Görüş Bildir
bir insana okuduğunu anlamadığını söylemek veya bunu mantığın nasıl kabul etti diye sormak ne zamandan beri hakaret ve küfür oldu?? sert gelmiş olabilir, amacım seni gücendirmek değildi. seni ciddiye alıp uzuun bir açıklama yapmışım. ama karşılığında ''zavallısınız ''diyerek hakaret eden sen olmuşsun :) tabi ben zavallı biri olmadığımı bildiğim için sana sinirlenmedim ve senin gibi hakaret de etmeyeceğim. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan da sen olmuşsun ama neyse artık. daha fazla uzatıp ağlamanı istemiyorum. diyeceklerim bu kadar.
2 Beğeni
bunun dışında acil bir durum olduğunda anons ve telefon ederek ulaşılıyor bu hasta yakınlarına. zaten tüm bunlar yapılırken dr. kısacık zamanında bi yerden bi yere yürürken hasta yakınlarına ekstra bilgi mi verecek. birine verse diğeri gelecek, diğerine verse öbürü gelecek.hangi birisiyle uğraşacak.10 dakika yemek yiyecek, kahve içecek belki. hasta yakını olmak çok zor, çok iyi anlıyorum bu durumu.dr.un gözünün içine bakıyorsun ama biraz empati yapmak lazım.karşımızdaki robot değil,insan
14 Beğeni
okuduğunuz şeyi anlamamak gibi bir sorununuz var sanırım ama bir sağlık çalışanının üstü başı kan içinde hastane içinde dolaşabileceğini aklınız mantığınız nasıl kabul etti? dr. donuna kadar kan olduktan sonra gidip üstünü başını değiştirmiş, o esnada da yemek söylemiş. yemeği gelince de hastaya daha yakın olmak adına yemek paketini alıp yoğun bakıma (servisine) gitmiş vs. hastanın başı ucunda yemek yiyecek değil. yoğun bakımda hasta yakını olsa, orası yoğun bakım olmaz zaten. özelliği o. kaldı ki, yoğun bakıma her gün belli saatlerde hasta yakınlarından 1 kişiyi 10 dakikalığına görmesi için alıyorlar. o zaman bile baştan aşağı steril hastane kıyafetleri giydiriyorlar, ellerini steril ettirip eldiven, maske taktırıyorlar. hasta yakınının psikolojik olarak öyle düşünmesi de mantıklı değil. dr.larda insan ya çünkü. kaldı ki her gün yine belli saatlerde yoğun bakımda yatan hastanın yakınlarını çağırıp tek tek hepsiyle görüşüp, hasta hakkında bilgi veriliyor zaten.
18 Beğeni