Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay

-

1. Meclis Yeni Anayasa Mesaisine Başlıyor

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın çağrısına dört siyasi partinin hem olumlu yanıt vermesi hem de üye bildirmesinin ardından yeni Anayasa yapımı üzerinde çalışacak Meclis Anayasa Uzlaşma Komisyonu yaklaşık iki yıl aranın ardından yeniden kuruluyor. Komisyonun ilk toplantısını bu hafta yapması planlanıyor.

Haberin Tamamı İçin:

2. 650 Bin Öğretmen Mercek Altında

76 öğretmenin görevden alındığı 'sahte diploma' soruşturması genişliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, il milli eğitim müdürlüklerine talimat vererek MEB Bilişim Sistemi'ndeki tüm bilgilerin kontrol edilmesini ve güncellenmesini istedi.

Haberin Tamamı İçin:

3. Konya'da Üstü Tarafından Taciz Edildiğini Kanıtlayan Kadın Memura Sürgün

Konya’da Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde görev yapan 2 çocuk annesi S. kurumdaki bir doktor tarafından uğradığı tacizi yönetime şikâyet etti. Uğradığı tacizi tanıklarla da ıspat eden S. başka bir ilçeye tayin edilirken doktor için hiçbir işlem yapılmadı.

Haberin Tamamı İçin:

4. Sığınmacılara 'Renkli Bileklik' Uygulaması: 'Takmayana Yemek Yok'

Galler’deki sığınmacılara renkli bileklik takma zorunluluğu getirildi. Çalışmalarına izin verilmeyen sığınmacılar, renkli bilekliklerini takmamaları halinde yemek alamıyor.

Haberin Tamamı İçin:

5. CNN Türk'e 'Diktatör' Soruşturması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na kendisi için sarf ettiği "diktatör bozuntusu" ifadeleri nedeniyle tazminat davası açmasını "Diktatör" yargıda alt başlığıyla duyuran CNN Türk hakkında soruşturma başlatıldı.

Haberin Tamamı İçin:

6. ‘Suriye Barış Görüşmeleri 29 Ocak'ta’

BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura, bugün başlaması planlanan görüşmelerin katılımcılar konusundaki anlaşmazlık sebebiyle ertelendiğini açıkladı ve "Davetiyeleri bugün göndermeye başlayacağım. Cenevre toplantısı 29 Ocak'ta yapılacak" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

7. CHP'li Böke: ‘Bildirinin İçeriğine Katılmıyorum Ama İmza Atan Meslektaşlarımın Yanındayım’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, bildiri imzaladığı için eleştirilerin hedefi olan akademisyenlerle ilgili, "Bildirinin içeriğine katılmıyorum. Ama o bildiriye imza atan tüm meslektaşlarımın yanındayım. Onlar fikirleri için oraya imza attılar" ifadelerini kullandı. "Beyazıt Öztürk'ün 'Ayşe Öğretmen özrü' neydi sizce?" sorusuna yanıt veren Böke, "Özür dilemek zorunda hissetmesinden çok üzüntü duyuyorum. üzüntünüzü paylaştığınız için özür dilemek zorunda bırakılıyorsunuz. Buradan Türkiye hiçbir yere gidemez" dedi. Cumhuriyet'e konuşan Böke, Güneydoğu'da yaşananlarla ilgili ise, "Canımızı Diyarbakır'dan İzmir'e kadar yakan, içimizi dağlayan bu süreçten çıkmak için neden bir masa etrafında gayret gösterilmesin?" dedi ve ekledi: 'Söylediğini beğenmedim, tiksiniyorum' diyen bir anlayışla elbette bir yere varamayız. Çözüm hemen Meclis'te olmalı.

Haberin Tamamı İçin:

8. Ehliyet Sınavında İlk Defa 'Trafik Adabı' Sorulacak

Sürücü adayları, 2016 itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca sürücülük eğitimi müfredatına eklenen "trafik adabı" konusunda sorulacak 6 soruyu, 13 Şubat'taki ehliyet sınavında ilk kez cevaplandıracak.

Haberin Tamamı İçin:

9. Jet Fadıl'ın Sadece Reklamlarda Var Olan Oteli!

Jet Fadıl’ın ‘Caprice Maldivler devre tatil projesi’ndeki aldatma yöntemlerinden biri de olmayan oteli reklamla pazarlamak.

Cumhuriyet gazetesinden Aykut Küçükkaya'nın haberine göre, 349 mağdurun yer aldığı iddianamede Caprice Gold Maldivler Projesi’nde ‘incelik’ isteyen aldatma yöntemleri savcı tarafından birer birer sıralandı.

Haberin Tamamı İçin:

10. Usta Müzisyen Ergüder Yoldaş'ı Kaybettik...

Sultan-ı Yegâh, Elde Var Hüzün gibi başyapıtlara imza atan usta müzisyen Ergüder Yoldaş, 77 yaşında tedavi görmekte olduğu hastanede yaşama veda etti. Yoldaş 8 Ocak tarihinde yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Beyazıt ÖztürkBirleşmiş MilletlerCumhuriyet Halk PartisiDiyarbakırİzmirKemal KılıçdaroğluKonyaÖğretmenRecep Tayyip ErdoğanSelin Sayek BökeSuriyeTürkiye Büyük Millet Meclisiolaytatil
Görüş Bildir