Görüş Bildir

Suriye Haberleri

Suriye ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Suriye ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kılıçdaroğlu: 'Onlar Sığınmacı Değil, Kaçak'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyeli ve Afganlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 'Suriyelileri iki sene içerisinde memleketlerine göndereceğiz' diyen Kılıçdaroğlu Afganlar için ise 'onlar sığınmacı değil kaçak. Onları uluslararası hukuka göre İran'a geri vereceğiz. Hangi sınırdan bize gelmişler ise oraya iade edeceğiz.' şeklinde konuştu.
Suriye'nin Humus Kentinde Gerçekleştirilen Marmarita Karnavalı'ndaki Renkli Görüntüler Gündemde
Suriye'de düzenlenen Marmarita Karnavalı sosyal medya gündeminin en çok konuşulan konularından oldu. 45 yıldır düzenlenen ancak 2011-2014 yılları arasında iç savaş nedeniyle gerçekleştirilemeyen karnaval bu yıl da renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Bizler de hem karnavalın ayrıntılarını hem de renkli görüntüleri sizin için derledik. Detaylar içeriğimizde...
Ersan Şen Çileden Çıktı! 'Sen Manda Zihniyetini Savunuyorsun'
Habertürk TV'de yayınlanan tartışma proğramında Gazeteci Faruk Aksoy ile Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen arasında tartışma yaşandı. Aksoy'un 'Türkiye, Rusya ve Amerika'ya danışarak operasyon yapabilir' sözleri üzerine Şen, 'Sen mandacılığı savunuyorsun' diyerek cevap verdi.
Vahdettin'le Görüşüp Suriye'ye Atandı, Halide Edip'i Cepheye Gönderdi; Atatürk'ün Günlükleri: 15-21 Ağustos
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.' derken onu daha iyi anlayabilmek için eylemlerini, söylemlerini anlamamız gerektiğini ifade eder. İşte bu yüzden biz de onun günlüklerinden yola çıkarak onu daha iyi anlayalım istedik. Bakalım Büyük Kurtarıcı geçmişte, Ağustosun üçüncü haftasında neler yapmıştı?Kaynak: Atatürk Araştırma MerkeziKronolojik Fotoğraflar: İşte Atatürk
Karkamış'ta Camilerden 'Operasyon' Anonsu Yapıldı!
Suriye sınırında 1 askerin şehit olduğu saldırıların ardından yapılan operasyonda 13 YPG’li öldürülmüştü. Operasyon hareketliliği gece saatlerinde de sürerken, Karkamış'ta camilerden 'Birazdan operasyon başlayacak' şeklinde anons yapıldı.Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, rutinin dışında bir durum olmadığını belirterek 'Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır.' dedi.
Bakan Soylu’dan Camiden Anonsla İlgili: 'Maksadını Aşmıştır'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölcük'te düzenlenen 17 Ağustos Deprem Anması programından ayrıldığı sırada Gaziantep'in Suriye sınırındaki Karkamış ilçesinde camilerden yapılan anonslarla ilgili açıklamalarda bulundu.Yapılan anonsların maksadını aştığını söyleyen Soylu, 'Bu tip işlerde, buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmaları. Oradaki kamu görevlilerini de tenkit ettiğimi söylemek istiyorum' dedi. 
  • 1