Görüş Bildir

Cumhuriyet Halk Partisi Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Cumhuriyet Halk Partisi ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Yerel Seçimlere Giderken Seçmenler, Partiler ve İttifaklar
2023 mayıs ayında yapılan genel seçimlerin üzerinden bir yıl bile geçmeden yerel seçimler için sandıklar yeniden kuruluyor. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak seçimlerde seçmenler; belediye başkanlarını, köy ve mahalle muhtarlarını, belediye ve il genel meclisi üyelerini belirlemek üzere sandığa gidecekler. Önümüzdeki beş yıl boyunca mezarlıklardan park ve bahçelere, içtiğimiz sudan soluduğumuz havaya, bindiğimiz otobüsten yürüdüğümüz kaldırıma, çöplerimizin toplanmasından imhasına kadar gündelik hayatın hemen her aşamasına dokunan yöneticilerin kimler olacağını belirleyecekler. Bunu yaparken genel seçimlerde olduğu gibi oy verirken ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılardan etkilenebilirler. Sandığa giderken yanlarında dini, siyasi veya etnik kimliklerini götürerek de oy verebilirler. Bazıları eskiden beri sahip çıktığı değerlerine, düşüncelerine ve inançlarına ses olması umuduyla oyunu kullanır. Kimisi de oy vermeye alışık olduğu siyasi partinin adayına mührünü basar geçer.
CHP'de Değişimciler Kazandı! 2018'de "Değişim" İsteğiyle Kurultay'ı Toplamak İsteyenleri Kimler Hatırlıyor?
Cumhuriyet Halk Partisi'nde Kurultay Yarışı sona erdi. Değişimcilerin adayı olarak öne çıkan Özgür Özel, Parti'nin yeni lideri oldu.Bununla birlikte CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı değişim söylemlerinin başlangıç tarihi 2023 değil.2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri sonrası da CHP'de güçlü bir değişim beklentisi dile getirilmiş ve Parti olağanüstü kurultayın adeta kapısından dönmüştü.Öyleyse gelin, değişimcilerin zaferini kutladığı bu günlerden beş sene öncesine dönüp değişim için verilen mücadeleyi hatırlayalım.
Merdan Yanardağ'dan İYİ Partili İsime Sert Tepki! 'Su İçtiğiniz Kuyuya Tükürmeyin'
Gazeteci Merdan Yanardağ, CHP ile İYİ Parti arasındaki anlaşmazlığın sorumlusu olarak kendisi ile birlikte, Enver Aysever, Barış Yarkadaş ve kamuoyu araştırmacısı Kemal Özkiraz gibi isimleri gösteren İYİ Partili isime tepki gösterdi. İYİ Parti'ye ambargo döneminde yayınlarında yer verdiklerini söyleyen Yanardağ, 'Su içtiğiniz kuyuya tükürmeyin' ifadelerini kullandı.