Bugün Hava Nasıl Olacak?

-

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin İç ve kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinden sonra Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde normallerin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SİS UYARISI: Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

BURSA Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 16

İSTANBUL Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12

KIRKLARELİ Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 15

KOCAELİ Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 15

EGE 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı bulutlu ve yer yer yoğun olmak üzere sisli - 0

İZMİR Az bulutlu ve puslu 16

MANİSA Az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli 13

UŞAK Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli 14

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 20

ANTALYA Az bulutlu ve açık 21

HATAY Az bulutlu ve açık 16

ISPARTA Az bulutlu ve açık 13

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 0

ESKİŞEHİR Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 1

KAYSERİ Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 0

KONYA Parçalı çok bulutlu ve yer yer yoğun olmak üzere sisli 3

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 12

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 13

KASTAMONU Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere sisli 2

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 12

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinden sonra Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli 3

GÜMÜŞHANE Çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli 5

SAMSUN Parçalı bulutlu 15

TRABZON Çok bulutlu 14

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli 0

KARS Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde sisli -1

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 10

VAN Parçalı ve az bulutlu 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 12

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 13

SİİRT Az bulutlu ve açık 10

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 15

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

  • KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatıdan, öğle saatlerinden itibaren batısı güneydoğudan, Doğu Karadeniz'de güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeybatıdan, öğle saatlerinden itibaren doğusu güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anıda orta.

  • MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde pus ve sisli, Rüzgar: Güneybatıdan, öğle saatlerinde güneydoğudan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

  • EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Çanakkale ve İzmir Körfezleri sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, pus anında orta.

  • AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s), sabah ilk saatlerde Antalya Körfezi kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, öğle saatlerinden sonra güneyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), sabah ilk saatlerde geneli kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, sabah saatlerinde 1,0 ila 2,0m, Görüş:İyi.

  • VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir