Bugün Hava Nasıl Olacak?

 > 
7PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Muğla'nın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı, Marmara ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Gece saatlerinden sonra Muğla çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve yurdun iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

BALIKESİR Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 18

BURSA Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19

ÇANAKKALE Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 18

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Avrupa yakası akşam saatlerinden sonra il geneli sağanak yağışlı 18

EGE

Parçalı çok bulutlu ve bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Muğla'nın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16

AYDIN Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı 20

AKDENİZ

Az bulutlu ve açık, zamanla batısının parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batısının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Az bulutlu ve açık 26

ANTALYA Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

ISPARTA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 17

MERSİN Az bulutlu ve açık 25

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 16

KARAMAN Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 17

KONYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 17

SİVAS Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 16

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, batısının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BARTIN Parçalı bulutlu Sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 20

BOLU Parçalı bulutlu Sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 17

KARABÜK  Parçalı bulutlu Sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 18

ZONGULDAK Parçalı bulutlu Sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 17

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin doğusunun iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORDU Az bulutlu ve açık 21

RİZE Az bulutlu ve açık 20

SAMSUN Az bulutlu ve açık 19

TRABZON Az bulutlu ve açık 20

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli -3 11

HAKKARİ Az bulutlu ve açık 13

MALATYA Az bulutlu ve açık 2 15

VAN Az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer puslu ve sisli -2 11

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN Az bulutlu ve açık 20

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 19

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 18

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 21

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de güneydoğudan 2 ila 4, batısı ile zamanla tamamı 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, sabah saatlerinde orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu, batısı zamanla sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 gece 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir