Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > -

Yapılan son değerlendirmelere göre; Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara, Çankırı, Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğu ile Kastamonu çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemiz genelinde 2 ila 6 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR : Genellikle değişik yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yağış alan yerlerde yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ: Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güney ve doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

BURSA Parçalı yer yer çok bulutlu 11

İSTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif yağmurlu 12

KIRKLARELİ Parçalı ve az bulutlu 12

TEKİRDAĞ Parçalı bulutlu 11

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu 10

DENİZLİ Az bulutlu 14

İZMİR Parçalı ve az bulutlu 15

MANİSA Parçalı ve az bulutlu 14

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile Göller Yöresi'nde pus ve sis bekleniyor.

ADANA Parçalı az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu 15

ANTALYA Az bulutlu 16

BURDUR Parçalı ve az bulutlu 11

HATAY Parçalı ve az bulutlu 14

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ile Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölgenin kuzeydoğusuna karla karışık yağmur ve yer yer kar, öğle saatlerinde Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde hafif yağmur şeklinde olması bekleniyor. Gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, hafif yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu 5

ÇANKIRI Çok bulutlu, hafif yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu 5

KAYSERİ Çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı 3

KONYA Parçalı bulutlu 10

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, sabah saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri hafif kar, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 5

DÜZCE Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri hafif kar yağışlı 5

SİNOP Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu 9

ZONGULDAK Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmurlu 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarında yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kıyılarında yağmur şeklindeki yağış ve hissedilir derecedeki sıcaklık artışı ile birlikte kar erimeleri, iç kesimlerinde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AMASYA Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimleri sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı 3

ÇORUM Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri yer yer hafif kar yağışlı 2

SAMSUN Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimleri sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı 10

TRABZON Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10

DOĞU ANADOLU

Parçalı, kuzey kesimlerinin çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Van ve Tunceli çevreelrinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 1

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu -5

KARS Parçalı ve çok bulutlu -3

MUŞ Parçalı ve çok bulutlu -6

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 8

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 12

KİLİS Az bulutlu ve açık 13

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 12

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor..

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s),gece güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğu,gece batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu,doğusu aralıklı yağmurlu Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s),kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: Orta..

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu,güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30km/s),kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatı, gece doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga:0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaAmasyaAnkaraAntalyaBoluBurdurBursaÇankırıÇorumDüzceErzurumFırtınaHatayİstanbulKarsKastamonuKırıkkaleKocaeliKonyaMuşSakaryaSamsunTrabzonTunceliVanYalovaZonguldak
Görüş Bildir