Görüş Bildir
Haberler
"Temeli Olmayan Çatı Kurmuşlar"

"Temeli Olmayan Çatı Kurmuşlar"

Batuhan
19.06.2014 - 11:07 Son Güncelleme: 19.06.2014 - 13:34

"Temeli Olmayan Çatı Kurmuşlar"

Erdoğan'dan Balyoz kararı yorumu: Ben yeniden yargılamayla ilgili konuştuğumda birileri bunu hafife almışlardı

Başbakan Tayyip Erdoğan , CHP ve MHP'nin ortak olarak çıkardıkları Köşk adayı Prof. Ekmeleddin İhsanoğlu için, 'Bu konu hakkında söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Milletim 10 Ağustos’ta kararı verecek. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu gerekeni söylüyor zaten. Temeli olmayan çatı kurmuşlar zaten' dedi.

Erdoğan, Viyana ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle

Bugün Avusturya'da vatandaşlarımıza yapacağımız hitap, konuşma tespit edecektir. Türkiye-Fransa ilişkilerini tarihi, siyasi, askeri ilişkileri değerlenirme fırsatımız olacak. Fransa'da bugün 600 bini aşkın Türk vardır. Son dönemlerde de ciddi amnada da Fransa'nın yerel sişyasetinde de görev alan vatandaşlarımız var. Umuyorum ki fransa'nın Federal yapısının içersinde de yer alamaya başlar.

Burada yaklaşık 600 bin vatandaşımız bulunmakta. 300 bine yakını çifte vatandaş...

Benimle beraber bu seyahatte Emrullah İşler, Mevlüt Çavuşoğlu, Çağatay Kılıç, İsmet Yılmaz, Ahmet Aydın, Egemen Bağış, Metin Külünk Bey, Yasin Aktay, Binali Yıldırım gibi isimlerde benimle birlikte bu ziyareti gerçekleştirecek.

'Muhalefetin çatı aday ismi İhsanoğlu sizin için sürpriz oldu mu? Ailenizin Köşk adaylığına sıcak bakmadığı doğru mu?'

Ak Parti olarak bizim bir ilkeler partisi olduğunu biliyorsunuz. Ve ilkeler partisi olarak rüzgar karşısında savrulan yaprak olmayı düşünmedik düşünmeyiz. İstişarelere bağlı olarak tüm mekanizmaları çalıştırmak suretiyle ki bunun en önemli ayağını partimizin büyük kongre delegeleri teşkil etmektedir onlarla bu istişareleri yapmış durumdayız.. Milletvekillerimizle partimizin kurucularıyla istişareyi yapmış durumdayız.

'İhsanoğlu hakkında söyleyebileceğim hiçbir şey yok'

Bütün bunar sonucunda talep nedir görmüş durumdayız. Sayın TBMM başkanıyla’ da, her ne kadar bulunduğu konum tarafsız olmasını gerektirmesine rağmen partimizin bir üyesi olması nedeniyle görüşünü almayı doğru buldum ve görüşlerini aldım.

Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Milletim 10 Ağustos’ta kararı verecek. Temeli olmayan çatı kuran Bahçeli ve Kılıçdaroğlu gerekeni söylüyor zaten.

'CHP'deki İhsanoğlu itirazları hakkında ne düşünüyorsunuz?'

Ben CHP’nin temsilcisidir eğilim beni ilgilendirmiyor onların iç sorunudur. AK Parti ilkelerin partisidir. Biz bin düşünür bir konuşuruz. CHP'nin içinde MHP’nin içinde şunlar olmuş bizi ilgilendirmez. Biz sadece kendi işimize bakarız. Biz seçilecek cumhurbaşkanının neler yapmasın gerektiğini bilen bir partiyiz. AK Parti siyaseti bilen siyaseti dünyada çok farklı bir konuma taşımış bir partidir. Merkez siyaseti bu ülkede başlatmış bir siyasi partidir. Üzerine tezlerin makalelerin yazıldığı bir partidir.

AYM'nin Balyoz kararı yorumu

Bu yolu açan iktidar biziz. Bun ne CHP, ne MHP ne de HDP açmıştır. Bireysel başvuru hakkın son referandumla getiren parti AK parti olmuştur. Bu imkan ülkemizde birçok sorunun çözümünün önünü açmıştır. Ben yeniden yargılamayla ilgili konuştuğumda birileri bunu hafife almışlardı. Yeniden yargılamanın önü açılmış oldu. 230 artık konumları itibariyle sanık konundalar böyle bir imkan doğmuş oldu. Temenni ederiz ki burada da adalet yerini bulmuş olur.

12 Eylül davası kararı yorumu

Nihai nokta konulmuş değil, yargı süreci bitmiş değil. İlk derece mahkemenin vermiş olduğu bir karardır. Temyiz olacak. Avukatların yapacağı farklı itirazla söz konusudur. Bunları görmeden bir açıklama yapmanın çok aceleci bir tavır olacağını düşünüyorum.

T24

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/erdogan-ekmel...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın