleri...
Orta Çağ’dan Günümüze Büyük İlgi Toplayan Sanat Akımları
Tarih boyunca sanat akımlarının değişmesi ve gelişmesinde sosyal etmenler, dönemin yönetim şekilleri, bilimsel gelişmeler ve sanatçıların bakış açıları büyük rol oynamıştır. Genel olarak, bir akım kendisinden önceki akıma tepki olarak doğmuştur fakat ayrıntılarına baktığımız zaman birbirlerine tepki olmalarının yanı sıra, birbirlerini destekler nitelikte olmuşlardır. Çünkü bir olgunun kendi varlığını sürdürebilmesi için ona karşıt bir olgu ortaya çıkması gerekmektedir. Hazırladığımız bu yazıda, dünden bugüne olan sanat akımlarına kısa bir göz atacağız. O zaman haydi gelin hep birlikte sanat akımlarını yakından tanıyalım!