Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatın Pis Bir Şakaya Dönüşüp Yüze Acı Bir Tebessüm Yerleştirmeyi Seçtiği 15 Olay

-

Acısıyla, tatlısıyla...

1. Meşhur “Bir kapı kapanırken, bir başka kapı açılır” sözü, Alexander Graham Bell’e ait.

Hatta şöyle devam ediyor: “Ama çoğu zaman kapanan kapıya pişmanlıkla, uzun uzun bakarız ve açılan yeni kapıyı görmeyiz”

2. Hiroşima’daki Barış Ateşi 1964’ten bu yana aralıksız yanıyor ve Dünya’daki tüm nükleer silahlar yok olana dek yanmaya devam edecek.

3. Mark Zuckerberg, Facebook’u henüz kurduğu 2004’te kendisine sorulan “4000 tane insanın sana email’ini vermesini nasıl sağladın?” sorusuna “Verdiler. Neden bilmiyorum. Sanırım bana güvendiler. Gerizekalılar.” şeklinde yanıtlamış.

4. Michael Jackson, ünlü şarkıların komik parodilerini yapan Weird Al Yankovic’in büyük bir hayranıymış. Fakat önemli bir mesajı olmasından dolayı Black or White’ın parodisini yapmamasını ondan rica etmiş.

5. Gayet cılız bir adam olan Avustralyalı komedyen Hamish Blake, komiklik olsun diye katıldığı Ağırsiklet Vücut Geliştiricileri yarışmasında birinci oldu.

Görünüşe göre kimse ağırsiklet olduğunu düşünmemiş ve yarışmaya katılmamıştı. Blake de yarışmaya katılan tek kişi olarak ödülü aldı.

6. Las Vegas’daki Luxor otelinin tepesinden yükselen büyük ışık o kadar çok böceği kendine çekiyormuş ki, otelin bulunduğu bölgede güveler, yarasalar ve baykuşlardan oluşan yeni bir ekosistem oluşturmuş.

7. 1930’da bir tuvalet kağıdı firması ürününü şöyle pazarlayarak satışlarını katlamış: Kıymıksız!

8. Gameboy’un bir zamanlar satışa çıkan 'balıkçı eklentisinde' sonar özelliği bulunuyordu. 20 metreye kadar balıkları tespit edebildiği gibi, içinde mini balıkçılık oyunuyla birlikte geliyordu.

9. İnsanların iyi niyetine güvenerek yola çıkan “otostop” robotu, birkaç hafta sonra kafası ve kolları kopartılmış vaziyette bir yol kenarında bulundu.

10. Napoleon Bonaparte’ın kardeşi Louis Bonaparte Tavşan Kral olarak biliniyor.

Nedeni de tavşana benzemesi filan değil, Hollanda’nın tahtına oturduğunda Hollandaca ‘Ben sizin kralınızım’ demek isterken yanlışlıkla ‘Ben sizin tavşanınızım’ demesi.

11. Kurt sürüleri üzerindeki çalışmalarında ‘alfa’ ve ‘beta’ üyeler kavramını ortaya atan Dr. David Mech, hayatının geri kalanını aslında yanıldığını, böyle bir şey olmadığını herkese ispat etmeye çalışmakla geçirmiş.

12. Kit Harrington Game of Thrones seçmelerine bir gözü mor gelmiş. Çünkü bir gece öncesinde McDonalds’da bir kavgaya karışmış.

13. Siyah bir adam 200 kadar Ku Klux Klan üyesiyle arkadaş olup onların klandan ayrılmasını sağlamış.

14. Claire isminde bir kadın, elden düşme bir masayı sıkı bir pazarlığın ardından 25 dolara satın aldı.

Sonradan, masanın dünyada yalnızca 6 adet bulunan nadir bir John Seymour & Son üretimi olduğu ortaya çıktı ve bir açık artırmada 541.000 dolara alıcı buldu.

15. 2007 yılında George adındaki 9 yaşında bir Jack Russell Terrier’i, kendini üç pitbull’un önüne atarak oradaki 5 çocuğun hayatını kurtardı.

2007 yılında George adındaki 9 yaşında bir Jack Russell Terrier’i, kendini üç pitbull’un önüne atarak oradaki 5 çocuğun hayatını kurtardı.
2007 yılında George adındaki 9 yaşında bir Jack Russell Terrier’i, kendini üç pitbull’un önüne atarak oradaki 5 çocuğun hayatını kurtardı.

Pitbull’lar uyutuldu, George ise ölümünün ardından altın madalyayla ödüllendirildi ve heykeli dikildi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gokhan96

Vay be sen 20 dolara al 500.000 küsür dolara sat, ah piyango ah bize de vursan????

justsaymine

215 üzgün emojinin sadece köpeğe gelmiş olması...

hastalik-hastasi

adam gibi adam köpek be

nadia

Kıymıksız ne alaka?

deniz-gurur

bende çözemedim

ahmetbroxdx

Tahminimce o zamanlar peçeteler odun gibi ve kalitesiz olduğu için kıymıklı da oluyor ve kıymıksız peçete onlara cazibeli gelmiştir

sadiye-idil-kahraman

#6 yarasalar ışığa gelmez ki nasıl yarasaların da olduğu bir ekosistem oluşmuş?

zerenito

tamamen tahmini. ışığa gelen canlılara yarasa gelir.

Görüş Bildir