Görüş Bildir
Benimde matematik/fizik öğretmenim rasistlik yapıyordu! Adam türkiyede türkleri sevmezdi.. geleceğimizin olmadığını ve geleceğimizin “siyah” olduğunu yani hiçbir gelecek götemediğini söylerdi hep. Ardından doğu matematiksel çözümlerle tahtaya kalktığımda aşağılardı. İnanmaz kendisisi tekrar tekrar hesaplardı. Birgün 5 türk asıllı öğrenciyi sınıfta bıraktı, hak edilmiş notlarımızı vermezdi! Hakkımızda yalan nilgi verirdi toplantılarda. Aileler özel oşrak konuşmakmistediğinde korkup kaçardı… ve bu adam hala öğretmenlik yapıyor. Tabii türk sınıflarında bunu yapamazdı. Alman sknıflarknda almanların arasındaki alman vatandaşı olan türklere yapardı.. velhası kelam allahından bulur inşallah… Çok şükür birçok kişiden daha konforlu işim ve keyifle harcayabildiğim gelirim var.. demekki siyah değilmiş geleceğim! Not: çok sevdiği öğrencileride bilim insanı olmadı!
3 Beğeni
Period kelimesini türkçesini uyarlasak… herkes rahat etsin. Almanyada “ günlerim var “denir. Period ise dönem… acaba bizlerde “ bana sağdan sağdan geldiler “mi desek:))))
15 Beğeni
Benden çaldıkları vergilerden don model Mercedes alırdım… birtane verseler ya en azından vergilerim çöpe gitmemiş olur veya daha doğrusu para kazanıp hayatımı geçindirmek için harcadığım zaman bok yoluna gitmemiş olur…
8 Beğeni
Maaşımızdan kestikleri %30 yetmezmiş gibi birde kdv ödüyoruz her bir boka... bizim ülkemizde turiste ne gerek var. Kendi milletini düdüklüyor ya bu devlet... bu devlete her gram nefes haram zıkkım olsun... yatacak yerleri yok... dinle kandırıp çalıp çırpmak... vay vay vay halinize ki ne vay.... okkalı inek pisliği atsan suratlarına yarabbi şükür derler o kadar utanmaz ve arsız olmuşlar...
12 Beğeni
Sanıyormusun herhangi bir şeye para ödesinler..!?!? Adamlar reklamımı yapıyor zaten üstüne para ve ürün alıyorlar. Ayrıca her kayıt edilen veya alınan ürün üzerinden komisyonda alıyorlar... pardomda hangi influencer para ödüyor ki?!? Beleşcilerin hepsi influencer oldu. Çokmu zevkliler veya modadanmı anlıyorlar sanıyorsun. Senin zaten mağzada beğeneceğin şeyi sana üstünde gösteriyor okadar.
27 Beğeni