Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

 > 
13PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre; öğleden sonra ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz kıyılarında kuzeydoğu, öğle saatlerinde İç Anadolu'nun güneyi ile Isparta ve Afyonkarahisar çevrelerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çanakkale çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeyinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20

İSTANBUL Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 21

TEKİRDAĞ Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

YALOVA Parçalı bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı 20

  • EGE

İç kesimleri ile zamanla bölge genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam ilk saatlerde bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

İZMİR Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

MUĞLA Parçalı bulutlu 22

UŞAK Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

  • AKDENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Isparta çevrelerinde güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 33

ANTALYA Parçalı bulutlu 24

ISPARTA Parçalı bulutlu 22

MERSİN Parçalı bulutlu 27

  • İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

ESKİŞEHİR Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

KIRIKKALE Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GİRESUN Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18

ORDU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 16

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey kesimlerinin, öğleden sonra bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

ERZİNCAN Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 17

VAN Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 28

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 30

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, doğusunda 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısında 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m, Orta Karadeniz 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, öğle saatlerinde yer yer 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam kuzeyi 3 ila 5, Güney Ege'de; güneybatıdan 2 ila 4, öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4, güneyi 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de; batı ve güneybatıdan 3 ila 5, öğle 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de; kuzeydoğudan, öğle saatlerinde güneybatıdan 3 ila 5, akşam batısı 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5m,yarın 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir