Bugün Hava Nasıl Olacak?

15PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte kuzeybatı kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesinin meydana geleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yollarda buzlanma nedeniyle trafikte ve ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve az bulutlu 13

BURSA Parçalı ve az bulutlu 14

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu 13

KIRKLARELI Parçalı ve az bulutlu 12

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Az bulutlu ve açık 10

DENİZLİ Az bulutlu ve açık 14

İZMİR Az bulutlu ve açık 16

MANİSA Az bulutlu ve açık 15

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 17

ANTALYA Az bulutlu ve açık 20

HATAY Az bulutlu ve açık 16

MERSİN Az bulutlu ve açık 17

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu 7

ÇANKIRI Parçalı ve az bulutlu 8

ESKİŞEHİR Parçalı ve az bulutlu 9

KAYSERİ Parçalı ve az bulutlu 4

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 7

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 10

KARABÜK Parçalı ve az bulutlu 9

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve az bulutlu 9

ORDU Parçalı bulutlu 11

SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 12

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 10

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu -1

KARS Parçalı ve az bulutlu -2

MALATYA Parçalı ve az bulutlu 8

ŞIRNAK Parçalı ve az bulutlu 2

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu 11

GAZİANTEP Az bulutlu 12

SİİRT Parçalı ve az bulutlu 6

ŞANLIURFA Az bulutlu 14

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan, akşam kuzeybatıdan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan, akşam batısı güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, Rüzgar: Kuzeybatıdan, öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde kısa süreli güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir