Görüş Bildir
Haberler
Diyarbakır'a Dev Stadyum Yapılacak

Diyarbakır'a Dev Stadyum Yapılacak

İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyarbakır'a Dev Stadyum Yapılacak

TOKİ, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en büyük stadyumlarından birini Diyarbakır'da inşa edecek.

ANKARA- Duygu Can

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en büyük stadlarından birini Diyarbakır'da inşa edecek.

TOKİ, Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde ekonomik ömrünü tamamlayan ve müsabakaları karşılamada yetersiz kalan spor tesislerinin yerine UEFA standartlarında modern stadlar yapıyor.

İstanbul Seyrantepe ve Mersin Stadı'nı tamamlayarak Türk sporunun hizmetine sunan İdare, 11 stat ve bir kapalı spor salonunun ihalesini yaparak inşa etmeye başladı. 9 stat ise ihale, inceleme ve hazırlık aşamasında bulunuyor.

Batman'da yapılacak 15 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesini tamamlayarak inceleme aşamasına getiren İdare, şimdi de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük stadlarından birini Diyarbakır'da inşa edecek.

Toplam 240 dönüm arsaya inşa edilecek Diyarbakır Stadı'nda 666 kişilik protokol tribünü, bin 74 kişilik VİP tribünü, 639 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 253 koltuk yer alacak. Statta, 645 kapalı ve bin 207 açık olmak üzere toplamda bin 852 araçlık otoparkla 75 araçlık otobüs parkı bulunacak. 33 bin seyirci kapasiteli stadyumun ihalesi, 30 Ocak'ta TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde gerçekleştirilecek.

Batman Stadı inceleme aşamasında

TOKİ, Batman'da inşa edeceği 15 bin seyirci kapasiteli stadyumla kapalı yüzme havuzunun ihalesini 30 Aralık 2013'te gerçekleştirdi. Batman Stadı'nın ihalesi inceleme aşamasında bulunuyor. İnceleme aşamasının ardından sözleşmenin imzalanmasıyla stat inşa edilecek.

11 stat ile kapalı spor salonunun inşası devam ediyor

TOKİ, Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Gaziantep, Adana, Sakarya, Kocaeli ve Antalya'ya yapılacak stadlarla Antalya'ya yapılacak 10 bin kişilik kapalı spor salonunun ihalelerini tamamlayarak inşaat aşamasına geçti.

Hazırlık, ihale ve inceleme aşamasında ise 9 stat bulunuyor. Hatay ve Batman'da inşa edileceklerin ihalesi yapılarak inceleme aşamasına geçildi. Diyarbakır ve İzmir'e (2) yapılacak projeler de ihale aşamasına getirildi.

Ankara, Edirne ve Elazığ ve Giresun'da inşa edilmesi planlanan stadlar da hazırlık aşamasında bulunuyor, ihalelerinin gerçekleştirilmesinin ardından inşa edilmeye başlanacak.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/273526--diy...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0