Meteoroloji'den Edirne ve Çanakkale'ye 'Şiddetli' Yağış Uyarısı

 > -
Abone ol

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Kuzey Ege, Eskişehir, Düzce, Bolu, Zonguldak ve Karabük ile Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara bölge geneli ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa'nın doğusu, Çanakkale'nin kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 2 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor. 

RÜZGAR: Batı bölgelerde kuzey yönlerden, iç ve doğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz, Doğu Akdeniz ile zamanla İç Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara bölge geneli ile Kütahya çevrelerinde kuvvetli, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa'nın doğusunda yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verdiği bilgiye göre  Marmara Bölgesi'nde devam eden kuvvetli yağışların, Çanakkale'nin Lapseki ile Biga ilçelerinde ve  Uzunköprü ilçesi başta olmak üzere Edirne çevrelerinde yerel olarak şiddetli olması bekleniyor. Meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa'nın doğusu, Çanakkale'nin kuzeyinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 28

BURSA Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. 27

İSTANBUL Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 28

KOCAELİ Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.27

EGE Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kütahya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. 

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

AYDIN Parçalı ve az bulutlu 33

İZMİR Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

MANİSA Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz'de güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı ve az bulutlu 33

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 29

BURDUR Parçalı ve az bulutlu 31

MERSİN Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 33

İÇ ANADOLU

Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey yönlerden, doğusunda güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKSARAY Parçalı ve az bulutlu 34

ANKARA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35

ESKİŞEHİR Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

KONYA Parçalı ve az bulutlu 34

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu, Düzce, Bolu, Zonguldak ve Karabük çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

DÜZCE Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

KASTAMONU Parçalı bulutlu 34

ZONGULDAK Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ÇORUM Az bulutlu 35

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 28

TOKAT Parçalı ve az bulutlu 36

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 28

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BİNGÖL Az bulutlu 37

ELAZIĞ Az bulutlu 39

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 30

ŞIRNAK Az bulutlu ve açık 36

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 40

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 40

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 35

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 40

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Kuzey Ege'nin kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, batısında 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir